تد صاحب ted’s travel می‌باشد یک آژانس کوچک مسافرتی، او تبلیغات خود را با گوگل ادز به دو دلیل اصلی انجام می‌دهد نمایش پیام برندش درباره تور شرکت به بیرون و افزایش بازدید صفحات کلیدی .سایتش زمانی که تد برای نخستین بار شروع به استفاده از ادوردز کرد او آمارها و گزارشات زیادی دید ولی نمی‌دانست که از کجا بایست آغاز نماید. همه این موارد زمانی که تد تصمیم گرفت پانزده تا سی دقیقه از زمانش در هفته را به بررسی حساب کاربری‌اش بپردازد تغییر کرد. حالا که راه‌های خود را در ادوردز می‌شناسد این گزارشات و آمار گوگل ادوردز به او کمک می‌کنند تا تصمیماتی آگاهانه در مورد آگهی‌هایش، مخصوصا درجاهایی که بایست در حساب کاربری خود تغییر ایجاد کند و ببیند چه چیزی در طول زمان ارزش دارد و چه چیزی ندارد.

بیایید نگاهی به کاری که تد در بررسی هفتگی خود انجام می‌دهد، بیندازیم حساب کاربری ادوردز تد با یک کمپین و دو گروه تبلیغی ساختاربندی شده است. او از صفحه کمپین شروع می‌کند. مشاهده و بررسی تصویر بزرگ آماری که در آنجا می‌یابد.

سپس زبانه گروه‌های تبلیغی خود را چک میکند برای اینکه ببیند چطور در ترویج برند خود فعالیت دارد impressions را بررسی می‌کند برای اینکه ببیند چقدر تبلیغاتش قابل مشاهده هستند و مردم با کلیک وارد سایت او می‌شوند، او به جایگاه میانگین و CTR نگاه می‌اندازد. سپس روی هر گروه تبلیغی کلیک می‌کند تا ببیند که هر کدام از آنها چطور عمل می‌کنند.

به این خاطر که تد این آمارها را به صورت روتین چک می‌کند او این صفحه را برای خود سفارشی کرده تا آنچه را که به آن علاقمند است در اینجا ببیند تد از عملکرد آگهی‌های خود راضی می‌باشد بنابراین تغییرات بزرگی انجام نمی‌دهد اما همواره به دنبال ایده‌های جدید است.

بنابراین در قدم بعد به سه گزارش که دیدگاه جدیدی به او در رابطه با حساب کاربری‌اش می‌دهد، نگاه می‌کند ابتدا، تد گزارش واژه‌های جستجو را بررسی می‌کند تا جستجوهای بخصوصی که باعث کلیک افراد روی آگهی‌اش شده است را ببیند او می‌بیند که جستجوهای عبارت Grand Canyon rafting trips کلیک تولید کرده‌اند از آنجا که او این پکیج را می‌فروشد او می‌داند که آگهی جدیدی برای rafting trips باید ایجاد کند.

در قدم بعدی تد گزارش داخلی مزایدات را مشاهده می‌کند که ببیند چطور در مزایدات یکسان در برابر دیگر تبلیغ‌دهندگان عمل می‌کند وقتی می‌بیند که آگهی‌های دیگر تبلیغ‌دهندگان در جایگاه بالاتری نسبت به او در صفحه نمایش نشان داده می‌شوند او تصمیم گرفت که برخی کلیدواژه‌هایش را با افزایش پیشنهاد کمی رقابتی‌تر نماید و در آخر گزارش top movers گزارش مورد علاقه تد است.

به این خاطر که به او نشان می‌دهد که کدام یک از کمپین‌ها یا گروه‌های تبلیغی در حال حرکت هستند. چه بالا چه پایین زمانیکه گروه‌های تبلیغی پکیج‌های cruise را در حال جلب توجه بیشتری می‌بیند تصمیم می‌گیرد که لیستی از کلیدواژه ها را در آنجا بسازد.

تد بررسی هفتگی خود را به پایان رسانده و از عملکرد خود راضی می‌باشد و حتی بهتر اینکه درک می‌کند که چرا کمپین او به این شکل خوب عمل می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد درک گزارشات و آمار از مرکز کمک گوگل ادز دیدن فرمایید.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *