تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل یا همان Pay Per Click یکی از روش های محبوب تبلیغات آنلاین است که به ازای هر کلیکی که مشتریان هدف بر روی تبلیغ تان انجام می‌دهند هزینه پرداخت می‌کنید. در این روش تبلیغاتی هزینه به ازای هر کلیک یا همان Cost Per Click را خودتان تعیین می‌کنید. با این شرایط، به راحتی می‌توانید تعداد کلیک هایی که از طریق تبلیغات گوگل کسب کرده اید را محاسبه کنید.

تبلیغات کلیکی گوگل کاملا هدفمند است و زمانی که مشتریان به خدمات یا محصولات شما نیاز دارند، به آنها نمایش داده می‌شوند. به عنوان مثال، کاربری که برای "خرید لباس" جستجو کرده ممکن است با یک نتیجه تبلیغاتی با عنوان "خرید لباس مردانه و زنانه مد سال" مواجه شود و برای برطرف کردن نیاز خود به آن صفحه تبلیغاتی وارد شود. به این دلیل است که کمپین های کلیکی گوگل هدفمند هستند.

یک دلیل بهتر برای استفاده از این کمپین، نمایش سایت های جدید در صفحه اول گوگل است که این شانس را به آنها می‌دهد تا در کنار رقبای اصلی خود سهمی از بازار دریافت کنند. این آگهی ها با برچسب AD یا تبلیغ نمایش داده می‌شوند. اصطلاحا با این موارد سفارش کلیک گوگل درخواست کرده اید.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست و چه هزینه ای دارد؟

تبلیغات کلیکی گوگل نتایجی هستند که با توجه به جستجوی کاربر نمایش داده می‌شوند. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، زمانی که کاربری روی این آگهی ها کلیک کند تبلیغ دهنده به ازای آنها مبلغی را پرداخت می‌کند. به طور کلی 4 تا 7 نتیجه از صفحات جستجو برای آگهی های کلیکی رزرو شده اند و در صورت وجود پیشنهاد، نمایش داده می‌شوند. با کلمات کلیدی مختلف می‌توان این تبلیغات را اجرا کرد و ترافیک وب سایت را به طور چشم گیری افزایش داد.

چرا باید از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنیم؟

یکی از اصلی ترین موارد استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل ارزان بودن آن است. همچنین هدفمند بودن آن نیز مورد توجه کاربران قرار دارد.

به عنوان مثال، کلیک هایی که شما از طریق آگهی های متنی گوگل کسب می‌کنید، بسیار هدفمند است. زمانی که شما با جستجوی کلمه "خرید اسباب بازی" در موتور جستجوی گوگل یک آگهی با عنوان "مرکز خرید اسباب بازی با کمترین قیمت" مشاهده می‌کنید، بسیار هدفمندتر است تا اینکه چنین آگهی را در صفحه "10 روش برای تعمیر صفحه نمایش تلفن همراه" به عنوان تبلیغ همسان ببینید.

این موارد تنها بخشی از مزایای تبلیغات کلیکی ادوردز هستند و گزینه های بیشتری را می‌توانید با همکاری پارس ادوردز تجربه کنید.

برای تبلیغات چیکار باید کنم؟

خب الان برای شروع تبلیغات
کلیکی توی گوگل چی کار کنم؟

یکی از تعرفه های تبلیغات کلیکی گوگل پارس ادوردز را انتخاب کنید.

200 درهم
3,602,000 تومان
خرید
600 درهم
10,440,000 تومان
خرید
1000 درهم
17,095,000 تومان
خرید
2000 درهم
33,884,000 تومان
خرید

مشاهده تمام پلن ها

تبلیغات کلیکی گوگل چگونه کار می کند؟

تبلیغات کلیکی گوگل مانند سیستم مزایده عمل می‌کند. در مزایده کسی که بیشترین قیمت را برای محصول یا خدمات ارائه می‌کند برنده می‌شود.

فرض کنید می‌خواهید "عینک آفتابی" به مشتریان بالقوه بفروشید. شما این کلمه را به گوگل پیشنهاد می‌دهید و جزئیات آن مانند قیمت هر کلیک، زبان، موقعیت مکانی و ... را تعیین می‌کنید. در این شرایط، شانس بالایی برای کلیک از جستجوی این کلمه خواهید داشت. اصطلاحا با این کار از گوگل کلیک خریده اید.

به زبان ساده تر، وقتی کاربران درباره عینک آفتابی جستجو می‌کنند، آگهی شما نمایش داده خواهد شد. بعد از اینکه روی تبلیغ کلیک شود، هزینه تعیین شده از شما کسر خواهد شد. تا زمانی که کاربری روی آگهی کلیک نکند، هزینه ای از تبلیغ دهنده کسر نمی‌شود. اما برای بهبود کوالیتی اسکور یا نمره تبلیغات بهتر است عناوین جذابی انتخاب کنید تا کلیک های تبلیغاتی بیشتر شود.

تبلیغات کلیکی گوگل چه مزایایی دارد؟

در کمترین زمان ممکن می‌توانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و از این رو شانس جذب مشتری بیشتری خواهید داشت.

تنها به ازای کلیک هایی که روی تبلیغات شما انجام می‌شود هزینه می‌پردازید و مشاهده آگهی ها توسط کاربران کاملا رایگان است.

با اجرای تبلیغات کلیکی گوگل این شانس را خواهید داشت تا کلیک های هدفمند و مرتبطی دریافت کنید.

امکان کنترل کردن هزینه های تبلیغات در گوگل وجود دارد که با توجه به روزهای مختلف می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

مشاهده دقیق اطلاعات کمپین که توسط پلتفرم گوگل ادز اجرا می‌شود. با توجه به آمار ثبت شده می‌توانید کمپین خود را بهینه سازی نمائید.

اگر کاربری روی تبلیغ کلیک کند، متوجه آن اتفاق خواهید شد. اگر فعالیت دیگری مثل خرید محصول یا استفاده از خدمات نیز رخ دهد، این موارد نیز در گوگل ادز ثبت می‌شوند.

سوالات متداول درباره تبلیغات کلیکی گوگل

1دلیل استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟
یکی از مهم ترین دلایل استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل هدفمند بودن آن است که با توجه به جستجوی کاربر، نتایج مورد نیاز او را نمایش می‌دهد. همچنین ارزان بودن این نوع تبلیغ باعث می‌شود که کسب و کارهای بسیاری از آن استفاده کنند.
2تفاوت بین PPC و CPC در چیست؟
PPC مخفف کلمه Pay Per Click است و به این معنیست که به ازای هر کلیک تبلیغ دهنده باید مبلغی را به گوگل پرداخت کند. CPC مخفف کلمه Cost Per Click است و به معنی هزینه هر کلیک تبلیغاتی است.
3بودجه مناسب برای کمپین کلیکی گوگل چقدر است؟
پاسخ این سوال دقیقا به خودتان بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم که برای شروع مبالغ پایین (50 دلار) را در نظر بگیرید و سپس سرمایه گذاری خود در کمپین های کلیکی بعد را افزایش دهید.
4آیا می‌توانم تبلیغات کلیکی گوگل را با واحد ارزی غیر از دلار اجرا کنم؟
شما می‌توانید در سایت پارس ادوردز از پلن های لیر و درهم استفاده کنید تا تبلیغات کلیکی خود را اجرا نمائید.
5من با تبلیغات کلیکی گوگل آشنا نیستم، چکار باید کنم؟
شما می‌توانید از طریق خرید اکانت مدیریت شده گوگل ادز اقدام کرده و تمامی موارد برای مدیریت اکانت را به کارشناسان پارس ادوردز بسپارید.
6چه زمانی برای اجرا شدن کمپین های تبلیغاتی نیاز است؟
کمپین کلیکی گوگل شما در مدت زمان کوتاهی توسط کارشناسان پارس ادوردز اجرا می‌شود. این زمان ممکن است بین 1 تا 6 ساعت به طول بیانجامد.