در این مرحله، وقت این رسیده که تنظیمات مربوط به بودجه و قیمت‌گذاری رو انتخاب کنیم. و این مرحله، یکی از چالش‌برانگیزترین مراحل در شروع کار بشمار میره. بطور معمول، شما در ادوردز براساس مفهوم  هزینه به ازای کلیک پیشنهاد قیمت میدین.

پس بیشترین مقداری که در ازای هر کلیک مایل به پرداخت هستین رو تنظیم میکنین. در این مورد دو سوال خیلی رایج از من پرسیده میشه چه مقدار بودجه باید اختصاص بدم؟ و به ازای هر کلیک، چه مبلغی رو باید پیشنهاد بدم؟

پس بیاین نحوه‌ی محاسبه این اعداد رو باهم بررسی کنیم. بیاین فرض کنیم که هتل لندن، سعی بر مجاب‌کردن مردم برای رزرو اقامت در هتل رو داره. اول از همه، باید تصمیم بگیریم که برای رسیدن به این هدف، تا چه میزان می خواهیم هزینه کنیم؟ و برای این تصمیم‌گیری، باید ارزش چرخه‌عمر مشتری خودمون (LTV) رو درک کنیم.

این رابطه ریاضی رو یک مقدار ساده‌تر بیان میکنم اگر تمایل دارین که متد کامل محاسبه‌ی نرخ LTV رو بفهمین. مقالات مرتبطی که در این رابطه در وبلاگ پارس ادوردز منتشر شده رو مطالعه کنید.

تعیین هزینه CPA در تبلیغات گوگل

بسیار خب، برگردیم به هتل لندن بیاین فرض کنیم که اونها به ازای هر اقامت، شبی ۱۰۰ دلار سود میکنن. اونها همچنین میدونن که هر مشتری بطور میانگین، سه شب اقامت خواهد‌داشت. و تمام این سه شب میتونه در طول یک اقامت باشه. یا میتونه در مجموع اقامتهای بعدی این مشتری در هتل حساب بشه. و به همین دلیل، این مقوله رو LTV نامگذاری کردیم.

این نرخ، به معنای ارزش مشتری در زمان ارتباط این فرد با کسب‌وکار شماست. که این زمان میتونه یک روز باشه یا میتونه ده سال باشه. این مقدار به کسب‌وکار و مشتری شما بستگی داره. پس در این مثال، LTV مربوط به مشتری درهتل لندن برابر ۳۰۰ دلار هست.

این مقدار برابر سه خرید به ازای هر مشتری هست. که سود هر خرید هم برابر ۱۰۰ دلاره. پس اگر یک مشتری از وبسایت هتل دیدن کنه و روی گزینه‌ی رزرو کلیک کنه میتونیم انتظار یک سود ۳۰۰ دلاری رو داشته باشیم. از اینجا به بعد، ما باید حداکثر میزان پولی که برای کسب این مشتری خواهیم پرداخت رو مشخص کنیم. و این، همون CPA هدف یا  هزینه به ازای کسب مشتری  ماست.

با یک حساب سرانگشتی میتونیم بفهمیم که مبلغ CPA نباید بیشتر از سه برابر مبلغ LTV باشه. پس با علم به این موضوع، ما تمایل به پرداخت حداکثر ۱۰۰ دلار داریم تا این فروش برای هتل‌لندن رو عملی کنیم. این، به این معنی هست که میزان CPA ما نمیتونه از ۱۰۰ دلار تجاوز کنه.

البته که همیشه هدف ما اینه که بتونیم مقدار CPA رو پایین تر بیاریم. هرچه با قیمت کمتری بتونیم مشتری پیدا کنیم، پول بیشتری درمیاریم. با این حال، وقتی کار با ادوردز رو شروع کردین حداکثر مقداری که مشکلی با پرداختش ندارین رو مشخص کنین.

از اینجا به بعد، میتونین اصلاحات رو انجام بدین شما حداقل این رو میخواین بدونین که کمپین‌تون، نتیجه میده یا نه. پس برای این کار، فرصت کافی در اختیار خودتون بذارین. بسیار خب، براساس چیزهایی که گفتیم، میدونیم که قراره ۱۰۰ دلار برای هر نفر خرج کنیم تا بتونیم اون فرد رو مجاب کنیم که اقامت هتل ما رو رزرو کنه. و بطور میانگین از هر نفر، ۲۰۰ دلار هم سود میکنیم.

قیمت هر کلیک چقدر باشه؟

تعیین CPC در تبلیغات گوگل

حالا، وارد مرحله‌ی دوم رابطه‌ی ریاضی‌مون میشیم. باید بفهمیم که به ازای هرکلیک، چقدر میتونیم پرداخت کنیم. ما نمیتونیم مقدار حداکثر هزینه‌ به ازای هر کلیک رو روی ۱۰۰ دلار تنظیم کنیم. چون در اینصورت، میتونیم به ازای هر کلیک، ۱۰۰ دلار پرداخت کنیم. و میدونیم که هر کلیک، منجر به فروش نمیشه.

البته این مقدار برروی کاغذ ممکنه ۱۰۰ درصد باشه ولی قطعا در واقعیت اینطور نیست. پس باید این رو بفهمیم که چند نفر روی تبلیغ ما کلیک می کنن تا یکی از اون چند نفر، درنهایت خرید انجام میده. برای شروع، نگاهی به نرخ تبدیل فعلی‌تون برای ترافیک آنلاین‌تون بندازین.

به سادگی، رقم کلی فروش رو درنظر بگیرین و اون رو بر تعداد کلی بازدیدکننده ها در بازه‌ی زمانی مشابه، تقسیم کنین. بیاین فرض کنیم که هتل لندن، ۸درصد از بازدیدکننده ها رو به مشتری تبدیل میکنه. حالا، نرخهای تبدیل برای تبلیغات هزینه‌به‌ازای‌کلیک معمولا کمتر از مقدار ترافیک معمول شما هستن.

پس اگر نرخ تبدیل وبسایت شما برابر ۸درصد باشه این نرخ برای تبلیغات شما به احتمال زیاد برابر نصف این مقدار، یعنی ۴ درصده. درنهایت، شما میتونین داده‌هایی واقعی در مورد نحوه‌ی عملکرد تبلیغ‌تون بدست بیارین. ولی فعلا، باید یکسری فرضیاتی رو در نظر بگیرین.

این فرضیات، قوانین محکم و غیرقابل تغییری نیستن ولی برای شروع، خیلی مفید واقع میشن. اگر بخاطر اینکه کارِتون رو تازه شروع کردین، نرخ تبدیل فروشگاهتون رو نمیدونین هیچ مشکلی نداره. میتونین از فرضیاتی که من اعمال کردم استفاده کنین.

پس بیاین با این فرض شروع کنیم که ۴درصد از کسانی که برروی تبلیغ من کلیک میکنن در نهایت، خرید انجام میدن. پس برای رسیدن به بیشترین نرخ CPC (هزینه‌به‌ازای‌کلیک) خودمون بیشترین مقدار CPA ( هزینه به ازای کسب مشتری ) خودمون یعنی ۱۰۰ دلار رو درنظر میگیریم.

و در نرخ تبدیل یعنی ۴ درصد، ضرب میکنیم این عملیات در انتها، مقدار ۴ دلار رو برای بیشترین مقدار CPC به ما نشون میده. بعبارت دیگر، اگر برروی تبلیغ ما ۱۰۰۰ بار کلیک بشه ما انتظار ۴۰ فروش رو خواهیم داشت. و تمایل داریم تا به ازای هر فروش، ۱۰۰ دلار هزینه کنیم.

پس برای کسب ۴۰ مشتری، ما ۴۰۰۰ دلار رو خرج میکنیم و ۴۰۰۰ دلار تقسیم بر ۱۰۰۰ کلیکی که روی تبلیغمون انجام شده، میشه ۴ دلار. من مقدار کلیک رو برابر ۱۰۰۰ در نظر گرفتم. تا روند این مسئله راحت تر بشه. پس بیاین تمام چیزهایی رو که گفتیم، خلاصه کنیم.

ما، با ارزش چرخه عمر مشتری (LTV) شما، شروع کردیم و این عدد رو بر ۳ تقسیم کردیم. تا حداکثر هزینه‌به‌ازای‌کسب مشتری (CPA) شما رو پیدا کنیم. حالا اگر فروشهایی با حاشیه‌ی سود بالا دارین، ممکنه مایل باشین مقدار CPA رو افزایش بدین. و اگر فروشهای با حاشیه سود پایین دارین، ممکنه مایل باشین این مقدار رو کاهش بدین.

این، فقط نقطه‌ای برای شروع محسوب میشه. بیشترین مقدار CPA خودتون رو در نرخ تبدیل‌تون ضرب کنین. که این کار، بیشترین مقدار هزینه‌به‌ازای‌کلیک (CPC) رو بهتون میده. این فرآِیند همیشه برای تبلیغ‌های اول، سخت بنظر میرسه. در تبلیغات آینده، میتونین داده‌های مربوط به عملکردتون رو چک کنین. تا نحوه‌ی اصلاح قیمت‌گذاری خودتون رو مشخص کنین. و این کار، بر مبنای نرخ کلیک و نرخ تبدیل واقعی‌تون صورت میگیره.

بودجه تبلیغات گوگل را چقدر تعیین کنیم؟

حالا وقتی صحبت به تعیین میزان بودجه‌ی کلی‌تون میرسه باید مشخص کنین که با چه مقدار خرج کردن، راحت هستین؟

وقتی به نتیجه دلخواهتون برسین، افزایش بودجه‌تون خیلی راحت خواهد بود. ولی در شروع کار، باید عددی رو انتخاب کنین که در هرروز، ترافیک کافی رو براتون به‌همراه داشته باشه. اگر حداکثر CPC ما ۴ دلار باشه و نرخ تبدیل‌مون هم برابر ۴ درصد باشه میدونیم که باید برای داشتن یک فروش، حداقل ۲۵ بازدیدکننده داشته باشیم.

ولی در اینجا، فرض کردیم که همه‌چیز مطابق با برنامه پیش رفته. بنابراین برای احتیاط، این مقدار رو برابر با ۵۰ الی ۱۰۰ بازدیدکننده در نظر میگیریم. پس باید در روز، حداقل بودجه ای برابر با ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار درنظر بگیریم. ولی این طرح، هنوز یک عیب داره. ما تصمیم گرفتیم که حداکثر مقدار CPC ما باید ۴دلار باشه ولی منظور واقعی ما اینه که حداکثر CPC میانگین ما باید برابر ۴ دلار باشه.

چون گوگل، یک پلتفرم مزایده‌محوره ممکنه برحسب شرایط، مایل باشیم به ازای هرکلیک، ۶ یا ۸ دلار پرداخت کنیم. تاجایی که مقدار میانگین این مبالغ، برابر ۴ دلار باقی بمونه. پس همینطور که دارین کمپین‌هاتون رو تست میکنین، از بالابردن میزان CPC خودتون نترسین. ولی از این متد و رابطه‌ی ریاضی بعنوان یک نقطه‌ی شروع خوب، استفاده کنین.

دوره آموزش گوگل ادز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش گوگل ادز توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *