تنظیمات پیشفرض ادوردز

همیشه آن چیزی که از یک پلتفرم انتظار دارید را دریافت نمی‌کنید. اگر از گوگل ادوردز برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده می‌کنید و به دنبال افزایش ROI و بازگشت سرمایه تبلیغاتی خود هستید، بهتر است به تنظیمات پیشفرض ادوردز اعتماد نکنید! بیشتر تنظیمات پیشفرض که به شما وعده موفقیت می‌دهند، می‌توانند نتایج معکوسی در پی داشته باشند و هزینه صرف شده را با کمترین بازگشت سرمایه گذاری به هدر بدهند.

در ادامه به شرح کامل ۵ تنظیمات پیشفرض مهم در ادوردز که باید در انتخاب آن ها دقت فرمایید می پردازیم:

۱٫ شبکه جستجو با انتخاب شبکه نمایش

زمانی که کمپینی را در گوگل ادز ایجاد می کنید به طور خودکار شبکه جستجو با انتخاب شبکه نمایش (SNDS) به عنوان نوع کمپین پیش فرض خود انتخاب می‌شود. کمپین های SNDS که به عنوان کمپین های هیبریدی نیز شناخته شده اند به شما اجازه می دهند تبلیغات خود را از طریق یک کمپین تبلیغاتی واحد و به طور همزمان در شبکه نمایش و شبکه جستجو به نمایش بگذارید. شاید این گزینه یک گزینه بسیار مقرون به صرفه و کارآمد به نظر برسد اما محدودیت های آن و اینکه چگونه می تواند در طول شبکه تبلیغاتی به نمایش در بیاید، هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

می‌خواهید در صفحه اول گوگل دیده شوید؟

همین امروز با تبلیغ در صفحه اول گوگل تعداد مشتریان خود را 1400% افزایش دهید.

مشاهده هزینه تبلیغات در گوگل
E-_parsadwords1_New-folder_Screen-Shot-2015-11-02-at-2.37

وعده:

گوگل به شما وعده می دهد کمپین های SNDS یک گزینه بسیار موثر و کارآمد برای نمایش تبلیغات بر روی شبکه جستجو و شبکه نمایش باشد. شما می توانید به راحتی و به کمک یک کمپین، محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید. چرا وقتی می توانید به کمک یک کمپین به نتایج مدنظر خود برسید وقت و هزینه خود را بر روی راه اندازی دو کمپین جداگانه صرف کنید؟

واقعیت:

اگرچه وعده و وعیدهای مرتبط با SNDS بسیار مستحکم به نظر می رسد اما واقعیت چیز دیگری است. استفاده از این گزینه پیش فرض می تواند تبلیغ کننده را وادار به صرف هزینه های زیاد و بازگشت سرمایه گذاری اندک کند. این گرایش به توانایی های هدف گیری محدود شده مربوط است و بودجه به سرعت بر روی GDN به هدر می رود. افرادی که از این گزینه پیش فرض استفاده کرده اند چنین می گویند: زمانی که مدل SNDS را انتخاب می کنید کنترل بر روی عملکرد GDN را قربانی می کنید و تنها باید به گوگل اعتماد نمایید. هر چقدر کنترل بیشتری بر روی هدف گیری کمپین خود داشته باشید به عنوان یک تبلیغ کننده موفق تر خواهید بود.

راه حل:

زمانی که می خواهید تبلیغ شما در شبکه جستجو نمایش داده شود کمپین خود را تنها برای این شبکه راه اندازی کنید. در این شرایط می توانید کمپین جداگانه ای برای شبکه نمایش انتخاب نمایید. قطعا مدیریت کردن دو کمپین جداگانه برایتان دشوار خواهد بود اما واقعیت این است که در چنین شرایطی قادر خواهید بود کنترل بیشتری بر روی بودجه خود داشته باشید و به طور موثرتری مخاطبان خود را هدف قرار دهید. اینکار در هزینه های صرف شده صرفه جویی می کند و سرمایه گذاری بر روی دو کمپین را ارزشمند می سازد.

۲٫ شرکای جستجو

شرکای جستجو یکی از قابلیت هایی است که بیشتر تبلیغ کنندگان به هنگام تنظیم اکانت یا کمپین ادوردز خود برای اولین بار، آن را فراموش می کنند. به طور پیش فرض، هر تبلیغ کننده ای که کمپین خود را در ادوردز ایجاد می کند تبلیغ را در سرتاسر شرکای جستجوی گوگل به نمایش می گذارد. شرکای جستجو دسترسی به تبلیغ شما را برای صدها وبسایت غیر گوگلی نیز فراهم می آورد.

اگرچه گوگل این لیست را در معرض عموم قرار نداده است اما برخی از شرکایی که این شرکت با آن ها کار می کنند در برگیرنده AOL، About.com، New York Times و سایرین هستند. با اینکه شنیدن اسم چنین شرکت های بزرگی بسیار ترغیب کننده است اما باید بدانید که صدها سایت دیگر وجود دارد که ممکن است چنین شهرت و اعتباری نداشته باشند.

3

وعده:

ارزش نمایش تبلیغ بر روی سایت های شرکای جستجوی گوگل می تواند دیده شدن تبلیغ شما را بسیار گسترده تر کند. این همان چیزی است که گوگل با انتخاب این قابلیت به شما وعده می دهد. جستجوی گوگل رقبای زیادی به دست آورده و همین امر باعث شده است همه چیز در آن گران شود. پس بهتر است ثروت به سایت های شریک منتقل شود و بر روی کلیک های ارزان تری سرمایه گذاری گردد. درست است؟

واقعیت:

فعال کردن چنین قابلیتی اغلب باعث می شود با کاهش نرخ کلیک، عملکرد نیز کاهش پیدا کند. این موضوع باعث کاهش نمره کیفیت می شود و شما را در موقعیتی قرار می دهد که مجبور هستید سرمایه گذاری و هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز افزایش دهید. در سوی دیگر این طیف، ما تبلیغاتی را بر روی سایت های شرکای جستجو دیده ایم که تعداد قابل توجهی کلیک دریافت کرده اند و بودجه شما را بدون هیچ نرخ تبدیلی (نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری) از بین برده اند.

مدیریت سایت هایی که تبلیغات باید در آن نمایش داده شود نیز بسیار دشوار است. همه ما می دانیم که کنترل کمتر بر روی تبلیغ اغلب باعث از بین رفتن هزینه های صرف شده می شود.

راه حل:

راه حلی که در این قسمت وجود دارد بسیار ساده است. کافیست به هنگام تنظیمِ کمپینِ تنها جستجوی خود(Search only campaign) برای اولین بار، باکسی(جعبه ای) که شرکای جستجو را مشخص می کند تیک نزنید. اگر دوست دارید شرکای جستجو را از کمپین فعلی خود حذف کنید کافیست باکس Search Partners را با کلیک بر روی تنظیمات ، مشاهده بخش Networks و کلیک بر روی Edit از حالت انتخاب در بیاورید.

2-c

۳٫ کلمات کلیدی با انطباق گسترده

زمانی که می خواهید فهرست کلمات کلیدی خود را ایجاد کنید، گوگل به صورت پیش فرض آن ها را به عنوان کلمات کلیدی با انطباق گسترده(Broad Match keywords) طبقه بندی می کند. همانطور که از نام این گزینه پیداست، انطباق گسترده محدود کنندگی کمتری در میان همه انواع انطباق ها دارد.
این موضوع بدین معنی است که تبلیغ شما بیشتر از همیشه نمایش داده می شود. مشکل اینجاست که کیفیت چنین کلیک هایی در اغلب موارد بسیار پایین است.

3-a

وعده گوگل:

وعده ای که گوگل در این قسمت می دهد بسیار ساده است. هر چقدر نوع انطباق گسترده تر باشد، تبلیغ شما بیشتر آغاز می گردد و کلیک های بیشتری بر روی سایت انجام می شود. کلمات کلیدی با انطباق گسترده در حقیقت می توانند کلیک و بازدیدکننده بیشتری برای سایت به همراه داشته باشند اما تبلیغ کننده اگر کمی باهوش باشد متوجه می شود که برخی از این کلیک ها بی معنی هستند.

واقعیت:

انتخاب انطباق گسترده در کلمات کلیدی باعث می شود هزینه زیادی بر روی ترافیک نامرتبط صرف شود. به عبارت دیگر هزینه زیادی بر روی افرادی صرف می شود که هیچ تمایلی برای خرید محصولات یا خدمات شما ندارند. این موضوع نتیجه عملکرد کلمات کلیدی با انطباق گسترده در گوگل ادوردز است. اگر بخواهیم به طور خلاصه این نوع انطباق را توضیح دهیم باید بگوییم که اگر کلمه کلیدی شما به صورت انطباق گسترده باشد، گوگل تبلیغتان را زمانی که کوئری جستجو در برگیرنده مترادف ها، جستجوهای مرتبط و سایر انواع مرتبط نیز هست نشان می دهد.

خوب اجازه دهید این موضوع را با یک مثال توضیح دهیم.فرض کنید کلمه کلیدی شما کلاه زنانه در انطباق گسترده است. حالا فردی به دنبال کلاه مردانه می گردد. در این شرایط تبلیغ شما هم نمایش داده می شود و فرد بر روی تبلیغ کلیک می کند. خوب حتما حدس می زنید چه اتفاقی رخ می دهد؟ این فرد از اینکه شما تنها کلاه زنانه می فروشید ناراحت می شود و بلافاصله سایت را ترک می کند.

راه حل:

برای اینکه خود را از این شرایط در امان نگه دارید دو راه حل پیش رو دارید:

  • نوع انطباق(match type) کلمه کلیدی خود را به هنگام ایجاد فهرست کلمات کلیدی تغییر دهید. ما توصیه می کنیم از Broad Match Modifier و Phrase Match Keywords استفاده کنید زیرا این گزینه ها دسترسی خوبی را در اختیار شما قرار می دهند و باعث می شوند کیفیت تبلیغ حفظ شود.
  • اگر فکر می کنید انطباق گسترده همان چیزی است که شما بدان نیاز دارید می توانید از گزارش واژه های جستجو استفاده کنید تا درک درستی از کوئری های خاصی که باعث آغاز تبلیغتان شده است داشته باشید. بعد از کسب این اطلاعات قادر خواهید بود فهرست کلمات کلیدی منفی را برای خود ایجاد کنید. در این شرایط عبارتی همچون کلاه مردانه باعث نمایش تبلیغ شما در آینده نمی شود. اینکار بسیار زمانبر است اما برای تبلیغ کنندگانی که زمان کافی برای سرمایه گذاری در نگهداری تبلیغ را دارند ارزشمند خواهد بود.

۴٫ انتخاب خودکار Auto Mobile

حتما شما نیز به خوبی می دانید که در سال های اخیر موبایل و دستگاه های موبایلی بخش عظیمی از جستجوها را از آنِ خود کرده اند. شرکت های بیشتری در حال نمایش تبلیغات خود بر روی موبایل و دستگاه های موبایلی هستند اما این موضوع بدین معنی نیست که هر فردی می تواند از چنین گزینه ای استفاده کند و نفع ببرد.

چیزی که به هنگام ساخت کمپین در ادوردز نادیده گرفته می شود این است که فرد تبلیغ کننده به طور خودکار گزینه ای را برای نمایش تبلیغات بر روی دستگاه های موبایلی انتخاب می کند.

6

وعده گوگل:

وعده ای که گوگل در این بخش می دهد بر مبنای گرایشی است که برای همه آشکار است:افرادزیادی در حال صرف زمان بر روی دستگاه های موبایلی خود هستند. با وجود افراد زیادی که زمان خود را بر روی دستگاه های موبایلی صرف می کنند تبلیغ کنندگان هم باید از این مزیت به نفع خود استفاده کنند. این همان وعده ای است که گوگل در این شرایط به شما می دهد.

واقعیت:

اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که حرف گوگل زیاد هم نادرست نیست. بر اساس یافته های KPCB، استفاده از موبایل بر استفاده از دسکتاپ پیشی گرفته است. با اینحال تبلیغ کنندگان در حال حاضر و به هنگام بررسی تمامی هزینه های صرف شده در تبلیغات موبایلی گرایش موجود را به خوبی درک نمی کنند. این موضوع باعث ایجاد ده ها فرصت به هدر رفته می شود. مشکل اینجاست که همه تبلیغ کنندگان با هم برابر نیستند. برخی از کسب وکارها زمانی که تبلیغ خود را بر روی موبایل به نمایش می گذارند نرخ تبدیل بسیار بدی را دریافت می کنند. چنین کسب وکارهایی نباید هزینه خود را بر روی تبلیغات موبایلی که هیچ کارایی برایشان ندارد به هدر بدهند.

راه حل:

اگر تبلیغ کننده ای هستید که سایتتان برای موبایل بهینه سازی نشده یا می دانید که ترافیک موبایلی برایتان خوب نیست بهتر است تبلیغات خود را از ترافیک موبایل پاک کنید. کافیست تنظیم مزایده بر روی موبایل را بر روی منفی ۱۰۰ درصد تنظیم کنید. اینکار به گوگل می گوید که شما هیچ علاقه ای به ترافیک موبایلی ندارید.

4-a

۵٫ کمپین های نمایشی بر روی اپلیکیشن های موبایلی

این کمپین های نمایشی بر روی اپلیکیشن های موبایلی نمایش داده می شود.

دانستن این گزینه پیش فرض مانع از به هدر رفتن هزینه های زیاد می شود.

7

وعده گوگل:

در این شرایط گوگل وعده می دهد کمپین نمایشی تان می تواند در اختیار کاربران و مخاطبان هدف دقیقی قرار گیرد که سایت انتخابی شما را کاوش می کنند.

واقعیت:

در این شرایط ممکن است آگهی شما بر روی سایت هایی نمایش داده شده که به درستی طبقه بندی نشده اند. حتی اتفاق بدتر این است که تبلیغ شما بر روی اپلیکیشن های موبایلی بر روی شبکه نمایش گوگل به نمایش درمی آید. اینکار باعث به هدر رفتن هزینه های زیاد می شود.
خوب حتما از خودتان می پرسید چرا نمایش تبلیغ بر روی اپلیکیشن موبایلی نادرست است؟
از زمان آغاز تبلیغ بر روی اپلیکیشن های موبایلی، گوگل تلاش کرد کاربران را مطمئن سازد هزینه هایشان به هدر نمی رود و افراد به طور تصادفی بر روی تبلیغ کلیک نمی کنند. اما ادعای گوگل اعتراف می کند که این پلتفرم زیاد هم عالی نیست. پس چرا کاربر باید ریسک استفاده از آن را قبول کند؟

راه حل:

شما باید اپلیکیشن های موبایلی را از کمپین نمایش خود مستثنی کنید. سری به داشبورد گوگل ادوردز بزنید و بر روی کمپین نمایش خود کلیک کنید.
  1. تب Display Network را انتخاب کنید.
  2. سپس بر روی Placementsکلیک کنید.
  3. حالا به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه EXCLUSIONS را انتخاب کنید.
  4.  [adsenseformobileapps.com] را مستثنی نمایید.
موارد شگفت انگیز زیادی وجود دارد که می توان به کمک ادوردز انجام داد. مهم ترین کاری که به عنوان یک تبلیغ کننده باید انجام دهید محدود کردن مواردی است که بدون هیچ ارزشی، هزینه های صرف شده را نابود می کنند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *