حال که موارد پایه‌ای در مورد اکانت ادوردزتون رو میدونین وقتشه که راههایی برای بهینه سازی در طول پروسه سنجش رو بررسی کنیم. ما در مورد ۴ حیطه ی کلیدی در بهینه سازی صحبت خواهیم کرد. بهبود نرخ بازگشت سرمایه ROI بهبود کلیدواژه ها بهبود متن تبلیغات و بهبود قیمتهای پیشنهادی.

بیاین کارمون رو با نحوه‌ی بهبود ROI شروع کنیم. اگر متوجه شدین که درصد زیادی از بازدیدکننده های شما، برروی تبلیغ‌تون کلیک میکنن. ولی هیچ خریدی انجام نمیدن. وقتشه که با طی یکسری مراحل، ROI خودتون رو افزایش بدین. ابتدا، نگاهی به صفحه فرودتون بندازین.

وقتی یک مشتری بر روی تبلیغ شما کلیک میکنه انتظار دارن به صفحه ای هدایت بشن که عینا، اطلاعات و مواردی که در اون تبلیغ گفتین رو در این صفحه ببینن. اگر درست در زمانی که وارد این صفحه میشن، چیزی که بهشون گفته شده رو پیدا نکنن به احتمال خیلی زیاد بدون هیچگونه خرید یا ثبت‌نامی، این صفحه رو ترک میکنن.

پس باید اطمینان حاصل کنین که صفحه فرود شما، کاملا مرتبط و بهینه باشه. شما باید از کلیدواژه های مرتبط استفاده کنین. اگر از کلیدواژه ها یا متنهای تبلیغاتی کلی استفاده کنین ممکنه مشتری انتظار چیزی که ارائه نمیدین رو از شما داشته باشه.

کلیدواژه ها و متنهای تبلیغاتی که به خوبی هدفگذاری شده باشن کمک میکنن تا تبلیغات تون فقط در نتیجه ی جستجوهای مرتبط با محصولاتتون، نمایش داده بشن. در قدم بعدی، برروی افزایش قیمت پیشنهادی برای کلیدواژه‌ی سودآور، تمرکز کنین.

اگر متوجه شدین که یکسری از کلیدواژه‌هاتون عملکرد خیلی خوبی دارن. و هنوز هم نرخ بازگشت سرمایه‌ی بالایی رو مشاهده میکنین. به اصلاح مقدار قیمت پیشنهادی‌تون ادامه بدین. تا کلیدواژه هایی که عملکرد خوبی دارن رو بیشتر در معرض دید قرار بدین.

و ترافیک بیشتری رو براشون فراهم کنین. و در مقابل، اگر کلیدواژه هایی رو دیدین که عملکرد پایینی دارن قیمت پیشنهادی‌تون این کلمات کلیدی رو کاهش بدین. یا اونها رو بکلی حذف کنین. همچنین، همینطور که کارتون گسترش پیدا میکنه، به فکر تبلیغات در شبکه ی نمایشی هم باشین.

در تبلیغات دیسپلی شما می‌تونین از طریق تب Placements تمام صفحات وب، اپلیکیشن ها و ویدیوهایی که تبلیغات شما در اونها نمایش داده میشن رو ببینین. و از روی اون، میتونین تصمیم بگیرین که کدام سایتها، عملکرد خوبی دارن.

بسیار خب، بیاین در مورد نحوه ی بهبود کلیدواژه ها صحبت کنیم. موثرترین کاری که برای بهبود کلیدواژه‌هاتون میتونین انجام بدین اینه که استفاده از کلیدواژه های منفی رو شروع کنین. یا ادامه بدین کلیدواژه های منفی، کمک بزرگی در فیلترکردن جستجوهای مربوط به محصولات و خدمات مختلف و جستجوهایی که به کسب و کار شما مربوط نمیشن، میکنن.

کلیدواژه هایی مثل مجانی، دوره یا کلاس که ممکنه مرتبط با محصول یا خدمت خاص شما نباشن، باید حذف بشن. همچنین، شما باید کلیدواژه هایی که عینا تکثیر شدن رو هم حذف کنین. گوگل برای هر کلیدواژه، فقط یک تبلیغ به ازای هر تبلیغ‌کننده رو نشون میده.

پس هیچ دلیل یا نیازی وجود نداره که کلیدواژه های مشابهی رو در گروه‌های تبلیغاتی یا کمپینهای دیگر، مجددا تکرار کنین. از اونجایی که کلیدواژه هایی با عملکرد بهتر، در اغلب موارد موجب فعال شدن تبلیغ شما میشن کلیدواژه های تکراری رو که عملکرد بدتری رو دارن، حذف کنین.

البته استفاده از کلیدواژه های تکراری، زمانی که مناطق جغرافیایی مختلفی رو هدف قرار دادین. اشکالی نداره شما همچنین باید تمرکزتون رو روی کلیدواژه هایی که عملکرد پایینی دارن هم قرار بدین. شما از تمام کلیدواژه ها انتظار یک عملکرد خوب رو دارین.

بهینه سازی تبلیغات گوگل

و مطمئنا دلتون نمیخواد که هیچ کلیدواژه ی بدی، تلاشهای کلی‌تون رو تحت‌الشعاع قرار بده. پس باید به عیب‌یابی کلیدواژه‌هاتون بپردازین و ما اینکار رو، وقتی یکسری گزارشهایی رو بررسی کردیم، انجام خواهیم داد. شما باید هر کلیدواژه ای که عملکرد ضعیفی رو داره، حذف کنین.

تا از این طریق، به این کلیدواژه های بد اجازه ندین که عملکرد کلی کمپین‌تون رو زیرسوال ببرن. بسیارخب، بیاین راجع به متون تبلیغاتی صحبت کنیم. در وهله‌ی اول، شما باید بدونین که وقتی یک مشتری در حال دیدن تبلیغ شماست، دقیقا در چه مرحله‌ای قرار داره.

آیا دارن دنبال اطلاعات بیشتری میگردن؟ آیا دارن تحقیق میکنن؟ یا اینکه آماده ی خرید هستن؟

اگر محرکها رو یادتون بیاد، همون لحظاتی که در ابتدای این دوره ی آموزشی درموردشون صحبت کردیم. شما باید بدونین که مخاطبینتون در چه مرحله ای هستن و چه چیزی نیاز دارن. و سپس، از این کلیدواژه ها استفاده میکنین تا کاری که از مردم انتظار دارین که انجام بدن رو مشخص و تفکیک کنین.

پس اگر در مرحله ی خرید هستن، فراخوان‌های عمل شما باید اونها رو بسمت گزینه هم‌اکنون خرید کنید، هدایت کنن. اگر در مرحله کسب اطلاعات هستن، باید بسمت گزینه بیشتر بدانید، هدایت بشن و غیره.

از این فراخوان‌های عمل استفاده کنین تا با انگیزه‌ی مشتریانتون هماهنگ بشین. شما همچنین از طریق متن تبلیغاتی‌تون، ترافیکتون رو از قبل مشخص میکنین. همونطوری که قبلا در موردش صحبت کردیم.

اگر شما یک قیمت‌گذاری خاص، قرارداد خاص و یا تخفیف دارین این اطلاعات رو مستقیما در متن تبلیغتون بیارین. و همونطوری که قبلا دیدیم، افزونه‌های تبلیغاتی نقش ارزشمند زیادی در بهبود عملکرد کلی تبلیغات تون دارند. که قطعا مایل خواهید بود که عملکرد تبلیغاتتون رو از طریق اونها، بهبود ببخشین.

از افزونه‌های سایت‌لینک برای افزودن لینکهای مختلف به وبسایتتون استفاده کنین. از افزونه های تماس استفاده کنین تا مردم این امکان رو داشته باشن که باهاتون تماس بگیرن. از افزونه‌های مکانی استفاده کنین تا افرادی که در نزدیکی شما هستن، بتونن پیداتون کنن.

و در نهایت، بیاین در مورد بهبود قیمتهای پیشنهادی‌تون صحبت کنیم. من شدیدا بهتون پیشنهاد میکنم که قیمت‌های پیشنهادی مختلفی رو امتحان کنین. مقادیر مختلفی از بودجه و قیمتهای پیشنهادی رو امتحان کنین. و ببینین که میزان تغییرات، چقدر تاثیرگذار خواهند بود.

شما میتونین قیمتهای پیشنهادی‌تون رو از منظر سودآوری موردآزمایش قرار بدین. و همچنین میزان بودجه‌تون رو از این لحاظ میتونین آزمایش کنین. که ببنین چه میزان هزینه کردن شما رو بیشتر در معرض دید قرار میده. شما حتی از آزمایشهایی که پیشتر انجام دادیم، میتونین برای کمک به خودتون استفاده کنین.

در این مرحله، باید براساس عملکردتون، میزان بودجه‌ مدنظرتون رو اختصاص بدین. باید مطمئن بشین که به هر کمپین، میزان مناسبی بودجه اختصاص دادین. احتمالا مایل باشین که کلیدواژه‌هایی که سودآوری بالایی دارن ، بصورت تمام‌وقت به نمایش دربیان.

و برای اینکار، بودجه‌ای که به اون کمپین اختصاص دادین باید به اندازه ی کافی بالا باشه. و اون کمپین، نباید از لحاظ میزان بودجه محدودیتی داشته باشه. اگر کلیدواژه های خاصی میخواین که آمار ترافیکتون به حداکثر برسه اطمینان حاصل کنین که این کلیدواژه ها در کمپینهایی هستن که میزان پولی که بصورت روزانه صرف میکنن، بصورت مداوم از میزان بودجه‌اش تجاوز نمیکنه.

اگر مقدار خرج روزانه‌تون از میزان بودجه تجاوز میکنه، ولی شاهد یک ROI مثبت هستین. وقتشه که مقدار بودجه کلی‌تون رو افزایش بدین. شما همچنین بهتره یک نگاهی به تنظیمات مربوط به قیمت پیشنهادی بندازین. موارد رو برحسب کلیدواژه ها زمانبندی و حتی برحسب اینکه کاربر از موبایل استفاده میکنه یا از دسکتاپ، اصلاح کنین.

و این هم یکسری از بهینه‌سازی های کلیدی بود. که بهتون کمک میکنه تا از زمان شروع سنجیدن در ادوردز، بتونین عملکرد خیلی بهتری رو از خودتون ببینین.

دوره آموزش گوگل ادز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش گوگل ادز توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *