تبلیغات نصب اپلیکیشن در گوگل پلی

ساخت و توسعه اپلیکیشن موبایل کاری پیچیده و هزینه‌بر است. زمانی که اپلیکیشن خود را ساختید و در گوگل پلی و یا اپ استور (بزرگترین مارکت‌های اپلیکیشن‌های موبایل) قرار دادید، حالا وقت آن است که برای اپلیکیشن خود تبلیغ کنید تا کاربران موبایل بیشتری با اپلیکیشن شما آشنا شوند و اپلیکیشن شما را نصب کنند. برای تبلیغات نصب اپلیکیشن خود در گوگل پلی و اپ استور می‌توانید از گوگل ادز کمک بگیرید و شاهد افزایش سریع تعداد نصب‌های اپلیکیشن خود باشید.

تبلیغات اپلیکیشن چگونه کار می‌کند؟

تبلیغات در گوگل پلی؛ راهکار سریع افزایش نصب اپلیکیشن

تبلیغات اپلیکیشن

تبلیغات اپلیکیشن کجا و برای چه کسانی نمایش داده می شود؟

گوگل ادز با کمک تکنولوژی یادگیری ماشین، تبلیغات اپلیکیشن شما را برای افرادی نمایش می‌دهد که اپلیکیشن‌های مشابه اپلیکیشن شما را نصب کرده باشند و یا موضوع اپلیکیشن شما برای آنها جذاب باشد و یا در حال جستجو یا مشاهده اپلیکیشنی مشابه با اپلیکیشن شما باشند.

تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن در گوگل پلی، موتور جستجوی گوگل، یوتیوب و سایت‌های همکار گوگل در شبکه display نمایش داده می‌شود. همچنین این امکان وجود دارد تا برنامه های موبایلی iOS را با استفاده از این خدمات تبلیغ کرد و تعداد نصب آنها را نیز افزایش داد.

هزینه تبلیغات اپلیکیشن

هزینه تبلیغات اپلیکیشن چقدر هست؟

هزینه تبلیغات اپلیکیشن به ازای هر نصب محاسبه می‌شود. هزینه هر نصب اپلیکیشن در پلتفرم تبلیغات در گوگل ادز از حدود 0.1 درهم (کمتر از 500 تومان) شروع می‌شود که برای بیشتر اپلیکیشن های ایرانی چون که هنوز رقابت زیادی وجود ندارد با همین مینیمم هزینه و نهایتا تا ۰.۵ درهم می تواند انجام شود. این هزینه به ازای نصب می‌تواند واقعا ارزان باشد. خبر خوب در گوگل ادز این است که شما تعیین می‌کنید هر روز می‌خواهید چقدر هزینه کنید و اینکه حداکثر تا چه مبلغی برای هر نصب می‌خواهید هزینه پرداخت کنید.

مزایای تبلیغات نصب اپلیکیشن از طریق گوگل ادز

شروع تبلیغات اپلیکیشن

برای شروع تبلیغات نصب
اپلیکیشن چه کار کنیم؟

یکی از پلن های پارس ادوردز را انتخاب کنید.

پلن های درهمی
شروع از ۷۵ درهم
[dirham darsad=12 dirham=75] تومان
سفارش
پلن های دلاری
شروع از ۲۰ دلار
[dollar darsad=12 dollar=20] تومان
سفارش
پلن های لیری
شروع از ۱۰۰ لیر
[lira darsad=12 lira=100] تومان
سفارش

تمام پلن ها

مشاهده
 

هر چیزی که باید درباره تبلیغات اپلیکیشن پارس ادوردز بدانید

با خرید هر سرویس، اکانت شما به میزان گفته شده شارژ می شود و این اعتبار برای هزینه نصب اپلیکیشن مصرف می شود. در کمپین‌های اپلیکیشن هزینه مدیریت از مشتری دریافت نمی‌شود و بهینه سازی کمپین‌ها، با درخواست مشتری به صورت رایگان انجام می‌شود.

هزینه تقریبی هر نصب اپلیکیشن بین ۱۰ صدم تا ۱۵ صدم درهم است. هزینه واقعی هر نصب ممکن است بیشتر یا کمتر از مبلغ تقریبی باشد و این مورد را شما تنها با امتحان یک کمپین کوچک می توانید بدست آورید.

هزینه اعلامی مبلغ نهایی پرداختی شماست و شامل قیمت حواله ارزی و کارمزد شارژ می‌شود.

در این سرویس شما به صورت مستقیم در پنل گوگل ادز، تمامی گزارش های مالی، نصب های انجام شده و تمامی جزئیات را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که به هر دلیل از ادامه تبلیغ اپلیکیشن منصرف شدید یا مشکلی برای اکانت شما بوجود آید، پارس ادوردز مبلغ باقی مانده در اکانت را ریفاند کرده و معادل ریالی آن را به مشتری پس می دهد.

سوالات متداول درباره تبلیغ اپلیکیشن:

1آیا با افزایش میزان بودجه روزانه می‌توان تعداد نصب‌های بیشتری در هر روز گرفت؟
تقریبا بلی. البته در صورتی که اپلیکیشن شما قبل از شروع تبلیغات، تعداد نصب فعال کمی داشته باشد، احتمالا در روزهای نخست شروع تبلیغات اپلیکیشن، تعداد نصب شما افزایش چشمگیری نخواهد داشت. (همه بودجه روزانه مصرف نمی‌شود.) که به تدریج با افزایش تعداد نصب فعال شما، روزانه می‌توانید تعداد نصب روزانه بیشتری دریافت کنید.
2آیا امکان تبلیغات اپلیکیشن‌های ثبت شده در بازار یا مایکت امکان پذیر است؟
خیر - امکان تبلیغ اپلیکیشن‌هایی که تنها در کافه بازار یا دیگر اپ استورها (به جز گوگل پلی و اپل استور) ثبت شده‌اند امکان ندارد و توصیه می‌کنیم اپلیکیشن خود را به گوگل پلی استور اضافه کنید. توجه کنید اگر اپلیکیشن شما قبلا از طریق کافه بازار نصب زیادی دریافت کرده باشد، تاثیر مثبتی بر کاهش هزینه نصب در تبلیغات اپلیکیشن گوگل دارد.
3آیا برای افزایش نصب اپلیکیشن از طریق گوگل پلی محدودیتی وجود دارد؟
خیر. هیچ محدودیتی برای تبلیغات اپلیکیشن در گوگل ادز و افزایش تعداد نصب اپلیکیشن وجود ندارد.
4آیا بهینه سازی صفحه اپلیکیشن باعث کاهش هزینه نصب و یا افزایش نصب می‌شود؟
بلی. با بهینه سازی صفحه اپلیکیشن در فروشگاه اپ (App Store) که به این اقدام (ASO) نیز گفته می‌شود، می‌توان هزینه نصب اپ را کاهش و تعداد نصب روزانه را افزایش داد.
5آیا امکان تعیین هزینه تبلیغات اپلیکیشن بر اساس رویداد درون‌برنامه‌ای امکان پذیر است؟
بلی. به زبان ساده شما می‌توانید با کمک ابزارهای آمارگیر اقدامات مهمی که کاربران در اپلیکیشن شما انجام می‌دهند را رسد کرده و هزینه تبلیغات اپلیکیشن را بر اساس این رویدادها قرار دهید. برای مثال اگر اپلیکیشن فروشگاهی دارید، می‌توانید هزینه تبلیغات اپلیکیشن را بر اساس اولین خرید کاربر تعیین کنید.
6آیا امکان تبلیغات برای افزایش نصب اپلیکیشن های iOS که در اپل استور قرار گرفته اند وجود دارد؟
بلی. شما می‌توانید اپلیکیشن‌های آیفون و آی‌پد را از طریق پلتفرم گوگل ادز تبلیغ کنید.
7امکان نمایش تبلیغات نصب اپلیکیشن برای جنسیت و رده سنی خاصی وجود دارد؟
بلی. این امکان برای تبلیغات نصب اپلیکیشن وجود دارد. البته این روش مربوط به شبکه Display بوده و امکان هدفگیری کاربران بر اساس جنسیت و سن در سایت گوگل پلی امکان ندارد. در گوگل پلی با توجه به صدها معیار مختلف تبلیغات به مناسب‌ترین افراد نمایش داده می‌شود.
8ما هنوز اپلیکیشن خود را در گوگل پلی ثبت نکرده ایم، آیا شما می‌توانید این کار را برای ما انجام دهید؟
در حال حاضر پارس ادوردز در زمینه ثبت اپلیکیشن در گوگل ادز فعالیت نمی‌کند. شرکت های بسیاری هستند که می‌توانند اکانت اختصاصی گوگل پلی کنسول (Google Play Console) برایتان ایجاد کنند، تا بتوانید اپلیکیشن های خود را در گوگل پلی استور قرار دهید و آنها را تبلیغ کنید. برای اطلاعات بیشتر در گوگل جستجو کنید.