همانطور که می دانید شبکه نمایش گوگل ادوردز یا تبلیغات Display ادوردز یکی از بزرگترین و پر بازدیدترین گروه وبسایتی بر روی اینترنت است. در حقیقت، این شبکه توانایی دسترسی به ۹۰ درصد کاربران در سرتاسر جهان را دارد و می تواند بیش از ۲ میلیون سایت ناشر را تحت پوشش خود قرار دهد.

نمونه هایی از وب سایت های تبلیغات Display ادوردز:

تبلیغات دیسپلی ادوردز

تبلیغات دیسپلی

شبکه نمایش گوگل و یا تبلیغات Display ادوردز ، گروهی از سایت هاست که گوگل از آن برای نمایش تبلیغات نمایشی ادوردز (تبلیغات بنری) استفاده می‌کند. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم بیش از دو میلیون سایت و اپلیکیشن می‌توانند تبلیغات شما را نشان دهند.

واضح است که دسترسی شبکه نمایش گوگل می تواند پتانسیل بسیار خوبی برای کسب وکار شما فراهم آورد. این موضوع به شما اجازه می‌دهد کسب وکار خود را در برابر کاربران متنوعی در تمامی رسانه های موجود قرار دهید. در اختیار داشتن سطح وسیعی از اینترنت همان چیزی است که ماهیگیرها آن را By-catch یا مازاد صید می نامند.

مازاد صید زمانی رخ می دهد که شما چیزی را به دست می آورید که به دنبالش نبودید. همین واژه در شبکه نمایش ادوردز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از اوقات اینترنت مخاطبان خاصی را به دلایل نادرست جذب می کند. برخی از سؤالات پرتکراری که در مورد شبکه نمایش پرسیده می شود شامل موارد زیر است:

 • چه سایت هایی تبلیغ مرا به نمایش می گذارد؟
 • چه سایت های شبکه نمایشی می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند؟
 • چگونه می توانم تبلیغ نمایشی را راه اندازی کنم؟
 • چگونه می توانم جلوی نمایش تبلیغ بر روی سایت خاصی را بگیرم؟

درست همانند گزارش واژه های جستجو که کلمات کلیدی که آغازکننده تبلیغ شما هستند را نشان می دهد، تب Display Network Placements نیز نه تنها دامنه های سطح بالایی که تبلیغ شما را نشان می دهند بیان می کند بلکه عملکرد تبلیغ بر روی هر سایت را نیز در اختیار شما قرار می دهد. ما از واژه دامنه های سطح بالا استفاده کردیم زیرا تبلیغ شما ممکن است بر روی زیردامنه ها یا صفحاتی در داخل دامنه سطح بالای والد نیز نشان داده شود.

دسترسی به گزارش Display Network Placements:

 • بر روی کمپین نمایش خود کلیک کنید.
 • تب Display Network را انتخاب نمایید.
 • Placement را انتخاب کنید. اینکار دامنه های سطح بالایی که تبلیغ تان را به نمایش می گذارد در اختیارتان قرار می دهد.

ببینید چه دامنه هایی دقیقا تبلیغات شما را نشان می‌دهند:

مهم نیست هدف گیری نمایش شما چقدر دقیق تنظیم و راه اندازی شده باشد. نکته مهم این است که بدانید تبلیغ در چه سایت هایی نمایش داده می شود و این تبلیغ چه عملکردی بر روی سایت ها دارد.  به عنوان مثال ممکن است تصویر به کار رفته با تمامی سایت ها سازگار نباشد.

 • بر روی See Details زیر نمودار overview کلیک کنید.
 • all را انتخاب کنید: اینکار به شما کمک می کند تجزیه و تحلیل تمامی آدرس هایی که تبلیغ را نشان می دهند تکمیل کنید. همچنین قادر خواهید بود تمامی معیارهای مدنظر را مشاهده کنید.

چگونه جلوی نمایش تبلیغ بر روی صفحه یا آدرس خاصی را بگیریم؟

همانند مستثنی کردن کلمات کلیدی منفی در اکانت ادوردز، می توانید جلوی نمایش تبلیغ بر روی صفحه یا آدرس خاصی را بگیرید. به دنبال جایگاه هایی با هزینه بالا و بدون کلیک بگردید. سپس بر اساس CPA  و CPC فیلتر کنید تا بتوانید موارد مدنظر خود را به کمک مراحل زیر حذف نمایید:

 • بر روی چک باکس موجود در سمت چپ سایتی که می خواهید آن را مستثنی کنید کلیک نمایید.
 • می توانید سایت های متعددی را به کمک فهرست یا مرتب کردن جدول بر اساس معیارهای مدنظر، انتخاب کنید.
 • منوی کشویی Edit را انتخاب کنید.

تنظیمات تبلیغات

 • می توانید کارهای زیر را انجام دهید:
  1. تنظیم مزایده خاص دامنه
  2. جایی که تبلیغ، مخاطب را به آن هدایت می کند.
  3. مستثنی کردن صفحاتی بر روی یک گروه تبلیغاتی و سطح کمپین.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *