آیا کمپانی شما کسب و کارهای زیادی را از طریق تلفن انجام میدهد؟ ادوردز یک ابزار رایگان به نام conversion tracking  ( گزارش تماس ها در تبلیغات گوگل) دارد که در هنگامی که آگهی‌های شما باعث رسیدن به نتیجه با ارزشی می‌شود.

شما را مطلع میکند که شامل تماس مشتری نیز می‌گردد. یک تبدیل زمانی رخ میدهد که مشتری پس از کلیک روی آگهی شما، کاری که شما دوست را انجام دهد. مانند ثبت سفارش یا تماس با شما.

بیایید راه‌های مختلفی که این ابزار میتواند برای دنبال کردن تماس‌هایی که با کسب و کار شما گرفته می‌شود مفید باشد را مشاهده کنیم. تام یک مغازه گل فروشی در خیابان اصلی دارد. وبسایت او برای دریافت سفارش آنلاین تنظیم نشده است. ولی او سفارشات را از طریق تلفن دریافت میکند.

او یک کمپین تبلیغاتی برای ترویج دسته گل ویژه سالگرد خود ایجاد کرده است اما مطمئن نیست که کسب و کارش در حال گسترش است.

تام از افزونه تماس برای نماش شماره تلفن با آگهی در گوگل خود استفاده میکند. که مشتریان به محض مشاهده آگهی میتوانند تماس بگیرند. اگر تنهای میخواست که مشتریان تماس بگیرند و از وبسایتش بازدید نکنند.

او میتوانست آگهی‌های فقط-تماس ایجاد کند. او در هنگام تنظیم این آگهی از Google forwarding numbers بجای شماره عادی خود استفاده کرد و اینکار به او اجازه میدهد که تماس‌هایی که از طریق آگهی با او گرفته می‌شود را دنبال کند. این شماره‌ها، شماره‌های منحصربفردی هستند که پس از تماس با آنها، تلفن محل کسب و کار تام زنگ خواهد خورد.

اما به او اجازه میدهد که جزئیات کلیدی تماس را بداند. شماره انتقال تماس گوگل در همه کشورها در دسترس نیست. پس با چک کردن مرکز کمک گوگل مطمئن شوید که این شماره‌ها در کشور شما در دسترس هستند.

تام میداند که هر تماسی یک تماس خوب نیست. او تخمین زده که تماس‌هایی با ارزش بیشتر حداقل دو دقیقه طول میکشند. بنابراین او این زمان را به عنوان زمان حداقلی برای شمارش توسط سیستم ردیابی در نظر گرفته است .

حالا تام میداند که چه زمان آگهی‌هایش به یک تماس با ارزش منجر می‌شود و او میتواند بازگشت سرمایه‌ آگهی‌هایش را محاسبه کند. با استفاده از این سیستم تام متوجه شد که آگهی دسته گل مخصوص سالروزش تاثیرگذار بوده و تصمیم گرفت که بودجه بیشتری در این کمپین سرمایه گذاری کند.

تام همچنین از conversion tracking برای دنبال کردن تماسهایی که افراد روی آگهی او کلیک کرده اند و وارد سایتش برای کسب اطلاعات بیشتر پیش از برداشتن تلفن شده‌اند، استفاده میکند.

او ابتدا دو کد جاوااسکریپت به وبسایتش اضافه کرده و اینها باهم کار میکنند تا شماره تلفن وبسایت او را به شماره انتقال تماس گوگل زمانی که کاربری با کلیک روی آگهی وارد سایتش می‌شود، تغییر دهند. حالا ایده بهتری از تعداد افرادی که در نتیجه آگهی او، با او تماس می‌گیرند دارد.

فرانک یک رستوران دارد. او میخواهد مشتریان را به رزرو و تماس تشویق نماید. متاسفانه شماره انتقال تماس گوگل در کشور او در دسترس نیست. اما او همچنان میتواند اطلاعات کمک کننده‌ای در مورد اینکه چطور آگهی‌هایش به تماس منجر می‌شود.

با استفاده از دنبال کردن کلیک‌ها روی شماره تماس در وبسایتش بدست آورد. درست مانند تام فرانک کدهای ردیابی را به وبسایت خود اضافه کرده که به این طریق می‌داند که کدام مشتری شماره را در سایت موبایل او یافته است. این نوع از ردیابی تبدیلات، کلیک روی شماره را ذخیره می‌کند نه تماس را اما فرانک همچنان حس میکند که کدام مشتری از طریق آگهی در رستوران رزرو می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چطور ردیابی تبدیلات تلفن می‌تواند به کمپین شما کمک کند از Adwords Support Center دیدن نمایید.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *