بررسی مداوم داده‌های عملکرد اکانت ادوردزتان بسیار مهم است تا بتوانید فرصت‌های بهبود را ایجاد کنید. دریافت و تحلیل گزارش می‌تواند یک روش عالی برای بررسی عملکرد تبلیغ باشد. برای این‌که بتوانید از اکثر داده‌ها استفاده کنید باید از یک نرم‌افزار ساده ولی قدرتمند نظیر ریپورت ادیتور “Report Editor ” استفاده کنید. در ویرایش گزارش می‌توانید با استفاده از کشیدن و رها کردن جداول سفارشی بسازید و فیلترهای پیشرفته‌ای برای بررسی داده‌‌هایتان وجود خواهند داشت.

می‌توانید تحلیل چندبخشی داشته باشید .یا داده‌هایتان را در نمودار میله‌ای یا دایره‌ای نشان دهید. می‌توانید تمامی این کارها را از طریق مرورگرتان انجام دهید. نیازی نیست که یک برگه‌ی اضافه برای این کار باز کنید.

بر روی این لینک کلیک کنید تا حسابتان را پیگیری کرده و ویرایشگر گزارش را با کلیک بر روی زبانه‌ی گزارش‌ها در قسمت بالای صفحه بیابید. این کار شما را به سمت فهرستی از گزارش‌های ذخیره شده هدایت می‌کند.

بر روی این دکمه‌ی بعلاوه در اینجا کلیک کنید تا بتوانید نحوه‌ی مشاهده‌ی داده‌ها را انتخاب نمایید. در حال حاضر گزینه‌ی جدول را انتخاب می‌کنیم به قسمت‌های مختلف این ابزار نگاه خواهیم انداخت . این قسمت خاکستری بزرگ صفحه‌ی کار است. می‌توانید موارد مختلف را به این بخش بکشید تا نمودارها و جداول تشکیل داده شوند.

بخش سمت چپ side bar (نوار جانبی) نامیده می‌شود و شامل گزینه‌‌ها و فیلترهای خاصی می‌شود. بین گزینه‌های مختلف سوئیچ کنید تا بتوانید ابعاد و معیارها و فیلترها را در کنار گزینه‌های اصلاح مختلف مشاهده نمایید. اگر می‌خواهید نوار جانبی را مخفی کنید هر دو دکمه را انتخاب کنید بیایید در زیر گزینه‌های مختلف نگاه دقیق‌تری را به نوار جانبی داشته باشیم.

شما ابعاد و معیارهایی را می‌یابید که قابلیت کشیدن و رها کردن برای ایجاد گزارش را دارند. ابعاد گزارش کلماتی عمومی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها داده‌ها را توصیف کنید.

ابزار و معیارها شماره‌هایی هستند که می‌توانند داده‌هایی نظیر تعداد کلیک را اندازه بگیرند. با افزودن ابعاد مختلف به صفحه‌ی کار می‌توانید جدولی متشکل از بخش‌های مختلف را زیر بخش فیلترها داشته باشید.

می‌توانید با استفاده از فیلترهایی نظیر ابزار مربوط به روز هفته یا دسته‌ی تبدیل گزارشتان را اصلاح کنید و در انتها قفسه را داریم که در ناحیه‌ی بالای صفحه‌ی کار قرار دارد .این قفسه به شما نشان می‌دهد چه گزینه‌هایی را به گزارشتان افزوده‌اید.

این مورد تنها در شرایطی ظاهر می‌شود که گزینه را به داخل صفحه‌ی کارتان کشیده باشید. می‌توانید ابعاد را به گونه‌ای در قفسه بازچینش کنید تا جدولتان شکل بهتری داشته باشید.

وقتی که گزارشتان را ساختید می‌توانید داده‌هایتان را در قالب‌های متفاوتی نشان دهید. از منوی کشویی نمودار استفاده کنید تا بتوانید داده‌هایتان را به صورت جدول نمودار میله‌ای نمودار دایره‌ای یا نمودار خطی مشاهده کنید.

این نمودارها کمک می‌کنند برخی از گرایشات کمپینتان که به سادگی قابل تشخیص نیستند، را بشناسید .برای رسم نمودار می‌توانید کارتان را از نقطه‌ای آغاز کرده و سپس با افزودن یا حذف گزینه‌های مختلف همانند یک جدول اصلاحات لازمه را در هر زمان انجام دهید.

می‌توانید محدوده‌ی تاریخ را تغییر دهید یا گزارشتان را ذخیره کنید .برای کار با ویرایشگر گزارش آماده شده‌ایم بر روی این لینک کلیک کنید تا کار با حسابتان شروع شود.

حتماً در کانال یوتیوب ما عضو شوید تا بتوانید آخرین ویدئوهایی که در مورد نکات آموزش ادوردز می‌گذاریم را مشاهده نمایید اگر هرگونه سوالی در مورد این ویدئو دارید آن را در بخش نظرات بپرسید ممنون از این‌که شکیبا بودید.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *