ادوردز ادیتور

AdWords Editor یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن ها در زمینه تبلیغات ادوردز است. نرم افراز ادوردز ادیتور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات اکانت خود را دانلود و بصورت آفلاین روی اکانت خود یا اکانت دیگری تغییرات مد نظرتان را اعمال نمایید. با کمک ادوردز ادیتور می‌توانید تغییرات خود را بر روی کمپین‌های مختلف اعمال کنید و نهایتا همه آنها را به صورت همزمان اعمال نمایید. این نرم افزار بهترین و سریعترین راه برای ایجاد تغییرات در گوگل ادوردز است.

ظاهر جدید ادوردز ادیتور

اخیرا گوگل اقداماتی را برای بهبود عملکرد نسخه ۱۲٫۴٫۲ این برنامه انجام داده است که نتیجه آن افزوده شدن ویژگی‌های جدید و بهبود رابط کاربری بوده است. این نسخه گرچه هنوز کاملترین و زیباترین نسخه به شمار نمی آید ولی در مقایسه با نسخه های قبلی تغییرات مفید زیادی داشته است.

نکته تمایزی که در نگاه اول در نسخه ۱۲٫۴٫۲ به چشم می‌آید در انتخاب ساختار درختی است. اکنون به سادگی می‌توانید اکانت‌های MCC و اکانت استاندارد را به صورت درختی و سلسله مراتبی مشاهده کنید.

می‌خواهید در صفحه اول گوگل دیده شوید؟

همین امروز با تبلیغ در صفحه اول گوگل تعداد مشتریان خود را 1400% افزایش دهید.

مشاهده هزینه تبلیغات در گوگل

از دیگر تغییرات جدید در ادوردز ادیتور به افزوده شدن قابلیت مشاهده کمپین‌ها، گروههای تبلیغاتی، کلمات کلیدی و آگهی ها همراه با افزونه ها و سایر روشهای هدف گیری در یک صفحه اشاره کرد. همچنین می‌توانید تنظیمات ذخیره شده در قسمت Library مانند سیاست‌های هزینه گذاری (bidding) را ویرایش نمایید.

قابلیت چند انتخابی در ادوردز ادیتور

یکی از مفیدترین ویژگیهای برنامه ادوردز ادیتور قابلیت چند انتخابی است. به عنوان مثال ممکن است شما در اکانتتان ۱۰ کمپین داشته باشید و بخواهید مثلا ادزهای ۴ کمپین را ویرایش نمایید. با فشردن دکمه کنترل به همراه کلیک این ۴ کمپین انتخاب می‌شوند.

همچنین میتوانید در نمای درختی با فشردن دکمه کنترل بهمراه کلیک فقط ادگروه‌های خاص را انتخاب نمایید و تغییرات مورد نظرتان را بر روی AdGroup های انتخاب شده اعمال کنید. (مثلا در ادزهای این ادگروپ‌ها کلمه‌ای را با کلمه دیگری جایگزین کنید.)

در حال حاضر هنگامی که تنظیمات مد نظر را از حسابی به حساب دیگر کپی می‌کنید می‌توانید آنها در پنجره های جداگانه ببینید که باعث می‌شود از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود.

ادوردز ادیتور

جایگزینی متن:

یکی از قویترین امکانات ادوردز ادیتور امکان جایگزینی متن (Replace Text) است.

به عنوان مثال شما ممکن است ۵۰۰ اگهی داشته باشید که با یک آفر جدید مجبور شوید تغییراتی را در عنوان آگهی ها اعمال کنید. مثلا به جای تخفیف ۱۰ درصدی که قبلا ارایه می‌دادید، اکنون شما تصمیم گرفته‌اید که ۱۵ درصد تخفیف ارایه کنید. در گام اول در تمام آگهی ها عبارت “۱۰ درصد تخفیف” را جستجو کنید، سپس تمام ادزها را انتخاب کنید و روی REPLACE TEXT کلیک کنید و “۱۰ درصد” را با “۱۵ درصد” جایگزین کنید.

فراموش نکنید که در پایان برای اعمال تغییرات بر روی اکانت‌تان بایستی دکمه ترکیبی Ctrl + P را زده و تغییرات خود را POST کنید.

اضافه کردن کلمه به کلمات کلیدی:

در کنار قابلیت REPLACE TEXT قابلیت دیگری به نام APPENF TEXT وجود دارد که به شما کمک می‌کند کلمه یا عبارتی را به ابتدا یا انتهای کلمات کلیدی و یا URL اضافه کنید. برای مثال به سادگی می‌توانید کلمه خرید را به ابتدای همه کلمات کلیدی یک یا چند ادگروپ خود اضافه کنید.

انتقال ادز ها:

احتمالا شما هم با مشاهده کارایی خوب ادزهای یک کمپین تصمیم بگیرید از آنها در کمپین‌های دیگر خود نیز (با اعمال تغییراتی) استفاده کنید. در چنین مواردی افزودن تک تک ادزها به کمپین جدید می‌تواند سخت و وقت‌گیر باشد. خوشبختانه نرم افزار ادوردز ادیتور مجددا شما را نجات می‌دهد! تمام کاری که شما قرار است انجام دهید این است که به دسته بندی تبلیغاتی که تبلیغ شما در آن موجود است وارد شوید. تبلیغ مورد نظر را انتخاب نمایید و دکمه ترکیبی Ctrl + C را فشار دهید. سپس کمپین جدیدی که شما مدنظر دارید تبلیغات به آن منتقل شود را انتخاب کنید و دکمه Ctrl + V را بفشارید.

پس از انتقال ادزها به کمپین جدید می‌توانید تغییرات گسترده دیگری (مانند تغییر Final URL) را بر روی ادزها اعمال کنید.

کپی کردن پوسته کمپین:

احتمالا شما هم برخی تنظیمات را بر روی همه کمپین‌هایتان اعمال می‌کنید، از قبیل موقعیت مکانی، تنظیمات بودجه، لیست مخاطبین و …

خبر خوب این است که نسخه جدید ادوردز ادیتور این کار را هم برای شما آسان کرده است. تمام چیزی که شما باید انجام دهید این است که روی کمپینی که مدنظر دارید تا تنظیمات کپی شد کلیک سمت راست کرده و گزینه Copy Shell را انتخاب نمایید و سپس دکمه Ctrl + V. حال کمپینی با تنظیمات کمپین مورد نظرتان در اختیار دارید که می‌توانید نام جدیدی برای آن انتخاب کنید.

دایره قرمز و مثلث زرد:

اگر قبلا از برنامه ادوردز ادیتور استفاده کرده باشید، حتما مثلث زرد رنگ که بصورت پاپ آپ ظاهر می‌شود را دیده اید. این مثلث به شما در ارتباط با مشکلات احتمالی موجود هشدار می‌دهد. در واقع این مثلث زرد به شما برای بهبود کارایی اکانت تان و استانداردسازی آن کمک می‌کند.

همینطور در برخی مواقع شما با دایره قرمز روبرو می‌شوید که نشانگر وجود برخی مشکلات در ویرایش‌های انجام شده توسط شما است. برای مثال اگر دو کمپین با یک نام ایجاد کرده باشید این دایره قرمز را خواهید دید. به خاطر داشته باشید مواردی که دارای دایره قرمز باشند بروزرسانی یا POST نمی‌شوند.

هنوز ادوردز ادیتور را نصب نکرده‌اید؟ برای نصب به صفحه رسمی ادوردز ادیتور در گوگل مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *