اگر بخواهیم کلی صحبت کنیم، ارزانترین راه تبلیغ کردن، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و آگهی‌های طبقه‌بندی شده هستند. این نوع از تبلیغات از هزینه‌ای به کمی ۲۰ دلار شروع می‌شوند.

اما در حوزه ایده‌های تبلیغاتی ارزان قیمت، اگر شما به دنبال خریدی مناسب از خروجی‌ رسانه‌ها در بازارهای کوچک تر هستید، ممکن است بتوانید در رادیو، مجلات تجاری، وبسایت‌ها، کتاب‌های کوپن و حتی تلویزیون کابلی با هزینه‌ی مناسبی که از چند صد دلار تا چند هزار دلار شروع می شود، تبلیغ کنید.

همچنین می‌توانید با چند هزار دلار از طریق خدمات پستی ایالات متحده، برای کمپین‌های “نامه مستقیم به هر در” اقدام کنید. اگر دقیق می‌دانید چه می‌خواهید بکنید و هدف خود را به دقت می‌شناسید، تبلیغات ” پرداخت به ازای هر کلیک” می‌تواند مقرون به صرفه باشد در غیر این صورت اگر نمیدانید که چه میخواهید انجام دهید و هدف خود را نمی دانید  ممکن است بودجه خود را از بین ببرید.این روش‌های تبلیغ کردن مهم هستند اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارد.

می‌خواهید در صفحه اول گوگل دیده شوید؟

همین امروز با تبلیغ در صفحه اول گوگل تعداد مشتریان خود را 1400% افزایش دهید.

مشاهده هزینه تبلیغات در گوگل

ارزانترین راه برای تبلیغ کسب و کار کوچکتان به تعدادی فاکتور بستگی دارد. این فاکتورها در برگیرنده نوع مخاطبی که برای نزدیک شدن به آن ها تلاش می‌کنید، جایی که برای نزدیک شدن به آنها انتخاب می‌کنید، حجم مخاطب، طراحی مهارت ‌های موردنیاز برای ساختن آگهی و چیزی که در قبال پولتان نصیبتان می‌شود، است.

نرخ تبلیغات به صورت وسیعی تغییر می‌کند. حتی روشی که نرخ‌ها محاسبه می‌شوند با توجه به نوع فرمت یا خروجی رسانه فرق می‌کند. بنابراین همیشه به دنبال هزینه کردن در ارزانترین راه برای تبلیغ کردن باشید.

حالا اجازه دهید هزینه‌های معیار و نرخ‌‌های هزینه  برای تبلیغ کردن برای یک گستره از انواع تبلیغ را با هم مرور کنیم. این معیارها کلی هستند و شما می‌توانید از طریق خریدی دقیق‌تر قیمت‌های کمتری پیدا کنید. همچنین ممکن است با قیمت‌های گرانتری نیز روبرو شوید.

 

تبلیغات درروزنامه‌

مبنای قیمت‌گذاری

روزنامه‌ها به طور سنتی برای نمایش آگهی‌ها به ازای اینچ ستون قیمت‌گذاری می‌کنند. این یعنی هرچه آگهی‌تان بزرگتر باشد، باید هزینه بیشتری بپردازید. برای مثال، یک آگهی نصف صفحه‌ای افقی ممکن است به اندازه ستون ۱۰٫۵ اینچی باشد؛ در مجموع ۶۳ اینچ ستون.

این روزها روزنامه‌ها نرخ ‌های متفاوتی را برای آگهی امتحان می‌کنند که شامل قیمت ثابت و حد تغییر (قیمت متغیر) برای هر دونوع آگهی‌ های چاپی و آنلاین می‌شود. برای تبلیغ کردن لازم خواهد بود تا با روزنامه محلی‌تان تماس گرفته و فهرست قیمت‌ شان را بخواهید.

نرخ بودجه‌ی معمول

برای مثال، کلیولند پِلین دیلر ممکن است به ازای هر اینچ ستون ۵۹۶ دلار قیمت‌گذاری کند. اگر تبلیغ شما ۱۰ اینچ ستون نیاز داشته باشد، قیمت ۵۶۹۰ دلار می‌شود. اگر شما یک آگهی نیم صفحه با قیمت مفروض ما می‌خواستید، هزینه برای یک آگهی نیم صفحه ۳۷۵۴۸ دلار (۶۳ ×۵۹۶ ) می‌بود.

به خاطر یک مثال سنگین، منصرف نشوید. نشریات کوچکتر و نشریات هفتگی به طور چشمگیری هزینه کمتری طلب می‌کنند. تصور نکنید تبلیغات زیادی گران خواهد بود همیشه در میان نرخ‌ها بگردید.

 

تبلیغ درنیازمندی‌های روزنامه

مبنای قیمت‌گذاری

یک ایده نسبتا ارزان برای تبلیغات، قسمت نیازمندی‌های روزنامه است. روزنامه‎‌ها معمولا برای نیازمندی‌ها بر اساس اندازه نیازمندی ودر برخی موارد هم تعداد لغات،  تعداد روزهایی که آگهی اجرا می‌شود و نوع نیازمندی قیمت‌گذاری می‌کنند.بخش‌هایی ازنیازمندی که رقابت ویا خواهان بیشتری دارند ممکن است گرانتر باشند. امروزه روزنامه‌ های بسیاری داشبورد آنلاین خویش-خدمتی (سلف سرویس) دارند، جایی که شما می ‌توانید آگهی نیازمندی خود را بسازید و با کارت اعتباری هزینه‌اش را بپردازید.

نرخ بودجه‌ای معمول

بر اساس نوع کسب و کار و خوانش (خوانده شدن) روزنامه، ممکن است بتوانید با قیمتی که از کمی بیشتر از ۵ دلار در روز شروع می‌شود یک آگهی نیازمندی را قرار دهید.

یا یک نیازمندی می‌تواند با ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار  برای ۳۰ روز در یک بخش معروف از نیازمندی‌ها مثل خودروها یا در یک روزنامه متوسط تا بزرگتر جای گیرد.

 

تبلیغات رادیویی

مبنای قیمت‌ گذاری

تبلیغات رادیویی می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های ارزان برای تبلیغ محسوب شود، اما باید با دقت هزینه کنید.

تبلیغات رادیویی اغلب بر اساس یک ” نرخ کلی ۴ هفته‌ای” فروخته می‌شود. شما بر اساس حجم مخاطبانی که در دسترس‌تان قرار می‌گیرد هزینه می ‌پردازید. این امر به وضوح این مطلب را می‌رساند که شما برای اینکه زمان پخش آگهی‌تان در برنامه‌ای محبوب‌ در زمان رانندگی اجرا شود باید نسبت به ساعت ۳ صبح که افراد کمتری به رادیو گوش می‌دهند هزینه بیشتری بپردازید. این نوع صورتحساب نوشتن، با عنوان CPP ارجاع داده می‌شود که از حروف اول Cost Per Point یا Cost Per rating Point(به معنی هزینه به ازای نقطه یا هزینه به ازای نرخ نقطه) گرفته شده است.

CPP نرخ‌ها یا محبوبیت برنامه رادیویی که آگهی شما در آن پخش می‌شود را معین می‌کند.

نرخ بودجه معمول

برای دسترسی به بازاری با ۱ میلیون نفر، نرخ بودجه یک آگهی برنامه رادیویی نوعی ممکن است ۱۲۰۰۰ دلار باشد. در یک بازار بزرگتر ۵ میلیون نفری، یک نرخ بودجه کلی ۴ هفته‌ای ممکن است ۶۰۰۰۰ دلار باشد.

لیست قیمت مربوط به آی‌هارت‌کامونیکِیشنز، همانکِلیِر چَنِل کامونیکیشنزسابق که مالک ۸۵۵ ایستگاه رادیویی در ایالات متحده است، دید خوبی در این زمینه می‌دهد.

 

تبلیغات تلویزیونی

مبنای قیمت‌گذاری

مانند رادیو، زمان پخش آگهی در تلویزیون به شهرت (زمان) برنامه‌ای که در آن نمایش داده می‌شوند، حجم بازار، طول تبلیغ و فاکتورهایی دیگر بستگی دارد.

در تلویزیون محلی، رقم قابل پرداخت برای یک بازه تبلیغاتی ۳۰ ثانیه ای، با قیمت حدود ۵ دلار برای هر ۱۰۰۰ بیننده در یک بازار متوسط شروع می شود.

طبق اسکای‌ورکس مارکتینگ، این ارزانترین نرخ است. این قیمت می‌تواند بالاتر هم باشد.

نرخ بودجه معمول

آگهی‌های تلویزیونی هزینه بیشتری برای تبلیغ کننده خواهند داشت. به عنوان یک تخمین دست پایین، نرخ بودجه برای یک بازه پخش آگهی تلویزیونی ۳۰ ثانیه‌ای مربوط به یک کسب و کار کوچک برای رسیدن به مخاطبانی بین ۱ تا ۴ میلیون بیننده، ممکن است ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار باشد.

آگهی‌های تلویزیون ملی هزینه بسیار بیشتری دارند و می‌توانند کاملا خارج از وسع کسب و کارهای کوچک باشند. به عنوان مثال طبق آنچه اَد اِیج  بیان می‌کند، تبلیغ‌کنندگان باید مبلغی حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار برای یک آگهی در “برنامه محبوب ” اِی‌اِم‌سی” و  “واکینگ دِد ” پرداخته باشند.

در مورد آگهی‌های تلویزیونی بودجه مربوط به تولید نیز هزینه می‌شود.تولید یک آگهی تلویزیونی برای یک کسب و کار کوچک بسته به اینکه آگهی چقدر سطح بالا وپیچیده باشد ممکن است شما را به مبلغی از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار برساند.

 

تبلیغاتپرداخت به ازای هر کلیک

مبنای قیمت‌گذاری

آگهی‌های پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) چیزی هستند که از اسم‌‌شان بر می‌آید. شما تنها وقتی  هزینه می‌پردازید که کسی روی آگهی شما کلیک کرده باشد. دو گزینه رایج “پرداخت برای هر کلیک”، گوگل اَدوردز و مایکروسافت بینگ اَدز هستند. آگهی شما در جستجوهای گوگل یا بینگ و روی سایر وبسایت‌های داخل شبکه‌شان دیده می‌شود. همچنین می‌توانید آگهی‌های مبتنی بر “به ازای هر کلیک” را روی چند رسانه اجتماعی و سایر سایت‌ها بخرید.

شما آگهی‌های PPC را معمولا بر  پایه‌ی یک حراجی می‌خرید، به این معنی که یک مقدار مشخص که برای هر کلیک مایل به پرداخت هستید را پیشنهاد می دهید. شما بر اساس کلمات کلیدی یا سایر فاکتورها پیشنهاد می‌دهید. به عنوان یک قانون کلی، هرچه پیشنهادتان بالاتر باشد، آگهی‌تان در موقعیت بهتری در صفحه قرار می‌گیرد.

با استفاده از یک داشبوردآنلاین خویش- خدمتی (سلف سرویس) مهیا شده به وسیله سیستم آگهی، بودجه‌ای را اختصاص می دهید. این تکنولوژی به صورت خودکار پیشنهادهای شما را در محدوده بودجه‌ی از پیش تنظیم شده نگه می‌دارد.

نرخ بودجه معمول

به عنوان مثال، یک عبارت کلیدی مثل ” راه‌های ارتقاء یک کسب و کار کوچک” با متوسط ۱۰ تا ۱۰۰ جستجو در یک ماه ممکن است برای هر کلیک در حدود ۱٫۹ دلار بیارزد. در همین حال یک عبارت کلیدی مانند “تبلیغ کسب و کار محلی” با متوسط ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ جستجو در هفته ممکن است برای هر کلیک ۱۲٫۷۸ دلار بیارزد.

شما در صورت تمایل می‌توانید بودجه‌ای مثلا ۳ دلار در روز و مجموع ۱۰ دلار در هفته را تنظیم کنید. با این حال اگر بودجه شما خیلی کم باشد ممکن است نتایج نا امیدتان کند.برخی از متخصصان برای گرفتن نتیجه مناسب، اختصاص حداقل ۱۰۰۰ دلار در ماه برای PPC را پیشنهاد می‌کنند .طبق پیشنهاد رابرت بردی که همکار رایتیوس مارکتینگ و دارای گواهینامه گوگل اَدوردز است،پیگیری نرخ تبدیل یک راهکار هوشمندانه برای پیگیری نتایج “پرداخت برای کلیک” است. ” قبل از اینکه پولی برای PPC خرج کنید پیگیری تبدیل را برقرار سازید. کمی زمان و تلاش می طلبد، اما اگر پاسخگویی، بینش و ماندگاری مشتری که بالاتر ذکر شده را می‌خواهید باید کار خود را با پیگیری نرخ تبدیلی که به درستی نصب شده است بنا کنید. و پس از اینکه نصب شد از امتحان آن مطمئن شوید.آنگاه بعد از آن آگهی خود را فعال کنید.”

آگهی پرداخت برای  هر کلیک همیشه یک ایده تبلیغ ارزان نیست اما  اگر به درستی انجام شود می‌تواند ROI( بازگشت سرمایه ) خوبی را در پیش گیرد.

 

بنر تبلیغاتی آنلاین

مبنای قیمت‌گذاری

بنرهای تبلیغاتی یا آگهی‌های نمایشی، آگهی‌های گرافیکی‌ای هستند که روی وبسایت اجرا می‌شوند. این آگهی‌ها به طور معمول بر مبنای هزینه برای هر هزار تاثیر(نمایش، بازدید) قیمت‌گذاری می‌شوند.گاهی روی وبسایت‌های کوچکتر آگهی‌ های نمایشی بر اساس یک قیمت ثابت مثل X دلار برای یک هفته یا یک ماه قیمت‌گذاری شده‌اند.

معمولا هرچه آگهی بزرگتر باشد نرخ آگهی بیشتر خواهد بود. هنچنین آگهی های بالای صفحه ( قسمت بالایی وبسایت) معمولا بیشتر می ارزند.

نرخ بودجه معمول

بسته به تعداد مرتبه ای که بنر آگهی شما نمایش داده می‌شود تقریبا ممکن است تا مبلغی به کمی ۱۰۰ تا چندین هزار دلار هزینه کنید.امروزه ممکن است نرخ ۱۰ دلار CPM باشد، یعنی شما برای هر ۱۰۰۰ تاثیرگذاری (نمایش) ۱۰ دلار خواهید پرداخت.

برای مثال اگر ۵۰۰۰۰۰ تاثیرگذاری با نرخ ۱۰ دلار CPM بخرید طبق محاسبه زیر باید ۵۰۰۰ دلار بپردازید:

  • ۵۰۰۰۰۰ را بر ۱۰۰۰ تقسیم کنید = ۵۰۰
  • سپس در ۱۰ ضرب کنید ۵۰۰×۱۰=۵۰۰۰ دلار

همچنین باید هزینه ساخت بنر آگهی را نیز حساب کنید.

بنر آگهی‌های ساده در ابعاد معمول با مبلغی کمتر از ۵۰ دلار برای هر آگهی در Design Pax قابل تولید هستند. ساخت فرمت پیشرفته آگهی از جمله آگهی‌ های رسانه‌ای غنی یا آگهی‌های ویدیویی هزینه بیشتری دارد.

اگر از گوگل اَدوردز برای نمایش آگهی‌تان استفاده می‌کنید، یک ابزار داخلی  وجود دارد که می‌توانید از آن برای ساختن آگهی ‌های ساده با تصاویر استفاده کنید.

 

تبلیغات هدفگیری مجدد

برای بسیاری از تبلیغات‌ آنلاین، تکنیکی قوی برای ملاحظه وجود دارد.این تکنیک “هدفگیری مجدد” نام دارد. در گوگل ادوردز اصطلاحی که برای این تکنیک استفاده می‌شود “تجدید بازاریابی” نام دارد.

با هدفگیری مجدد شما می‌توانید آگهی‌تان را به کسی که سایتتان را قبلا مشاهده کرده یا محصولتان را به صورت آنلاین مرور کرده حتی پس از اینکه وبسایت شما را ترک کرده‌اند نمایش دهید. این تکنیک شیوه‌ای قدرتمند برای تبدیل یک سبد خرید رها شده به فروش است، در صورتی که خریدار محصول را چندین بار دیگر ببیند. اما این امر می‌تواند برای اهداف دیگر نیز استفاده شود. شما می‌توانید تبلیغات هدفگیری مجدد را برای آن‌ ها که از سایت شما بازدید کرده‌اند تنظیم کرده و آنها را به بازگشت و ثبت نام یا ساخت اکانت به رای دریافت خبرنامه‌تان تشویق کنید.

هدفگیری مجدد احتمال کلیک‌های بیشتر روی آگهی‌تان و تبدیل کلیک به عمل را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. طبق گفته های وُردستریم ، اینکه بازدیدکنندگان قبلی وبسایت شما روی آگهی‌تان کلیک کنند ۲ تا ۳ برابر احتمال بیشتری دارد.

تبلیغات‌در رسانه‌های اجتماعی

مبنای قیمت‌گذاری

آگهی‌های رسانه‌های اجتماعی به عنوان ایده تبلیغاتی ارزان قیمت در نظر گرفته می‌شوند. سایت‌های اجتماعی مثل فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام بسته به دسترسی به مخاطبین هدف، گزینه‌های مقرون به صرفه ای ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال شما می‌توانید یک پست اجتماعی یا ویدیویی که تولید کرده‌اید را با پرداخت چند سِنت به ازای هر بار دیده شدن  “ترویج” کنید. یا می‌توانید یک تبلیغ واقعی را ساخته و اجرا نمایید.

آگهی‌های رسانه‌های اجتماعی به وسیله آنلاین شدن در یک پلتفرم تبلیغاتی خویش خدمتی (سلف سرویس) که توسط یک سایت اجتماعی تدارک دیده شده است، نمایش داده می شود.

نرخ بودجه معمول

با بودجه‌ای به کمی ۳۰ دلار بسته به مشخصات جنس، سن، منطقه جغرافیایی و علاقه‌ای که برای تعریف مخاطبتان تعریف می‌کنید می‌توانید به مخاطبانی در حدود چند هزار نفر دسترسی داشته باشید.

آگهی‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند بسیار مقرون به صرفه باشند. اما مطمئن شوید از آنچه که می‌خواهید که به آن دست یابید و چرایی آن، طرحی روشن داشته باشید. آیا به دنبال تقویت کردن مشارکت کانالتان هستید؟ برگرداندن ترافیک به وبسایت‌تان؟ فروش  یک محصول؟ یافتن مشترک برای خبرنامه؟ یا چیز دیگر؟ برای کار خود هدف داشته باشید.

رابرت بردی متخصص تبلیغات از رایتیوس مارکتینگ می‌گوید: ” سایت‌های رسانه‌های اجتماعی قابلیت جدیدی برای فهمیدن مخاطبانتان ارائه می‌دهند قابلیتی که فراتر از آمارهای جمعیت‌شناسی ساده مثل سن، جنس و جغرافیاست. حالا تبلیغ‌کنندگان می ‌توانند بر اساس ویژگی ‌هایی مثل عنوان شغلی، رفتار خرید و علایق،  مخاطبین  را هدف‌گیری کنند. وقتی که شما کلیک‌ها را بر اساس هدف‌گیری‌شان رهگیری کنید، می‌توانید بفهمید این گروه به شدت متمرکز با محتوای شما چگونه ارتباط برقرار می‌کنند، چند وقت به چند وقت از سایت شما بازدید می‌کنند و چند وقت  به چندوقت خرید می‌کنند.”

 

تبلیغات در صفحات زرد

مبنای قیمت‌گذاری

یک دهه پیش کتاب ‌های صفحه زرد چاپی یرای کسب و کارهای کوچک محلی،مهم و پرمصرف بودند. امروزه، اکثریت فعالیت‌های صفحات زرد به حالت آنلاین منتقل شده است. کتاب‌ های چاپی به شدت کاهش یافته و در برخی بازارها به صورت کامل در حال حذف هستند. با انتقال به حالت آنلاین، راه حل آگهی‌های صفحات زرد به بسته‌های نمایش آنلاین تبدیل شده‌اند.بسته ها ممکن است لیست های کسب و کار را در مکان هایی که مصرف کنندگان جستجو می کنند، همراه بایک وب سایت قرار دهند.همچنین می‌توانید خدمات بهینه‌سازی موتور جستجو و خدمات بازاریابی مربوطه را انتخاب کنید.

نرخ بودجه معمول

به عنوان مثال بسته‌های روی yp.com، برای یک محل نمایش وب ۵ صفحه‌ای که مناسب گوشی همراه باشد از ماهانه ۷۹ دلار شروع می‌شوند. ۷۹ دلار در ماه یعنی کمتر از ۱۰۰۰ دلار در سال. سرویس‌های افزوده و ویژگی‌های افزونه  هزینه بیشتری دارد.

در نظر داشته باشید که اگر پرداخت هزینه  را متوقف کنید، محل نمایش وبتان را از دست می‌دهید و باید همه چیز را روی پلتفرمی دیگر از نو بسازید.

 

تخفیف‌ های محلی

مبنای قیمت‌گذاری

سایت ‌های تخفیف محلی مثل گروپ آن توانایی برقراری تخفیف‌ های خاص برای خریداران را ارائه می‌دهند.

همچنین بخاطر داشته باشید که باید یک تخفیف هم پیشنهاد دهید. این بدان معنی است که در ابتدا برای محصولات یا سرویسی که ارائه می‌دهید هزینه کمتری می‌گیرید.

نرخ بودجه معمول

هیچ هزینه‌ اولیه‌ای برای ایجاد یک تخفیف محلی گروپ آن وجود ندارد. با این حال وقتی یک مصرف کننده پیشنهاد گروپ آن شما را می‌خرد (از گرو در می‌آورد) ۵۰ درصد فروش راگروپ آن خواهد گرفت. چیزی که درمورد گروپ آن باید بر آن تمرکز کرد هزینه ابتدایی نیست بلکه هزینه‌ای است که در پایان به آن می‌رسید.

به عنوان مثال، محصول شما به طور معمول ۴۸ دلار می‌ارزد. شما یک تخفیف محلی گروپ آن۱۹ دلاری می‌سازید (که یک تخفیف تقریبا ۶۰ درصدی را پیشنهاد می‌دهد).گروپ آن۹٫۵ دلار را می‌گیرد (۵۰ درصد قیمتی که با تخفیف می‌گیرید). در این صورت از محصولی که شما به طور معمول ۴۸ دلار قیمت‌گذاری می‌کردید برای شما ۹٫۵ دلار باقی می‌ماند.

 

آگهی‌ های بومی

آگهی‌های بومی به معنای شبیه بودن محتواست نه روش تبلیغ!

این آگهی‌های بومی اغلب به جای ارتقای مستقیم محصولات، محتوای اطلاعاتی مثل پست وبلاگ ها یا ویدیوها را ارتقا می ‌دهند. آگهی ‌های بومی یکی از موثرترین انواع تبلیغات هستند چرا که آنها توجه‌ها را از طریق برانگیختن خواننده جلب می‌کنند.آنها خیلی تجاری به نظر نمی‌رسند.

آگهی‌های بومی یک مکمل خوب برای کمپین بازاریابی محتوایی هستند چرا که می‌توانید محتوایتان را ارتقا دهید تا به آن دسترسی وسیع تری ببخشید. آنها برای پیش بردن فروش های پاسخ مستقیم به همین اندازه خوب نیستند.

مبنای قیمت‌گذاری:

هزینه آگهی‌ های بومی بسته به ترافیک سایت، محل قرارگیری روی صفحه و سایر متغیرها به طور وسیعی تغییر می‌کند. آگهی ‌های بومی بر اساس “هزینه برای کلیک” یامانند بنر آگهی‌ها بر اساس CPMو یا به صورت قیمت ثابت قابل خرید هستند.

می‌ توانید آن‌ها را مستقیما روی وبسایتی که می‌خواهید نمایش داده شوند خریداری کنید. یا شبکه‌هایی مثل تابولا  و آوت بِرِیِن هم وجود دارند که حتی گوگل اَدوردز هم آنها را می‌پذیرد. با این حال توجه داشته باشید که برخی شبکه‌ها به خاطر کیفیت پایین آگهی‌ های بومی‌ شان معروف هستند. آگهی شما ممکن است در کنار یک آگهی که آخرین خرابی جارختی کارداشیان را نشان می‌دهد یا یک عکس حساس دیگر نمایش داده شود.

نرخ بودجه معمول

در آگهی‌های بومی فروخته شده بر مبنای هزینه برای هر کلیک، شما بیشترین هزینه‌ای که به ازای هر کلیک می‌خواهید بپردازید را تنظیم می‌کنید، مثلا ۷۵ سنت برای هر کلیک. بنابر این اگر برای هر کلیک ۰٫۷۵ دلار پیشنهاد دهید، ۱۰۰ دلار برایتان ۱۳۳ کلیک فراهم خواهد کرد.

 

تبلیغ در مجلات

مبنای قیمت‌گذاری:

آگهی‌ مجله معمولا بر اساس اندازه و محل قرارگیری آگهی‌تان در صفحه مجله قیمت‌گذاری می ‌شوند. اندازه‌ های معمول تمام صفحه، نیم صفحه ، یک سوم صفحه و ربع صفحه هستند. همچنین آگهی‌ های دو صفحه‌ای هستند که شامل دو صفحه تمام می‌شوند. برخی مجله‌ها پشت جلد و قسمت‌های داخلی جلد را هم به عنوان فضای تبلیغ می‌فروشند. و رپرتاژ آگهی ویژه مشخص، کارت چاپ شده و سایر گزینه‌ها هم می‌توانند باشند. آگهی ‌های مجله معمولا بر مبنای قیمت ثابت برای هر آگهی فروخته می‌شوند. برخی مجله ‌ها یک نسخه دیجیتال و یک نسخه چاپی دارند و آگهی‌ها نوعا در هر دو اعمال می‌شوند.

نرخ بودجه معمول

آگهی کردن در یک مجله ملی مثل پیپِل برای یک آگهی ۴-رنگه تمام صفحه برای حدود ۳٫۵ میلیون مشترک می‌تواند ۳۷۵۰۰۰ دلار هزینه بردارد.

با این حال، آگهی کردن در مجله‌های محلی شهری یا یک مجله تجاری به صورت چشمگیری ارزانتر هستند. احتمالا برای یک آگهی رنگی تمام صفحه در یک نشریه با حدد ۳۰۰۰۰ مشترک مبلغی حدود ۳تا ۴ هزار دلار بپردازید.

با یک مجله تماس بگیرید و فهرست قیمت تبلیغات‌شان را بپرسید.

 

تبلیغات درفضای باز و بیلبوردها

مبنای قیمت‌گذاری

تبلیغات فضای باز دیگر محدود به بیلبوردهای کنار جاده‌ها نیست. امروزه شما گزینه‌های علائم دیجیتالی ( علائم الکترونیکی که روی ساختمان‌ها، همایش‌ها و رویدادهای ورزشی می‌بینید) را هم دارید. تبلیغات بیلبوردهای فضای باز عموما بر اساس اندازه و میزان زمان که پیام شما بالا باقی می‌ماند قیمت‌گذاری می‌شوند.

نرخ بودجه معمول

تخمین زده می‌شود که آگهی‌های بیلبوردهای کمپانی‌هایی مثل بلولاین مدیا که می‌توانند در ۳۰۰ شهر محل تابلو اعلانات ارائه دهند، برای یک بازه ۴ هفته‌ای، از ۳۰۰۰۰دلار به ازای هر مکان برای بزرگترین محل قرارگیری تا ۳۰۰ دلار به ازای هر مکان برای کوچکترین‌شان هزینه داشته باشد.تابلوهای اعلان دیجیتال یا LED با نرخ هزینه‌ای متفاوتی دارند و می‌توانند برای کسب و کار برای هر مکان و بازه زمانی ۴ هفته‌ای مبلغی بین ۳۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار هزینه داشته باشند. با این حال، در این مورد پیام شما به صورت چرخشی در طول یک حلقه ۶۴ ثانیه‌ای ۸ ثانیه نمایش داده خواهد شد.

 

پست مستقیم

با انفجار اینترنت، از حجم پست مستقیم کاسته شده است. با این حال، هنوز با از بین رفتن خیلی فاصله دارد.

ایمیل مستقیم می تواند چندین فرم، از جمله نمونه های پستی، نامه ها، فرستنده های منحصر به فرد و کاتالوگ ها  را داشته باشد.

 

مبنای قیمت‌گذاری

برای قطعه های پست مستقیم، چندین جزء هزینه‌ای وجود دارد:

  • طراحی تبلیغات پستی
  • چاپ تبلیغات پستی
  • خرید لیست پستی
  • هزینه حق پست

رایج‌ترین شکل پست مستقیم که توسط کسب و کارهای کوچک استفاده می‌شود، کارت‌پستال‌ها هستند.

تصور کنید که یک کارت پستال ۴×۶ را انتخاب کرده‌‌اید، یک اندازه مقرون به صرفه که برای نرخ‌های پستی درجه ۱ مناسب است.

نرخ بودجه معمول

برای یک بودجه محدود این امکان وجود دارد تا ۵۰۰۰ کارت پستال را با هزینه ۱۵۰۰ دلار پست مستقیم کنیم..

یک طراحی سفارشی می‌تواند از صدها تا هزاران دلار هزینه در پی داشته باشد. یک راه برای پایین نگه‌ داشتن هزینه این است که برای انجام کار از یک قالب رایگان “خودت انجام بده استفاده کنید تا از تحمیل هزینه‌ی زیاد طراحی اجتناب کنید. یا با یک خدمات چاپی که خدمات طراحی مقرون به صرفه‌ با هزینه پایین، ارائه می‌دهد کار کنید.

هزینه‌ های چاپ بر اساس سایز، تعداد و هر ویژگی خاص مورد نظر شما مثل پوشش براق یا چاپ پشت و رو متغیر است. ممکن است در یک خروجی چاپی آنلاین با مبلغی کمتر از ۳۰۰ دلار ۵۰۰۰ کارت پستال پایه بگیرید. در یک چاپ محلی مثل استپلز هزینه برای ۵۰۰۰ کارت پستال به ۵۰۰ دلار نزدیکتر است ( به عبارتی ۱۰ سنت برای هر قطعه).به هر حال در یک جایی مثل استپلزممکن است بتوانید کار را یک روزه انجام دهید.

در حال حاضر پست درجه ۱  برای یک کارت پستال ۴×۶ ۳۴ سنت است.

پست ۵۰۰۰ قطعه با پست درجه ۱ برای فهرست‌تان ۱۷۰۰ دلار هزینه در پی خواهد داشت. بعلاوه که ممکن است مجبور به خرید مجوز پستی شوید یا از مجوز یک فروشنده استفاده کنید .

در نظر داشته باشید که اداره پست چند نرخ پستی متفاوت دارد. قوانین مربوط به نرخ گذاری، اندازه‌های بسته پستی و سایر شرایط می‌تواند پیچیده باشد.

بعضی کسب و کارهای کوچک برای اینکه مجبور نباشند با این پیچیدگی‌ها سر و کار داشته باشند، استفاده از پست مستقیم را انتخاب می‌کنند. اگر استفاده از خدمات ارائه دهندگان پست مستقیم را انتخاب کردید، از مقایسه قیمت‌ها و سرویس‌های ارائه شده اطمینان حاصل کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

برخی خدمات ممکن است هزینه‌های سنگین طراحی، فهرست پستی و چاپ را تحمیل کنند.

 

پست مستقیم به هر درب

برنامه پست مستقیم به هر دربِ سرویس پستی ایالات متحده،یک گزینه‌ی پست مستقیم مقرون به صرفه است. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا از خرید یک فهرست پستی اجتناب کنید.”مستقیم به هر درب”یک ابزار نقشه‌ای دارد که به شما امکان می‌دهد پست خود را برای هر محله در نقشه علامت‌گذاری و هدف گذاری کنید. شما حتی می‌توانیدداده‌های جمعیت‌شناسی هر محله را هم ببینید.

علاوه بر این “پست مستقیم به هر درب” هزینه‌های پستی کمتر بدون نیاز به مجوز را ارائه می‌دهد.

مبنای قیمت‌گذاری

شما متحمل هزینه‌های طراحی و چاپ کارت پستال‌ها خواهید شد، که معمولا می‎تواند بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای ۵۰۰۰ کارت پستال باشد. می‌توانید با استفاده از قالب های رایگان که بعضی چاپ کننده‌ها ارائه داده‌اند از هزینه طراحی اجتناب کنید.

شما همچنین برای “حق پست” هم هزینه می‌پردازید. “حق پست” نصف هزینه نرخ در جه ۱ (۰٫۱۷۷ دلار برای یک کارت پستال) است. و شما می‌توانید کارت پستال‌های با اندازه بزرگتری نسبت به درجه ۱ بفرستید.

نرخ بودجه معمول

پست کردن ۵۰۰۰ کارت پستی با “مستقیم به هر در” برای شما هزینه‌ای ۸۸۵ دلاری برای حق پست با نرخ ۰٫۱۷۷ برای هر کارت پستال در پی خواهد داشت. هیچ مجوز پستی ای هم نیاز نیست. همچنین با استفاده از ابزار نقشه گذاری شما هزینه فهرست پستی هم ندارید.

درکنار چند صد دلاری که برای چاپ کارت پستال می‌پردازید بسیار محتمل است که بتوانید با هزینه کمتر از ۱۵۰۰ دلار ۵۰۰۰ کارت پستال را با استفاده از ” مستقیم به هر در” بفرستید.

 

مذاکره برای تخفیف هنگام تبلیغ کسب و کارتان

هیچ راهنمای تبلیغات کسب و کار کوچکی بدون بحث در مورد موضوع تخفیف کامل نیست. رمز رسیدن به ارزانترین راه برای تبلیغات، مذاکره برای تخفیف است.

امروزه رسانه‌های سنتی بسیاری از جمله روزنامه‌ها و مجلات کاغذی در حال تقلا کردن برای پول آگهی هستند. این امر شانس اینکه بتوانید برای تخفیف مذاکره کنید را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، اگر آگهی‌تان را به وسیله یک روش آنلاین خویش خدمت (سلف سرویس) مانند ادوردز قرار می‌دهید، امکان مذاکره برای تخفیف ندارید.

پس به خاطر داشته باشید، هر زمان که فروشنده آگهی مستقیما یک انسان باشد (نه ماشین)نرخ‌ها قابل مذاکره هستند.تبلیغ‌کنندگانی که در خلال سال تبلیغ می‌کنند باید تخفیف متناوب و دوره‌ای تقاضا کنند. یا بعضی وقت‌ها رسانه‌ها رویدادی ویژه و فصلی را اجرا می‌کنند یا به خاطر دلایل دیگری تخفیف می‌دهند. به عنوان مثال، به دنبال طوفان ایرما ، دست کم یک رسانه‌ در فلوریدا برای تبلیغات،به کسب و کارهای کوچک “تخفیف طوفان” ارائه داد. همیشه تخفیف بخواهید تا به ارزان‌ترین راه برای تبلیغ کسب و کار کوچکتان برسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *