هنری، ماریا و تد سه تا از تبلیغ دهندگان ادوردز هستند. ما در پاسخ به یک سوال مهم عالی شده ایم. کدام نوع کمپین تبلیغات گوگل برای من مناسب است هیچ جواب یکسانی که برای همه جواب بدهد در ادوردز وجود ندارد. چیزی که برای یک شخص کار می کند ممکن است برای شخص دیگر کار نکند .

بنابراین برای کمک به شما که متوجه شوید که چه چیزی برای کسب و کار شما مناسب است، بیایید با نگاه کردن به برخی گزینه های موجود در نوع کمپین شما آغاز کنیم.

چیزهایی مثل اینکه تبلیغات ادوردز شما کجا میتوانند به مخاطبان نمایش داده شوند و تحت چه نوعی مانند نوشته یا ویدئو میتوانند باشند را تعیین کنید. تبلیغات شما میتواند در یک یا هر دو شبکه گوگل به نمایش در آید.

بستگی به نوع کمپین شما این شبکه ها را انتخاب نمایید تمام مکانهایی که تبلیغات شما میتوانند به نمایش در آیند چه دسکتاپ و چه روی دستگاه های موبایل را درست کنید.

یک شبکه جستجو که تبلیغات را زمانی که کاربران در گوگل یا دیگر سایت‌های جستجو که با گوگل همکار هستند جستجو می کنند، نشان می دهد. و یک شبکه نمایش وجود دارد که تبلیغات روی میلیون ها سایت، نرم افزار موبایل، ویدئو و دیگر موارد مرتبط به هدف شما، به نمایش در می آید .

همانطور که در موارد ماریا، تد و هنری دیدید میتوانید نوع کمپینی را انتخاب کنید که تنها از یکی از شبکه ها یا هر دوی آنها استفاده می کند. با شبکه جستجو یا شبکه نمایش نوع کمپین خود را انتخاب کنید.

در قدم بعد زیر نوع کمپین را انتخاب می کنید معمول ترین گزینه ها استاندارد و تمامی ویژگی ها می باشند که به شما اجازه اینکه چه تعداد تنظیم شما میخواهید از کمپین خود را انتخاب کنید میدهد.

اگر قصد دستیابی به یک هدف خاص با تبلیغ خود را دارید مانند بدست آوردن تعداد بیشتری نصب نرم افزار موبایل خود میتوانید زیر نوع خاصی در کمپین خود انتخاب کنید تا نیاز شما برآورد.

بطور کلی اگر تازه وارد دنیای ادوردز شده اید یا قصد راه اندازی سریع کمپین خود بدون درگیری با گزینه های اضافی را دارید .زیر نوع استاندارد برای شما مناسب است اگر کاربر هر روزه ادوردز هستید و میخواهید قابلیتهای مختلف ادوردز مانند زمان‌بندی تبلیغات در یک زمان و یا هدف گیری تبلیغات به مکان یا سایتی خاص را انجام دهید. گزینه همه ویژگی ها، مناسب شماست.

خب، بیایید با چند مثال جمع بندی نماییم. تد یک آژانس مسافرتی پر رونق در اختیار دارد و هنوز در کار با ادوردز تازه کار است زمانیکه کمپینی برای تبلیغ پکیج تورهای خود ایجاد کرد.

تنظیمات پیشنهاد شده را برای همه کمپین های جدید با شبکه جستجو و نمایش انتخاب کرد. انتخاب این نوع از کمپین برای تد عالی است زیرا به او کمک میکند که به بزرگترین مخاطبان ممکن با نمایش تبلیغات خود در شبکه های جستجو و نمایش با حداقل تنظیمات دسترسی داشته باشد.

برای ساده تر کردن کار تد زیر نوع استاندارد را انتخاب کرد زیرا میدانست که انعطاف پذیری زیادی برای کمپین خود نیاز ندارد.

به مثال هنری میپردازیم. هنری یک تبلیغ دهنده با تجربه است. بنابراین زمانی که یک کمپین جدید برای تبلیغ سرویس تعمیر سقف خود ایجاد میکند. گزینه فقط شبکه جستجو را با فعال سازی تمامی ویژگیهایش انتخاب میکند.

این نوع کمپین مناسب کسب و کار اوست به این خاطر که به او کمک میکند تا به مشتریان جدید، زمانی که در حال جستجوی شخصی مثل او هستند، دسترسی داشته باشد ولی سرویس تعمیرات او بیست و چهار ساعت هفته باز نمی باشد .

به این خاطر است که در قسمت زیر نوع همه ویژگی ها را فعال نمود تا به زمانبندی تبلیغات خود دسترسی داشته باشد و تبلیغات را در زمان خاص نمایش دهد.

ماریا در شرایط دیگری است او میخواهد افراد بیشتری در مورد فروشگاه او بدانند ولی نه هر مشتری، مشتریان درست برای آنچه او می فروشد. ماریا تصمیم گرفت که یک کمپین فقط شبکه نمایش ایجاد کند که چیزی است که او نیاز دارد.

این نوع کمپین به او اجازه می دهد که هر کجا که آنلاین باشند چه در حال مرور یک وبسایت، چه تماشای ویدئوی یوتوب و چه استفاده از نرم افزار موبایل به آنها دسترسی داشته باشد و گزینه های هدف گیری در یک کمپین فقط شبکه نمایش به او اجازه می دهد که تبلیغ خود را به مخاطب درست نشان دهد.

برای یک مقایسه کامل انواع کمپین ها و زیر نوع های در دسترس شما به Adwords Support Center مراجعه نمایید.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای این مجموعه را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *