حالا که شما پول و زمان خود را در ادوردز سرمایه‌گذاری می‌کنید. هرگز این سوال برای شما ایجاد شده که آیا این آگهی‌ها برای شما سودآوری دارند؟ آیا برای کار شما جواب می‌دهد؟ لازم نیست نگران باشید. ادوردز یک ابزار رایگان با نام conversion tracking (پیگیری تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری) دارد. که به شما اجازه می‌دهد تا ببینید که پس از کلیک مشتری چه اتفاقی رخ می‌دهد یا پس از مشاهده آگهی در گوگل یک تبدیل زمانی است که یک مشتری کاری که شما به آن امیدوار هستید را پس از مشاهده آگهی شما انجام دهد .

مانند سفارش به شما یا تماس با کسب و کار شما راه‌های کمی برای دنبال کردن تبدیلات وجود دارد که همگی وابسته به اهداف کسب و کار شما هستند.

بیایید نگاهی به چگونگی استفاده سه کاربرد ادوردز از ابزار ردیابی تبدیلات برای محاسبه سود ادوردز برای کسب کارشان، بیندازیم ماریا کلیک‌هایی که منجر به سفارش میشود را ردیابی می‌کند ماریا یک بوتیک لباس دارد او اخیرا فروش آنلاین لباس‌های خود را آغاز کرده است و میخواهد بداند که آیا آگهی‌های او در ادوردز فروش آنلاین او را افزایش داده یا خیر.

او یک کمپین برای ژاکت و یک کمپین دیگر برای کفش دارد. برای دنبال کردن این تبدیلات او یک قطعه از کد جاوا اسکریپت را به صفحه تایید اضافه کرده است که پس از پایان سفارش، مطلع گردد. زمانی که ردیابی را شروع کرد او فهمید که آگهی‌های ژاکت او فروشهای بسیاری را به همراه دارند.

ولی آگهی های کفش اینچنین نیستند. بنابراین تصمیم گرفت که بیشتر بودجه تبلیغاتی خود را روی آگهی‌های ژاکت خود بگذارد و سود بیشتری کسب کند او همچنین کلیدواژه‌ها و آگهی‌های کمپین کفش را بهبود بخشید تا تبدیلات آن در آینده بیشتر شود.

تام تماس‌های تلفنی را دنبال کرد. تام فروشگاه گل در خیابان اصلی دارد. وبسایت او برای فروش آنلاین گل ساخته و پیکربندی نشده است. اما او سفارشات را از طریق تلفن دریافت میکند او یک ردیابی تبدیل راه اندازی کرده است.

بنابراین می‌داند که چه تعداد تماس از آگهی‌هایش می‌گیرد. او تماس‌هایی که از طریق وبسایتش انجام می‌شود را با یک ابزار رایگان انتقال تماس گوگل در سایت ردیابی میکند او همچنین از این ابزار برای ردیابی تماس‌هایی که به طور مستقیم از آگهی‌هایش برقرار می‌شود استفاده می‌کند.

جیم تعداد دانلود نرم‌افزار و عمل را دنبال می‌کند. جیم بازی برای دستگاه‌های موبایل طراحی می‌کند. او از ابزار ردیابی تبدیلات استفاده میکند تا بفهمد که چند دانلود نرم‌افزارش را از آگهی گوگل خود ادوردز خود دریافت کرده است.

او همچنین افرادی که در حال حاضر این نرم‌افزار را دارند آگهی را می‌بینند و درون نرم‌افزار سفارش می‌دهند دنبال می‌کند. با اطلاعاتی که از ردیابی تبدیلات می‌گیرند، این تبلیغ‌دهندگان می‌توانند بازگشت سرمایه خود را با ادوردز محاسبه کنند. تا مطمئن شوند که پول خود را بصورت عاقلانه خرج می‌کنند.

ماریا سی دلار روی هر ژاکت چرمی فروش می‌کند او به کمک ردیابی تبدیلات می‌فروشد. او محاسبه کرد که ده دلار روی هر فروشش در حال هزینه تبلیغات در گوگل می‌باشد.

آگهی‌های او با ادوردز بیست دلار به او بازگشت سرمایه می‌دهند او خوشحال است که می‌بیند، آگهی‌هایش ارزش بیشتری از آنچه می‌پردازد، دریافت می‌کند با قدردانی از ردیابی تبدیلات ماریا، جیم و تام می‌توانند بگویند که کدام آگهی آنها برای آنها کسب و کار می‌آورد و میتوانند در کمپین خود تغییراتی در جهت افزایش سود خود ایجاد کنند.

برای درک اینکه چطور ردیابی تبدیلات را برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی خود تنظیم کنید از مرکز کمک ادوردز بازدید نمایید.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *