قبل از اینکه کار ساختن کمپین جدیدمون رو تموم کنیم بد نیست تا زمانی رو برای صحبت در مورد افزونه‌های تبلیغات، اختصاص بدیم. برای دسترسی به افزونه‌ها، باید صفحه‌ی مربوط به ایجاد کمپین رو تا انتهای صفحه اسکرول کنید. بسته به تنظیمات خاص مربوط به کمپین شما، گوگل تعدادی گزینه در اختیارتون قرار میده.

در اینجا میتونم برای نمونه افزونه‌های سایت‌لینک ، کال‌آوت و تماس رو ببینم. برای دیدن همه‌ی این افزونه‌ها، میتونین روی گزینه‌ی Additional Setting کلیک کنین.

افزونه‌های تبلیغاتی، راهی هستن که بوسیله‌ی اونها میتونین کارآیی تبلیغاتتون رو گسترش بدین. تا با توجه به محدودیت در متن تبلیغات، اطلاعات بیشتری رو در آگهی جای بدین. از طریق این افزونه ها، تبلیغاتتون میتونن اطلاعاتی مثل:

 • آدرس و شماره تلفن‌تون
 • پروموشن ها
 • لینکهای اضافه
 • و حتی پیامهای قابل کلیک کردن برای ارسال متن رو شامل بشن .

رایج ترین افزونه ها، در این قسمت نشون داده‌شدن:

 • افزونه های سایت‌لینک
 • کال آوت
 • تماس
 • استراکچرد اسنیپت
 • اپلیکیشن
 • پیام
 • پروموشن
 • و قیمت

ما به همه ی این افزونه ها خواهیم پرداخت. و من جزئیاتی رو در مورد نحوه‌ی نصب این افزونه ها در اختیارتون میذارم.

همینطور که در مورد چرایی و چگونگی این افزونه‌ها صحبت خواهم کرد.،در سطح بالا، من بهتون پیشنهاد میکنم که تا جایی که میتونین، از این افزونه ها استفاده کنین. خیلی از این افزونه ها میتونن همزمان در یک آگهی ظاهر بشن.در حالی که هیچ تضمینی نیست که گوگل، اونها رو برای نمایش‌دادن انتخاب کنه.

ولی اگر نمایش داده بشن، تعداد دفعاتی که برروی تبلیغ شما کلیک میشه، بطرز چشمگیری افزایش پیدا میکنه. بیاین با افزونه ی سایت‌لینک شروع کنیم. من برروی این عنوان کلیک میکنم. و گوگل این صفحه رو برای ما باز میکنه تا سایت‌لینک موردنظرمون رو ایجاد کنیم.

زمانی که یک افزونه رو ایجاد میکنین بیشتر این افزونه‌ها برای کمپین‌های دیگر شما هم قابل دسترس خواهند بود. که خیلی ویژگی بدردبخوری بحساب میاد. این افزونه‌ی خاص، لینکهایی رو به تبلیغ شما اضافه میکنه تا بتونه از این طریق به افراد کمک کنه که چیزی رو که دنبالش هستن، راحت‌تر پیدا کنن.

و اگر در گوگل چرخی زده باشین، احتمالا تاحالا با این ویژگی در نتایج جستجوهاتون روبرو شدین. برای اینکه منظورم رو بهتر برسونم، وارد سایت google.com میشم. و عبارت لینکدین رو جستجو میکنم. همونطور که میبینین، سایت لینکدین به صورت ارگانیک در بالای نتایج ارگانیک جستجوی گوگل ظاهر میشه.

و هرکدوم از این آیتمهایی که در زیر این نتیجه قرار دارن، بعنوان سایت‌لینک شناخته میشن. در واقع این سایت‌لینکها برای معرفی بخش‌های خاص وبسایت شما به کاربرانی هست که مشغول جستجو هستن. من روی گزینه‌ی افزونه‌ی جدید ‌سایت لینک کلیک میکنم. و بعد میتونیم یک متن سایت لینک رو اضافه کنیم. در نهایت، شما چیزی میخواین که هدف واضحی داشته باشه.

شاید این، چیزی مثل یک رزرو باشه یا یک نمونه‌ی محصولات یا بررسی های سفارشی. چیزی که واقعا به مردم کمک کنه تا درک کاملی از کالا یا خدمتی که کسب میکنن، داشته باشن. و همچنین اونها رو ملزم به کلیک بر روی تبلیغ شما بکنه. ویژگی جالبی که گوگل در اختیارتون گذاشته اینه که این امکان رو بهتون داده تا بتونین ببینین که این سایت‌لینکها در تبلیغتون، چطور بنظر میرسن. پس در قسمت راست صفحه‌، گزینه‌ی مشاهده رو انتخاب میکنم.

و میتونین ببینین که سایت‌لینکها چطور در یک تبلیغ به نمایش درمیان. میتونین اون رو در دو نسخه‌ی دسکتاپ و موبایل مشاهده کنین. این هم سایت‌لینک مربوط به رزرو شما. همچنین این امکان رو دارین تا خطوط دسکریپشن ( توضیح ) اختیاری رو اضافه کنین.

و بعد از اون باید یک آدرس اینترنتی درج کنین. تا مواقعی که مردم برروی اون سایت‌لینک کلیک میکنن، به اون صفحه هدایت بشن. هروقت کارتون تموم شد، گزینه‌ی ذخیره رو انتخاب کنین. در اینجا میتونیم ببینیم که یک افزونه‌ی سایت‌لینک داریم. که در حالت انتخاب قرار داره.

اکستنشن تبلیغات گوگل

این یعنی این افزونه‌، به کمپین ما اضافه شده. ولی اگر تیک کنارش رو بردارم، دیگر جزئی از کمپین ما نخواهد بود. هرگاه که یک سایت‌لینک اضافه کردین میتونین با انتخاب گزینه‌ی New Sitelink Extension سایت‌لینکهای بیشتری رو هم وارد کنین.

خب، من این پنجره رو میبندم و کارمون رو ادامه میدیم. افزونه‌های کال‌آوت، این امکان رو بهتون میدن که متون تکمیلی رو به تبلیغاتتون اضافه کنین. متونی مثل تحویل رایگان خدمات اسپا در محل یا مثلا خدمات مشتری ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته.

من گزینه‌ی افزونه‌ی کال‌آوت جدید رو انتخاب میکنم. و بعد میتونیم متنمون رو اضافه کنیم. مجددا همونطور که قبلا گفتم، میتونیم گزینه‌ی مشاهده رو انتخاب کنیم. و ببینیم این افزونه در تبلیغمون چطور بنظر میرسه. در این مورد، یک متن کوتاه، بهتره به این دلیل که تعداد بیشتری از افزونه‌های کال‌آوت میتونن در تبلیغاتتون به نمایش دربیان.

در متن افزونه‌ی کال‌آوت، به جای اینکه جملات رو بصورت کامل بکارببرین،  فقط نکات مهم رو قید کنین. مثلا به جای نوشتن عبارت  ما خدمات ارسال رایگان ارائه میکنیم ، بنویسین  ارسال رایگان. حالا من گزینه‌ی پنهان‌کردن رو انتخاب میکنم

و میرم سراغ افزونه‌های تماس.

تمام این افزونه‌ها از راه مشابهی ایجاد میشن. باید برروی این لینک آبی رنگ در قسمت پایین صفحه کلیک کنین. تا افزونه‌ی جدید رو ایجاد کنین. جاهای خالی رو پر کنین. و گزینه‌ی مشاهده رو انتخاب کنین تا ببینین در تبلیغتون چطور به نظر میرسن.

اگر از طریق تماس تلفنی، مشتریان بالقوه‌ زیادی رو کسب میکنین، افزونه‌های تماس عالی هستن. این افزونه، به افراد این امکان رو میده که از داخل تبلیغ، بتونن دکمه‌ای رو فشار بدن. که در نتیجه‌ی اون صفحه ای باز میشه و تماس تلفنی برقرار میشه.

این افزونه، تماس تلفنی رو ردیابی هم میکنه. پس میتونین ببینین که چندتا تماس تلفنی داشتین. و حتی میتونه آمار تبدیل‌ها رو هم بهتون بده.

حالا بریم سراغ افزونه‌های استراکچرد اسنیپت. این افزونه‌ها، این امکان رو بهتون میدن تا جنبه‌های مشخصی از محصولات و خدمات‌تون رو برجسته کنید. این افزونه‌ها به شکل سرتیترهایی هستن که گوگل اونها رو از پیش تعریف کرده

که میتونین به اونها، مقادیر و کمیتهایی رو اضافه کنین.

بذارین نحوه‌ی کارش رو بهتون نشون بدم. در اینجا میبینین که گوگل، یکسری سرتیتر رو برای ما آماده کرده. در این مورد ما میتونیم سرتیتر دوره‌های آموزشی رو انتخاب کنیم. و بعد میتونیم مواردی مربوط به این دوره‌های آموزشی رو اضافه کنیم.

اگر من گزینه ی مشاهده رو انتخاب کنم، میتونین ببینین که این افزونه چطور کار میکنه. پس در این مورد، ابتدا دسکریپشن ( توضیح ) مربوط به تبلیغتون نمایش داده میشه. بعد از اون، سرتیتری که انتخاب کردین نمایش داده میشه. که در این مورد، همون دوره‌های آموزشی هست. و سپس، مواردی که اضافه کردین آورده میشن که از طریق ویرگول از هم جدا شدن.

اگر اپلیکیشنی دارین، افزونه‌های اپ برای شما عالی هستن. این افزونه‌ها این امکان رو فراهم میکنن که بتونین اپلیکیشن‌تون رو بدرستی معرفی کنین. تا مردم بتونن اون رو دانلود کنن. افزونه‌های پیام، چیزهای خیلی هیجان‌انگیزی هستن. اونها، این امکان رو برای مردم فراهم میکنن تا از داخل تبلیغ‌، بهتون پیام بفرستن.

به اینصورت که یک نفر تبلیغ شما رو میبینه برروی آیکون مربوطه کلیک میکنه. و میتونه مستقیما از طریق پیام متنی باهاتون ارتباط برقرار کنه. این امکان خیلی عالیه. اگر اونها بتونن از طریق پیام ،قرار ملاقاتی رو رزرو کنن یا درخواست اطلاعات کنن یا با ماموری در بخش خدمات مشتری صحبت کنن.

در ادامه، من به افزونه ی پروموشن میپردازم. این افزونه‌ها، این امکان رو براتون فراهم میکنن تا از طریق تبلیغ، پیشنهادات و تبلیغات خاصی رو نمایش بدین. برای اینکه کارکردش رو بهتون نشون بدم، یک افزونه اضافه میکنم. و گزینه‌ی مشاهده رو انتخاب میکنم.

و در اینجا میتونین متنی رو که مربوط به یک پیشنهاد یا تخفیف هست، ببینین. شما همچنین میتونین از اینجا، موقعیتهای مختلفی رو هم انتخاب کنین. این پیشنهاد میتونه مخصوص سال نو، یا روز کارگر، یا هالووین و … باشه.

و در آخر، افزونه‌های قیمت این افزونه‌ها، ارزش بیشتری رو به تبلیغات متنی‌تون میبخشن. چون اگر طیف وسیعی از محصولات رو داشته باشین، این افزونه ها براتون یک ویترین بزرگ رو فراهم میکنن. این افزونه‌ها، روش خوبی برای ایجاد منویی برای دسته‌بندی‌های مختلف بهمراه کارتهایی که قیمت هرکدام از این گزینه ها رو نشون میده، بشمار میرن.

مجددا، برای اینکه بهتون نشون بدم که منظورم چیه، برروی گزینه‌ی New Price Extension کلیک میکنم. برای ایجاد دقیق این افزونه، باید تمام قسمتهای خالی در اینجا رو پر کنین. ولی من فقط روی گزینه‌ی مشاهده کلیک میکنم. و در اینجا میبینین که گوگل، یکسری کارت رو در اختیارتون میذاره که در اونها میتونین برند، قیمت و یکسری متون تکمیلی رو اضافه کنین.

اگر طیف مختلفی از خدمات رو ارائه میدین، این ویژگی میتونه خیلی بدردتون بخوره. من پیشنهاد میکنم که تا هر تعدادی که میتونین، افزونه‌ی فعال داشته باشین. و مجددا میگم، با اینکه هیچ تضمینی نیست که گوگل اونها رو نشون خواهد داد یا خیر. ولی اگر در تبلیغتون نمایش داده بشن تعداد دفعاتی که بر روی تبلیغاتتون کلیک میشه، بسیار بیشتر خواهد بود.

دوره آموزش گوگل ادز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش گوگل ادز توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *