هر کلیدواژه ای که در ادگروپ شما قرار داره، کوالیتی اسکور مخصوص به خودش داره. شما ممکنه این مطلب رو از قبل یادتون بیاد. زمانی که در مورد مزایده در ادوردز و رتبه‌بندی تبلیغات صحبت کردیم بعنوان یک یادآوری خیلی سریع بگم که امتیاز کیفیت شما، عددی بین یک تا ده هست.

و داشتن یک نمره کیفی بالا به این معنی هست که گوگل اینطور برداشت میکنه که کلیدواژه و صفحه فرود شما، با تبلیغتون مرتبط هستن. نمره کیفی بالاتر، بطور معمول منجر به پیروزی در یک مزایده با هزینه ای کمتر میشه. و معمولا رتبه تبلیغاتی بهتری رو هم بهمراه داره. چیزی که جایگاه رو مشخص میکنه شما باید اطمینان حاصل کنین که حواستون به این متریک هست.

اگر نمره کیفی‌تون بالاست، عالیه. اگر پایینه، باید واقعا تلاش کنین تا بتونین این نمره رو به بالاترین حد ممکن برسونین. پس بیاین یک مقدار در این مورد، اطلاعات کسب کنیم. برای دیدن نمره کیفی، باید وارد بخش کلیدواژه بشین. و میتونین این کار رو از یکی از این دو راه انجام بدین.

یا از داخل یک کمپین یا اگر داخل بخش همه کمپینها هستین. براحتی برروی گزینه keywords کلیک کنین. تا بتونین تمام کلیدواژه ها در همه کمپینها رو مشاهده کنین. شما احتمالا در اینجا متوجه یک علامت جدید میشین. که شبیه به یک تُنگ هست.

و این علامت نشون میده که این کلیدواژه، مرتبط با کمپین آزمایشی هست. که اخیرا ایجاد کردیم. حالا برای دیدن نمره کیفی، نشانگر موس رو برروی متن موجود در ستون وضعیت status نگه دارین. اینجا میتونین ببینین که در دل این کلیدواژه ی خاص، چی میگذره.

حالا در اینجا نوشته : این کلیدواژه واجدشرایط برای نمایش تبلیغ هست. ولی تبلیغی که این کلیدواژه در اون قرار داره، نمایش داده نمیشه. و دلیلش هم اینه که من جزئیات مربوط به صدور صورتحساب رو برای این اکانت آزمایشی، وارد نکردم.

حالا پایین همین پنجره، میتونین نمره کیفی رو مشاهده کنین. و در این مورد، گوگل میگه که داده ی کافی برای تعیین این نمره وجود نداره. ولی اگر داده‌ی کافی وجود داشت، میتونستین ببینین که این نمره در اینجا نمایش داده میشد. و همچنین در صورتی که این نمره پایین باشه، گوگل یکسری نکات راهنما برای بالا بردن این نمره رو در اینجا خواهد آورد.

حالا یک راه دیگر هم برای دیدن این داده ها وجود داره و اون هم اضافه‌کردنشون در نمای مربوط به ستون‌هاست. من برروی آیکون اصلاح ستونها کلیک میکنم. و در پایین منوی باز شده، میتونین عنوان مربوط به نمره کیفی رو مشاهده کنین. کلیک کردن برروی این گزینه، بهتون این امکان رو میده تا مشخصه‌های مربوطه رو مشاهده کنین.

در این مورد ما میتونیم گزینه های مربوط به نمره کیفی‌مون، نرخ کلیک CTR موردانتظارمون، میزان مرتبط بودن تبلیغمون و تجربه ی صفحه فرودمون رو ببینیم. هر زمان که روی گزینه apply کلیک کنم، میتونم ببینم که ستونهای مربوط به این گزینه ها در سمت راست صفحه پدیدار میشن. حالا گوگل در اینجا، هیچ داده‌ای برای نمایش نداره و دلیلش هم اینه که این کلیدواژه ها، بصورت فعال در یک کمپین واقعی نبودن.

ولی وقتی این موارد برای مدتی به اجرا در بیان، میتونین ببینین که داده‌هایی در اینجا به نمایش درمیاد. و میتونین از این اطلاعات استفاده کنین. تا بفهمین که چه چیزی رو باید بهبود ببخشین. اگر نرخ کلیک موردانتظار شما با نرخ کلیک حقیقی‌تون همخوانی نداره.

پس متوجه میشین که شاید باید متن تبلیغتون رو تغییر بدین. تا بتونین نرخ کلیک‌تون رو بهبود ببخشین. اگر میزان مرتبط بودن تبلیغتون و یا تجربه‌ی صفحه فرودتون، چیزی نبود که انتظار داشتین. پس از این طریق متوجه خواهید شد که باید این دسته‌بندی‌ها رو بهبود ببخشین.

بطور معمول، شما میخواین که نمره کیفی‌تون حداقل ۶ باشه. بهرحال، من پیشنهاد میکنم که هدفتون رو روی کسب نمره کیفی ۷ و بالاتر متمرکز کنین. تا بتونین تاثیرگذاری‌تون رو به حداکثر برسونین و هزینه‌هاتون رو کاهش بدین.

دوره آموزش گوگل ادز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش گوگل ادز توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *