حالا که کمپین‌تون ساخته شده وقتشه که برروی ایجاد ادگروپ تمرکز کنیم.  اگر مباحث قبلی رو یادتون باشه بهترین تمرین برای اینکار اینه که برای هر زمینه یا محصولی که ارائه میدین، یک ادگروپ جداگانه بسازین. یادتون باشه، هر ادگروپ شامل یکسری کلمات کلیدی، تبلیغات و قیمت‌گذاری ها میشه.

که باید مدیریتشون کنین. اگر این کلیپها رو تا اینجا بترتیب دنبال کرده باشین احتمالا در حال حاضر در این مرحله هستین. یعنی مرحله ساختن اولین ادگروپ در داخل کمپینی که اخیرا ایجاد کردین. هرزمان که یک کمپین جدید رو ایجاد میکنین گوگل، شما رو بصورت قدم به قدم به مراحل موجود از ایجاد ادگروپ تا تبلیغ، هدایت میکنه.

حالا، اگر از این پروسه‌ی قدم به قدم خارج بشین، هیچ مشکلی نداره. شما در هرزمانی که بخواین، میتونین گروه‌ها و تبلیغات رو اضافه کنین. و در این قسمت، به نحوه ی انجام این کار هم میپردازیم.

حالا ما کارمون رو با ساختن فقط یک گروه تبلیغاتی، شروع میکنیم. ولی احتمالا در انتهای کار، شما تعداد زیادی ادگروپ دیگر در هر کمپین خواهید داشت. بیاین با ساختن یک ادگروپ خیلی خاص در مورد تخفیف تابستانی هتل لندن، کارمون رو شروع کنیم.

اولین کاری که باید انجام بدیم، اینه که برای ادگروپ‌مون یک اسم انتخاب کنیم. و درست مثل اسم کمپین، اسم ادگروپ‌مون هم باید خیلی توصیفی و روشنگرانه باشه. چون قراره ادگروپ‌های متعددی داشته باشیم. حالا در این مورد، من قراره ادگروپ‌‌هامون رو حول محور تخفیف، موضوع‌بندی کنم.

پس اولین ادگروپ من در مورد تخفیف ۲۵ درصدی هست. پس این عبارت رو در اسم ادگروپ قید میکنم. حالا من در این ادگروپ روی یکسری کلمات کلیدی که افراد برای جستجوی هتلهای سان‌فرانسیسکو، از اونها استفاده میکنن، تمرکز میکنم.

پس اسمش رو میزارم: جستجوهای کلی در مورد هتل‌ها. از این راه، میتونم بفهمم که داخل این گروه چه خبره. در اینجا من میتونم یک گروه دیگه بسازم. و مثلا اسمش رو بزارم: تخفیف ۲۵ درصدی.

جستجوها برای جاذبه‌های سان‌فرانسیسکو از این طریق، اگر مردم در مورد جاذبه‌ها یا کارهایی که میتونن در سان‌فرانسیسکو انجام بدن، جستجو کنن من میتونم پیشنهاد تخفیفم در مورد هتل رو بهشون نشون بدم. و حتی میتونم پا از این فراتر بذارم. و یک ادگروپ دیگه درست کنم. و در اون تخفیف ۳۰ درصدی رو ارائه بدم و غیره.

در اینجا، ما باید قیمت پیشنهادی پیش‌فرض رو اضافه کنیم. و این، همون مقدار حداکثر CPC ( هزینه به ازای کلیک ) هست. و برای تمام گروه هم بصورت پیش‌فرض، اعمال خواهد شد. ما قبلا حساب کردیم که حداکثر CPC برای هتل لندن برابر ۴ دلاره پس از این رقم شروع میکنیم.

اگر کنجکاو شدین و در مورد هرکدام ار این شرایط، نیاز به یادآوری داشتین در اغلب موارد، گوگل یک علامت سوال تعبیه کرده. که میتونین نشانگر موس رو روی اون نگه دارین. و کادری باز میشه که تنظیمات رو بهتون یادآوری میکنه. شما میتونین تنظیمات متفاوتی برای هر گروه‌تبلیغاتی داشته باشین.

پس ممکنه بگین که ارزش این گروه، ۴ دلار به ازای هر کلیک هست. ولی یک گروه دیگر، فقط یک دلار به ازای هرکلیک ارزش داره. چون هدف در اون گروه، فروش نیست و ممکنه تنهای چیزی مثل افزایش آمار ترافیک برای وبلاگتون باشه. در کلیپهای قبلی، ما از گوگل‌کی‌ورد‌پلنر  google keyword planner برای مشخص کردن لیستی از کلمات کلیدی، استفاده کردیم.

و ما انواع مختلفی از مطابقت ها رو بررسی کردیم. مثل broad match و exact match که میتونن برروی کلمات کلیدی‌مون اعمال بشن. پس کاری که انجام میدیم، اینه که کلمات کلیدی‌مون رو به صورت یک کلمه کلیدی در هر خط، در این قسمت وارد میکنیم.و این کلمات با کوئری هایی که مخاطبین در گوگل جستجو میکنن، مطابقت داده میشن.

پس من میتونم بینویسم: پیشنهادهای هتل در سان‌فرانسیسکو یا تخفیف هتلهای سان‌فرانسیسکو و میبینین که در قسمت راست صفحه، گوگل به شما یکسری کلمات کلیدی رو پیشنهاد میده. و در سمت راست این قسمت هم میبینین که گوگل برحسب میزان بودجه، کلمات کلیدی مورد انتخاب و CPC ما میزان ترافیک ما رو تخمین میزنه.

در این مورد، میتونیم ببینیم که با تنظیماتی که ایجاد کردیم، گوگل مقدار ۳۰ کلیک در روز رو برای ما تخمین میزنه. خب، برگردیم سراغ کلمات کلیدی. کاری که ممکنه انجام بدیم اینه که برای مطابقت، حالت phrase match رو انتخاب کنیم و میتونیم از نماد نقل‌وقول در دو طرف اون کلمه کلیدی مشخص، استفاده کنیم.

و یا حالت تطابق exact match رو انتخاب کنیم. و از براکت در دوطرف کلمه کلیدی استفاده کنیم. و اگر مایل باشیم از حالت broad match modifier استفاده کنیم. در کنار این کلمه کلیدی علامت مثبت قرار میدیم. فکر کنم منظورمو متوجه شدین.

حالا پیشنهاد من اینه که کار رو با ۱۰ تا کلمه‌کلیدی شروع کنین. ولی برای صرفه‌جویی در زمان، من فقط روی این دو کلمه کار میکنم. حالا متوجه میشین که گوگل، نوع مطابقت شما رو در این قسمت در پایین صفحه، بهتون گوشزد میکنه. ویدیوی مربوط به انواع کلمات کلیدی را می‌تونید مشاهده کنید.

در اینجا، ما برروی گزینه ی ذخیره و ادامه کلیک میکنیم در ویدیوی آموزشی بعدی پارس ادوردز در مورد ایجاد اولین تبلیغ‌مون صحبت خواهیم کرد.

دوره آموزش گوگل ادز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش گوگل ادز توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *