هر زمان که گوگل، تبلیغی رو به مشتری ارائه میده، این تبلیغ میتونه در فرمت‌های مختلفی نمایش داده بشه. ما به این بحث با عنوان “انواع تبلیغات گوگل” اشاره می کنیم.

و محبوب ترین این تبلیغ‌ها عبارتند از:

  • تبلیغات متنی
  • تبلیغات همراه با افزونه های تبلیغاتی یا اکستِنشِن
  • تبلیغات ریسپانسیو
  • تبلیغات شاپینگ
  • تبلیغات تصویری
  • تبلیغات ویدیویی
  • و تبلیغات تماسی

بیاین همشون رو باهم بررسی کنیم.

تبلیغات متنی: رایج‌ترین تبلیغات در جستجوها هستن. در طول این دوره‌ی آموزشی، ما بیشترین تمرکزمون رو روی این تبلیغات قرار میدیم و دلیل رایج بودنش هم اینه که براحتی ایجاد میشن و بصورت عجیبی محبوب هستن.

تبلیغات متنی شامل عنوان آگهی، آدرس وبسایت و توضیحات آگهی مانند Call to Action میشه. این تبلیغات، میتونن در هر دو شبکه‌ی Search و Display به نمایش در بیان. اینکه این نوع تبلیغات، آسان ترین تبلیغات از نظر نحوه‌ی ایجاد بشمار میرن به این معنی نیست که موثر و کارآمد نیستن. در حقیقت، این تبلیغات جزو بهترین تبلیغات پرداخت به ازای کلیک از لحاظ عملکرد هستن که میتونین خریداری کنین.

تبلیغات همراه با اکستنشن: اکستنشن‌های تبلیغاتی، همون تبلیغات متنی هستن که ضمیمه‌هایی بهشون اضافه شده. اکستنشن‌ها بهتون کمک می‌کنن تا اطلاعات بیشتری رو به تبلیغ متنی خودتون اضافه کنین. اطلاعاتی مانند آدرس کسب‌وکارتون ، پیشنهادات تخفیفی ویژه، نقل و قولهایی از مطبوعات ،یا حتی یک شماره‌تلفن

این نوع تبلیغات میتونن در شبکه جستجو و بسته به نوع اکستنشنی که فعال کردین، در شبکه Display هم در معرض دید قرار بگیرن.

تبلیغات رسپانسیو: تبلیغات واکنش‌گرا، فقط در شبکه‌ی دیسپلی استفاده میشن و صفحاتی که در اونها به نمایش درمیان رو باهم تطبیق میدن .عناصر محتوایی این تبلیغات ترکیب می‌شوند

به همین خاطر بصورت قابل‌توجهی در معرض دید قرار میگیرن.

به هرحال این تبلیغات، بعنوان رایج‌ترین نوع تبلیغات Display عمدتا برای ایجاد آگاهی یا برای ریمارکتینگ استفاده میشن.

تبلیغات شاپینگ: شامل اطلاعاتی در مورد محصولات و قیمت اونها میشه .این نوع تبلیغات رو زمانی که یک محصول، مثلا کفش مخصوص دویدن، رو جستجو میکنین، خواهید دید. این نوع تبلیغات رو زمانی که یک محصول، مثلا کفش مخصوص دویدن، رو جستجو میکنین، خواهید دید.

برای ایجاد این نوع از تبلیغات، نیاز به تلاش بیشتری است . باید از google merchant center استفاده کنین، پایگاهی که از طریق اون، اطلاعات مربوط به محصول یا فروشگاهتون رو میتونین در گوگل آپلود کنین. یک فید مربوط به محصولتون رو ایجاد کنین و اطلاعات خودتون رو با گوگل ادوردز همگام سازی کنین.

تبلیغات تصویری: اگر یک فروشگاه اینترنتی رو میگردونین، احتمالا مایل باشین تا در مورد این ویژگی تحقیق کنین . تبلیغات تصویری در شبکه‌ی Display گوگل به نمایش درمیان. در اغلب موارد وقتی یک تبلیغ بصری رو در یک سایت میبینین، این همون تبلیغ تصویری گوگل هست .

تبلیغات ویدئویی: تعریف تبلیغات ویدیویی هم از اسمشون مشخصه، یک تبلیغ ویدیویی مستقل یا یک تبلیغ ویدیویی که در داخل یک ویدیوی دیگر به نمایش درمیاد و در نهایت، ما تبلیغات تماس مستقیم رو داریم.

تبلیغات تماسی: این امکان رو برای مشتریان شما فراهم میکنن تا با کلیک بر روی تبلیغ شما، مستقیما با کسب و کارتون در تماس باشن . این تبلیغات برای تماس با کسب و کار شما از طریق دیوایس‌های موبایلی که امکان برقراری تماس رو دارن، مفید و کاربردی هستن.

در این دوره‌ی آموزشی، فقط بر روی تبلیغات سرچ گوگل (تبلیغات متنی) تمرکز خواهیم کرد و تبلیغات متنی که افزونه‌هایی به اونها اضافه شده. ولی اطلاعاتی که در این دوره یاد میگیرین، برروی تمام فرمتهای مختلف تبلیغات قابل اعمال خواهد بود.

توصیه ی من اینه که کار رو با تبلیغات متنی شروع کنین و بعد، اون رو گسترش بدین.

دوره آموزش گوگل ادوردز با عنوان اصلی Google AdWords Essential Training یکی از دوره های آموزشی محبوب شرکت لیندا است. ویدیوهای آموزش ادوردز این دوره توسط پارس ادوردز به زبان فارسی دوبله شده‌اند. معرفی گوگل ادوردز (گوگل ادز)، راهنمای تبلیغات کلیکی، راه اندازی اکانت ادوردز، یافتن کلمات کلیدی مناسب، ایجاد اولین کمپین تبلیغات گوگل، ایجاد اولین آگهی متنی گوگل، زیرنظر گرفتن و پیگیری تبلیغات گوگل و بهینه سازی تبلیغات از مباحث اصلی این دوره آموزشی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *