بسیاری از امکانات گوگل ادوردز برای ایرانیان محدود شده است، که از آن جمله می‌توان عدم امکان انتخاب کشور ایران و یا شهرهای آن برای نمایش هدفمند آگهی (Location) و نیز عدم امکان افزودن شماره تلفن به آگهی (Call Extensions) و مشکلات استفاده از مزایده های اتوماتیک (Automatic Bidding) مانند CPA را نام برد. اما از آنجایی که تاریخ نشان داده تحریم‌ها و محدودیت‌ها هیچ تاثیری ندارند . در این پست از وبلاگ پارس ادوردز روشی برای دور زدن این محدودیت و افزودن شماره تلفن به آگهی را معرفی می‌کنیم.

برای افزودن Call Extension (افزودن شماره به تبلیغات گوگل) ابتدا به تب Ad extensions بروید و سپس همانند شکل زیر Call extensions را انتخاب کنید.

افزودن شماره تلفن به ادوردز

می‌خواهید در صفحه اول گوگل دیده شوید؟

همین امروز با تبلیغ در صفحه اول گوگل تعداد مشتریان خود را 1400% افزایش دهید.

مشاهده هزینه تبلیغات در گوگل

برای افزودن شماره روی دکمه قرمز رنگ EXTENSION + کلیک کنید. در پنجره باز شده روی New phone number + کلیک کنید تا کادری مانند شکل زیر برایتان نمایش داده شود:

افزودن کشور ایران به لیست شماره ادوردز

همانطور که می‌دانید کشور ایران در لیست کشورها ی موجود نیست. برای افزودن کشور ایران روی اولین کشور (افغانستان) راست کلیک کرده و Inspect Element را انتخاب کنید.

افزودن کشور ایران به شماره های گوگل ادوردز

Afghanestan را در کدهای بخش Inspector جستجو کنید. حالا روی آن دابل کلیک کرده و (مانند شکل زیر) مقدار آن را به Iran و مقدار AF را به IR تغییر دهید.

افزودن شماره ایران در گوگل ادوردز

حالا صفحه Inspect Element را ببندید. می‌بینید که کشور ایران به لیست اضافه شده است!

اضافه کردن شماره ایران به تبلیغات گوگل

می‌توانید شماره تلفن خود را همراه با کد شهر و قالب مورد نظرتان به تبلیغات خود اضافه کنید. همچنین با توجه به ساعت اکانت خود می‌توانید برای نمایش شماره تلفن در آگهی خود زمانبندی دلخواه خود را نیز اعمال کنید. مثل شاید بخواهید تنها در ساعات اداری که در دفتر کار خود حضور دارید شماره شرکت‌تان همراه با آگهی نمایش داده شود.

تبلیغات گوگل و شماره ایران

توجه داشته باشید که شما می‌توانید چندین شماره به تبلیغات خود اضافه کنید، اما در کنار هر آگهی حداکثر یک شماره تماس نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید برای هر کمپین یا هر ادگروپ شماره تلفن های خاصی را اضافه کنید که فقط با تبلیغات آن کمپین یا ادگروپ نمایش داده شود.

امیدوارم این آموزش از پارس ادوردز برایتان مفید بوده باشد. منتظر آموزش‌های بیشتری در وبلاگ پارس ادوردز باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *