تا این مرحله، ما هر چیزی که مربوط به کمپین و پیکربندی اونها بود رو بررسی کردیم. ولی یکسری چیزهای تکمیلی هست که دوست دارم بهشون اشاره کنم. من در حال حاضر در قسمت تنظیمات مربوط به کمپین هستم. و بر روی لینک additional settings کلیک کردم. تا این تنظیمات برای من باز شده.

من قبلا به این افزونه ها اشاره کردم، ولی یکسری نکات هست که میخوام ازشون مطلع باشین. نکته ی اول اینکه گوگل، بهتون اجازه میده که یک تاریخ شروع و پایان تعیین کنین. این ویژگی وقتی بدرد میخوره که  تمایل دارین کمپینی رو در یک بازه‌ی زمانی خاص اجرا کنین.

در چند گزینه‌ پایین تر، گوگل امکان مرتب سازی تبلیغات رو بهتون داده. من پیشنهاد میکنم که اجازه بدین این مورد روی حالت پیش‌فرض باقی بمونه. در حالت پیش‌فرض، گوگل بهینه سازی انجام خواهد داد. به این معنی که تبلیغاتی رو که بهترین عملکرد رو دارن، بطور خودکار ترجیح میده.

برای مثال اگر سه عدد تبلیغ در گروه تبلیغاتی اضافه کنین گوگل به این تبلیغات این امکان رو میده تا باهم رقابت کنن.  و تبلیغی که بهترین عملکرد رو داشته باشه همون تبلیغی خواهد شد که در اغلب موارد مورداستفاده قرار میگیره. اگر دلتون نمیخواد که این اتفاق بیافته.

زمانبندی تبلیغات گوگل

اگر میخواین که گوگل همیشه همه تبلیغاتتون رو به طور برابر نمایش بدهد میتونین گزینه ی دوم رو انتخاب کنین. و این گزینه یعنی تبلیغاتی که عملکرد پایینی دارن، به میزانی مشابه با تبلیغات با عملکرد بالا مورد استفاده قرار میگیرن. دو گزینه ی بعدی توسط ادوردز حمایت نمیشن. پس نمیتونین اونها رو انتخاب کنین.

شما همچنین این امکان رو دارین که یک برنامه‌زمانبندی برای تبلیغاتتون ایجاد کنین. به این معنی که میتونین مشخص کنین که چه زمانی تبلیغاتتون اجرا بشن. این زمان میتونه برحسب روز یا هفته یا روزهای اخر هفته و یک زمان مشخص باشه.

پس اگر من بخوام که این تبلیغ در روز دوشنبه اجرا بشه میتونم زمانش رو بین ساعتهای دو ونیم و شش انتخاب کنم. این ساعتی که گفتیم متعلق به قبل از ظهره، چون فرمت زمان در اینجا برحسب ۲۴ ساعت هست. پس اگر همین ساعت در بعد ازظهر مدنظرتون باشه، باید ساعت هجده رو انتخاب کنین.

توجه کنین که گوگل این ساعت رو براساس منطقه زمانی تنظیم شده در حساب کاربری شما درنظر میگیره. حالا این ویژگی وقتی بدردتون میخوره که متوجه بشین ترافیک در ساعات خاصی ارزش بالاتری براتون داره. شاید میزان جستجو در منطقه‌ی زمانی شما در ساعت ۲ بامداد تعداد تبدیل‌های مشابه جستجوهایی که بین ساعت ۸ صبح و ۵ بعدازظهر انجام میشه رو به شما نمیده.

پس میتونین از این برنامه زمانبندی مخصوص تبلیغات مطابق با نیازهای خودتون استفاده کنین. پیشنهاد من اینه که این قسمت رو روی گزینه‌ی تمام روزها قرار بدین. و میتونین اون رو از طریق دکمه ی ضربدر در سمت راست، ریست کنین.

همینطور که به گزارش های آینده‌تون نگاه میکنین متوجه خواهید شد که کدام بازه های زمانی، بهترین نتایج رو براتون بهمراه داشتن. و بنابراین میتونین بعدا اصلاحشون کنین. بعد از اون، قسمتی برای تنظیم پارامترهای مربوط به URL کمپین وجود داره.

این، یک الگوی مشخصه که اون رو برای این استفاده میکنین. که افراد، پیش از رسیدن به صفحه فرود شما، وارد یک URL مشخص بشن. این ویژگی برای زمانی که یک ردیابی مشخص و ضروری دارین، مفید خواهد بود. مثل ردیابی شعبه ها، ابزارهای موسوم به یک شخص ثالث و چیزهایی مثل این اگر نیاز به استفاده از این بخش داشته باشین، خودتون متوجه خواهید شد و در نهایت شما امکان فعال کردن گزینه‌ی  تبلیغات جستجوی داینامیک  رو دارین.

کاری که این گزینه انجام میده، اینه که براساس کوئری‌های جستجوی مشخص یک فرد تبلیغاتی رو بصورت خودکار ایجاد میکنه. این ویژگی میتونه چیزهایی مثل عنوان و حتی محتوای تبلیغتون رو تغییر بده.

این گزینه، یک پیشنهاد هیجان‌انگیز از طرف گوگل بحساب میاد. ما در این دوره آموزشی به این مبحث نمی‌پردازیم. اما شما می‌تونین مقالات مرتبط رو در سایت پارس ادوردز مطالعه کنید. زمانی که همه‌ی تنظیمات مربوطه رو تکمیل کردین، روی گزینه‌ی  Save and Continue  کلیک کنین و حالا، کمپین‌تون ساخته شد.

دوره آموزش گوگل ادز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش گوگل ادز توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *