بررسی چشم انداز رفتار مشتریان از ارکان اساسی هر سازمان بازاریابی موفقی به شمار می آیند. آنها جزء مبانی اصلی”Think with Google” یا “با گوگل بیاندیشید” نیز هستند. در حقیقت، ما [دبیران بخش Think with Google] مقالات متعددی بر مبنای چشم انداز و بینش مصرف کنندگان در سال ۲۰۱۸ منتشر کرده ایم که در نظر داریم برخی از جالب‌ترین هایشان که مطلوب است در سال جدید به خاطر داشته باشید، برایتان مشخص کنیم.

مردم همیشه در حال خرید هستند.

این را در نظر داشته باشید: ۸۴ درصد آمریکایی ها در هر لحظه ی مشخصی، مشغول خرید چیزی در شش دسته ی مختلف، هستند. و طبق گفته ی فروشندگان تقریبا در یک چهارم از موقعیت های خرید، اول به گوشی های هوشمند خود نگاهی می اندازند.

خرید از میان دسته های مختلف می تواند برای اکثر مردم به امری طاقت فرسا بدل شود. به عبارت دیگر، آنها تا حد امکان نیاز به کمک خواهند داشت، و این شانس مطرح شدن و مورد توجه قرار را برای برندها فراهم می کند. از آنجایی که تقریبا نه دهم خریداران هنگام جست و جوی اطلاعات در گوشی هوشمندشان از نام برندی که می خواهند از آن خرید کنند مطمئن نیستند، فرصت مناسبی در اختیار بازاریابانی قرار می گیرد که پروسه ی تحقیق را به سهولت امکان پذیر می‌کنند. این بدان معنی است که باید در طول مسیر خرید، همیشه حاضر و مفید باشید. با توجه به اقلام خریداری شده، راه هایی برای کمک به خریداران سردرگم و کلافه پیدا کنید.

بیشتر بخوانید.

کاربران با زبان طبیعی جستجو می کنند.

استفاده افراد از جستجوهای صوتی رو به افزایش است، این جست و جوها به آنها اجازه می دهند تا سوالات مرتبط تر، خاص و شخصی تری را در راستای محصولات و خدمات مورد علاقه خود بپرسند. این راهکار نه تنها افراد را قادر می سازد تا از طریق اختلاف نظرها، به پاسخ های سریع و کارآمد برسند، در قدم بعدی به آنها اطمینان می دهد که دقیقا همان چیزی را که نیاز دارند به دست خواهند آورد.

مردم کاملا مثل زمانی که با یک شخص صحبت می کنند، در جستجوهایشان از “من” استفاده می کنند. جستجوهای موبایل برای “آیا نیاز دارم” بیش از ۶۵٪ افزایش یافته است. به عنوان مثال، “چقدر مانده تا بازنشسته شوم،” ” به چه سایز ژنراتوری نیاز دارم” و “چقدر رنگ نیاز دارم”

بازاریابان باید کلمات و عبارات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را کنار گذاشته و به آن دسته از عبارات جستجوی زبان طبیعی که ممکن است مشتریان برای پیدا کردن آن اقلام استفاده کنند، بپردازند. با توجه به این نکته کسب و کارهایی مشتریان خود را از طریق تبلیغات گوگل جذب می‌کنند، بایستی بایستی درباره کلمات کلیدی خود بازبینی‌هایی انجام دهند.

بیشتر بخوانید.

عادت مشتریان در سال 2018

آنها همه چیز را همین جا و همین الان می خواهند.

چه بحث یک شیشه ادویه در میان باشد یا یک رستوران ، مصرف کنندگان بی صبر امروزی همه چیز را در همان لحظه ای میخواهند که به آنها نیاز دارند – که عموما «اکنون» است. حتی جستجوهای «نزدیک من» تنها به پیدا کردن یک مکان خاص بسنده نمی کنند. جستجوهای “نزدیک من” در پی پیدا کردن یک چیز خاص در یک منطقه خاص و در یک زمان خاص هستند. و اگر بخواهید یک مثال شفاف از قصد خرید داشته باشید، این را در نظر بگیرید:

  • جست و جوهای تلفن همراه “نزدیک من” جستجوهای تلفن همراه که شامل “از کجا می توانم … بخرم” می‌شوند در طول دو سال گذشته بیش از ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. این جست و جوها مواردی مانند “جایی که می توانم تمبرم را در نزدیکی ام خریداری کنم” “جایی برای خرید اسکراب در نزدیکی من ” یا “در نزدیکی ام کجا میتوانم آهنگ های وینیل را بخرم.”
  • ما همچنین بیش از ۲۰۰٪ افزایش در جستجوهای تلفن همراه برای “باز” + “در حال حاضر” + “نزدیک به من” مشاهده کردیم. (به عنوان مثال، “رستوران های نزدیک من که در حال حاضر باز باشند “، “فروشگاه های باز در نزدیکی من در حال حاضر”، و “داروخانه نزدیک من که الان باز باشد”)

بیشتر بخوانید.

تحقیق بیشتر = پشیمانی کمتر

جستجو فقط در مورد خریدن چیزها نیست. مردم آن را برای یافتن تجربیات نیز به کار می برند. چه رفتن به تعطیلات باشد، یا صرف شام در مکانی جدید، می توان از تجربیات دیگران قبل از اقدام و رفتن استفاده کرد.
فرایند تحقیق بخشی از تجربه شخصی می‌شود، و کمک می کند حتی قبل از اینکه پایتان را از درب خانه بیرون بگذارید، دست به پیش بینی بزنید. روی جزئیاتی از قبیل هزینه ها، نقشه ها و برنامه ها کار کنید. این روش اضطراب را کاهش می دهد و زمان بیشتری را برای لذت بردن از وقت فراهم می کند. یک نفردر مصاحبه با گوگل عبارت ساده و قدرتمندی را بیان کرد: “می خواستم تحقیق کنم، تا بعدا پشیمان نشوم.”

بیشتر بخوانید.

آنها به دنبال یک معادل هستند.

گاهی اوقات خریداران باید با این واقعیت روبرو شوند که چیزی که دقیقا از محدوده هزینه های آنها فراتر است. اما مصرف کنندگان اهل جستجوی امروزی اجازه نمی دهند قیمت مانعی در راه رسیدن به اقلام دلخواهشان شود. آنها متوجه هستند که ابزارهایی برای پیدا کردن چیزی شبیه به محصول مورد نظر دارند که خریدش برای آنها عملی تر است.

جستجوهای موبایل برای “دقیقا مثل … به نظر می رسد” طی دو سال گذشته بیش از ۶۰٪ رشد کرده است. به عنوان مثال، “کاشی ارزان قیمت که مانند چوب به نظر می رسد “، “هوندا که دقیقا مثل فراری به نظر می رسد”، “مبلمانی که مانند آجر سفال به نظر می رسد”، “سنگی که مثل الماس به نظر می رسد”، و “مبلمان جدید که مانند عتیقه به نظر می رسد”

صاحبان دستیار صوتی با برندها آشنا می شوند.

دستیاران صوتی در سال گذشته از اقلام مورد اقبال مردم در تعطیلات بودند و حتی پیش از کریسمس نیز محبوبیت دوچندانی کسب کردند. بنابراین گوگل بیش از ۱۵۰۰ نفر را که دستیار صوتی گوگل هوم یا آمازون اکو دارند، مورد بررسی قرار داد. در میان چیزهایی که کشف کردیم، معلوم می شود که والدین کاربران اصلی هستند و نسل جدید دستگاه را به عنوان همراه هایی قدرتمند با پتانسیل جدی می بینند.

با توجه به اهمیت این موضوع برای بازاریابان، افرادی که دستیار صوتی دارند، به عنوان بخشی از تجربه، با برندهای مختلف آشنا می شوند. و همینطور آماده ی دریافت اطلاعات مفید و مرتبط با سبک زندگی هستند. در واقع، یکی از پاسخ دهندگان گفت که توانایی خرید اجناس باعث شد که آن را بیشتر به عنوان یک دستیار واقعی احساس کند. “من از پرسیدن سؤال شروع کردم و حالا برای من محصولات واقعی می فرستد. هرچه بیشتر کار می کند، واقعی تر به نظر می آید.”

بیشتر بخوانید.

صاحبان دستیاران صوتی مایل به دریافت چه چیزی هستند؟

جستجوی صوتی

ما [گوگل] در واقع تنها دور جدیدی از تحقیقات در مورد دستیاران صوتی (در تمام دستگاه ها) را منتشر می کنیم. همین‌طور نتایج پروژه ی تحقیقات سفر مشتری که اخیرا انجام دادیم، ارائه خواهیم داد. بنابراین برای آگاهی بیشتر درباره این موضوع و بسیاری از موارد دیگر در سال نو میلادی، با Think with Google همراه باشید.

منبع: Think with Google (ترجمه شده در وبلاگ پارس ادوردز)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *