بعد از تجزیه و تحلیل هزاران بلوک از داده ها، در این مقاله سعی می کنیم مهم ترین و رایج ترین معیارهای گوگل ادوردز که کاربران پیگیری می کنند را با هم مرور کنیم.  تبلیغات موفق در مورد انطباق تبلیغ با نیت و تمایل کاربر است. با اینکه سنجش نیت و تمایل کاربران کار دشواری است اما حوزه تبلیغات دیجیتال بازاریابان و تبلیغ کنندگان را قادر ساخته است از داده های کاربران برای دریافت یک بینش دقیق تر استفاده کنند و بتوانند تبلیغات خود را با نیازها و درخواست های آن ها هماهنگ نمایند.

شاید هیچ پلتفرمی همچون گوگل ادوردز چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار ندهد. با اینکه سایر پلتفرم ها( بیشتر تبلیغات فیس بوک) می توانند با گوگل هماهنگ شوند اما  خود گوگل هنوز هم جزو پیشروهای این صنعت است. و نتایج و کوئری های جستجو را در اختیار دارد.  همانطور که در آخرین نمونه گیری انجام شده توسط رند فیشکین می بینید. سهم جستجو در سرتاسر وب به هم نزدیک نیست.  در چنین شرایطی هیچ چیزی  نشانگر قدرتمندتری از نیت کاربر و چیزی که به دنبالش هست نخواهد بود.

معیارهای گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی از پلتفرم های تبلیغاتی قدرتمند به هنگام بررسی و انطباق تبلیغ با نیت و تمایل کاربران است.  کاربران نیز با این موضوع موافق اند. بر اساس داده های به دست آمده، گوگل ادوردز یکی از پلتفرم های پر کاربرد تبلیغاتی در میان سایر پلتفرم های موجود است و می توان از آن به خوبی استفاده کرد.

برای درک بهتر اینکه چه معیارهایی برای پیگیری از اهمیت بیشتری برخوردار است، داده های کاربران را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانیم ۱۰ مورد از مهم ترین معیارها را بر اساس اطلاعات موجود به دست آوریم. ما همچنین از کمک دوستان و آژانس های مختلف استفاده کردیم و بینش و نظرشان را در مورد این موضوع جویا شدیم. خب اجازه دهید این یافته ها را با هم مرور کنیم.

مهم ترین معیارها در گوگل ادوردز:

اگر بخواهید معیارهای زیر را در مورد گوگل ادوردز پیگیری کنید، می توانید از قالب های رایگان موجود استفاده کنید و در عرض چند دقیقه داده های خود را تجسم نمایید.

Impressions:

هر زمانی که تبلیغ شما از طریق گوگل یا شبکه گوگل در صفحه نتایج جستجو نشان داده می شود، این گزینه به عنوان Impressions یا بازدید در نظر گرفته خواهد شد. اساسا، این گزینه تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما دیده شده است، هر چند این گزینه واژه ای است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد زیرا تبلیغ شما تنها در صفحه نتایج جستجو نشان داده می شود و این موضوع بدین معنا نیست که کاربر واقعا آن را مشاهده کرده است.

Impressions

پیشنهاد ارائه شده:

مرور و بررسی اکانت با فعال کردن قابلیت مقایسه.  ما دوست داریم Impressions را بر روی سطح بالا و به کمک عملکرد اکانت نشان دهیم. به همین خاطر این بازه زمانی را برای ماه آخر تنظیم کردیم و به لطف درصد کد دار افزایش یا کاهش موجود در سمت راست توانستیم سلامت کلی گوگل ادوردز خود را بررسی نماییم.

هزینه:

این گزینه مقدار پولی است که شما بر روی کمپین تبلیغاتی خود صرف می کنید.

پولی

پیشنهاد ارائه شده:

نمودار خطی روزانه

هزینه یکی از قابلیت های عالی است که در رابط گرافیکی خود داریم به همین خاطر می توانیم از نمودار خطی روزانه استفاده کنیم. ما می توانیم داده های مرتبط با هزینه را در اکانت، کمپین، گروه تبلیغاتی، بلوک کلمات کلیدی ببینیم و پیگیری نماییم. و هزینه به ازای کسب مشتری را محاسبه کنیم.

کلیک ها:

کلیک زمانی محاسبه می شود که فردی بر روی متن تبلیغ شما کلیک می کند. باید توجه داشته باشید که اگر فردی بر روی تبلیغ شما کلیک کند و نتواند به سایت برسد، تعامل او دچار مشکل خواهد شد.

کلیک

پیشنهاد ارائه شده:

نمودار خطی روزانه با قابلیت فعال مقایسه

همانند هزینه ما می توانیم کلیک ها را با نمودار خطی پیگیری کنیم. اینکار به ما اجازه می دهد عملکرد اوج و کاهش در عملکرد را مقایسه کنیم و ببینیم این ماه نسبت به ماه قبل چه پیشرفت ها یا پس رفت هایی داشته ایم. ما کلیک را در اکانت ها، کمپین ها، گروه های تبلیغاتی، بلوک های کلمات کلیدی به کار می بریم و نرخ تبدیل را محاسبه می کنیم.

 

CPC میانگین:

این گزینه مقدار میانگینی است که برای هر کلیکی که بر روی تبلیغ کمپین شما انجام می شود محاسبه می گردد.  CPC میانگین شما با تقسیم هزینه کلیک بر تعداد کل کلیک ها به دست می آید.

مقدار

پیشنهاد ارائه شده:

مرور اکانت با قابلیت فعال مقایسه

ما دوست داریم CPC میانگین را در بلوک مرور اجمالی اکانت مورد پیگیری قرار دهیم. به همین خاطر می توانیم معیارهای ادوردز را با بازه زمانی ماه به تاریخ تنظیم نماییم که در برگیرنده CPC میانگین است و مرور اجمالی بر روی تبلیغات و اثر آن ها ارائه می کند.

تبدیل:

تبدیل زمانی محاسبه می شود که کاربر بر روی تبلیغ کلیک می کند و سپس فعالیتی که مدنظر شماست را انجام می دهد. مثلا از صفحه خاصی بازدید می کند یا در خبرنامه مشترک می شود.

پیشنهاد ارائه شده:

بلوک عددی با قابلیت فعال مقایسه.

کاربر

نرخ تبدیل به صورت گرافیکی پیگیری می شود و بر اساس کمپین نیز مورد بررسی قرار می گیرد و هزینه به ازای کسب هر مشتری را هم مدنظر قرار می دهد. ما از بلوک عددی برای پیگیری نرخ تبدیل تماس ها، تبدیل ماه به ماه و به همراه چهار بلوک عددی دیگر استفاده می کنیم. اینکار باعث می شود تصویر بهتری از سرنخ ها و موقعیت های آن ها در قیف فروش داشته باشیم.

Impressions در هر کمپین:

این گزینه تعداد کل بازدیدهاست که بر اساس هر کمپین ادوردز تعیین می شود.  بررسی این گزینه می تواند برای تعیین موضوع و کلمات کلیدی که حجم خوبی دارند و تبلیغاتی که برای کسب نتیجه ضروری هستند مفید باشد.

پیشنهاد ارائه شده:

مرور و بررسی اکانت با قابلیت فعال مقایسه

برای اینکه ببینیم کدام یک از کمپین های شما بیشتر از سایر کمپین ها دیده شده اند می توانید از اطلاعات این جدول به همراه اطلاعات Impressions کلی استفاده کنید. ما بلوک خود را به last month تنظیم می کنیم.

نرخ کلیک بر اساس گروه های تبلیغاتی:

گروه تبلیغاتی، گروهی از تبلیغات است که مجموعه مشترکی از کلمات کلیدی را هدف قرار می دهند. نرخ کلیک بر اساس گروه تبلیغاتی نرخ کلیک هر گروه تبلیغاتی را نشان می دهد.

پیشنهاد ارائه شده:

جدول

10 Most-Important Google AdWords Metrics

برای اینکه داده ها را از نرخ کلیک خود بر اساس کمپین به دست آوریم می توانیم نگاهی به نرخ کلیک گروه های تبلیغاتی بیندازیم. با اینکه کمپین ممکن است  بالاتر از هر کمپین دیگری عمل کند اما می توانید هنوز هم پول بیشتری به یک گروه تبلیغاتی که عملکرد اندکی در آن کمپین دارد تزریق نمایید. می توان از بخش جدول برای بررسی نرخ کلیک گروه های تبلیغاتی استفاده کنیم تا تبلیغاتی که بیشترین کلیک داشته است را شناسایی نماییم.

نرخ کلیک بر اساس کمپین:

این گزینه نرخ کلیک طبقه بندی شده بر اساس کمپین است. بررسی این گزینه به شما کمک می کند کمپین، کلمه کلیدی یا گروه تبلیغاتی که بیشترین تعامل را ایجاد کرده است شناسایی کنید.

پیشنهاد ارائه شده:

جدول بالا

ما نرخ کلیک را بر اساس کمپین در جدول پیگیری می کنیم. می توان از بازه زمانی ماه به روز برای بررسی داده های کمپین ها استفاده کرد و فهمید چه کمپینی بهترین عملکرد را داشته است و چه کمپینی بیشترین سرمایه را جذب نموده است. روش دیگری  که می توان به کمک آن نرخ کلیک بر اساس کمپین را بررسی کرد، بخش Campaign Overview table است.

هزینه به ازای تبدیل:

این گزینه مقدار میانگینی است که برای هر تبدیل از کمپین تبلیغاتی پرداخت کرده است. این مقدار با تقسیم هزینه کلی تبدیل بر تعداد کل تبدیل ها به دست می اید. به خاطر داشته باشید تبدیل ها فعالیت هایی هستند که شما در کمپین خود تنظیم می کنید و برای کسب وکارتان از اهمیت زیادی برخوردار است.

پیشنهاد ارائه شده:

Number Datablock

10 Most-Important Google AdWords Metrics

هزینه به ازای کسب هر مشتری یکی از داده های مهم برای هر کسب وکاری است زیرا به افراد کمک می کند مقدار هزینه ای که برای تبدیل نهایی صرف می کنند را تعیین نمایند.

این گزینه بسیار مهم است زیرا بلوک عددی اختصاصی خود را با داده های ماه به ماه ارائه می کند.

نرخ کلیک:

نرخ کلیک شما نسبت کلی زمانی است که افراد تبلیغ شما را دیده اند و بر آن کلیک نموده اند. این عدد با تقسیم تعداد کلی کلیک های تبلیغ بر تعداد کل بازدیدها به دست می اید

گزینه پیشنهادی:

مرور و بررسی اکانت(Account overview)

10 Most-Important Google AdWords Metrics

اولین بررسی نرخ کلیک در بخش Account overview است. شما می توانید معیارهای مهم را بررسی کنید و عملکرد کمپین های خود را بسنجید. می توان داده های مرتبط با نرخ کلیک را در Number Datablock مشاهده کرد.

 

 

 

منبع از

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *