زمانی که خواب هستید و اجازه می دهید کارهای شما به کمک اتوماسیون به خوبی  خوشحال می شوید و از اینکه در چنین عصری زندگی می کنید احساس خوبی خواهید داشت. در برخی از موارد استفاده از اتوماسیون می تواند هزینه های زیادی برای شما داشته باشد. زمانی که کمپین جستجو یا نمایش پایه ای را برای گوگل ادوردز خود تنظیم می کنید. کمپین به طور پیش فرض کار خود را آغاز می کند و تا زمانی که بودجه مدنظر به اتمام نرسیده است به کار خود ادامه می دهد. با اینکه می توان تبلیغ را در بهترین ساعات روز به نمایش درآورد اما این تنظیم پیش فرض باعث می شود هزینه شما در ساعات پیک و اوج روز به هدر برود. خوشبختانه ادوردز به شما اجازه می دهد تنظیم مزایده آموزش زمانبندی تبلیغات گوگل را راه اندازی کنید.

البته یافتن این گزینه برای افراد مبتدی کمی دشوار است. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم این ابزار مهم را با هم بررسی کنیم.

تنظیم بید زمانبندی تبلیغ (Ad Schedule bid adjustments) در پایه ای ترین سطح خود، تغییرات دقیقی است که به وسیله کاهش یا حذف مزایده در زمان های خاصی از روز یا هفته، تغییراتی در کمپین ایجاد می کند. به این شیوه dayparting یا زمانبندی نیز می گویند. برای درک زمانبندی تبلیغ، اجازه دهید سناریویی را با هم بررسی کنیم.

من برای یکی از مشتریان خودم کمپین تماس (تنها برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی) را اجرا می کنم. این شرکت یکی از بهترین خدمات رسانی ها را از طریق تماس تلفنی برای مشتریان خود فراهم کرده است. با اینکه کارمندان این شرکت افراد سخت کوشی هستند اما دوست ندارند سر میز شام به تماس های تلفنی پاسخ بدهند.

به همین خاطر دوست دارند تبلیغ نمایش تماس خود  را زمانی که فروشگاه بسته می‌شود غیر فعال نمایند. بعد از دنبال کردن آموزش های من، آن ها توانستند به خواسته خود دست پیدا کنند.

چه زمانی از زمانبندی (Day Parting) استفاده کنیم؟

بیشتر کسب وکارها در بخش های خاصی از روز فروش بیشتری را جذب می کنند یا بسته به فصلی که در آن قرار دارند. ممکن است متوجه تغییراتی شوند. این موضوع بدین معنی است که اگر تبلیغ خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که با ساعات اوج همخوانی داشته باشد.

بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد، اما قبل از اینکه تصمیم سریعی بگیرید اجازه دهید نگاه دقیق تری به داده ها بیندازیم و ببینیم چگونه می توانیم بهترین الگو را برای تبلیغات خود شناسایی کنیم.

۱٫ گوگل ادوردز خود را باز کنید.

۲٫ بر روی تب Campaigns کلیک کنید.

۳٫ محدوده تاریخ مدنظر خود را انتخاب نمایید.

۴٫ بر روی Segment کلیک کنید.

۵٫ روزهای هفته را بیابید.

۶٫ حالا باید نحوه بخش بندی مزایده خود را انتخاب کنید: هفتگی، ماهانه، چهار ماهه، سالانه، روزانه یا ساعتی

از این بخش می توانید نگاه دقیق تری به داده های خود بیندازید. اگر ساعت های خاصی در روز وجود دارد که هزینه به ازای تبدیل شما به سرعت بالا می‌رود. سعی کنید مزایده خود را کاهش دهید. در عوض تلاش کنید مزایده را برای ساعت هایی که CPC کمتر و نرخ تبدیل بالاتر دارد افزایش دهید.

ممکن است روزهای خاصی از هفته نرخ تبدیل افزایش یابد. در این شرایط می توانید با مزایده بیشتر موفقیت بیشتری در این روزها کسب کنید. در ادامه ۶ مورد از بهترین زمان هایی که در آن می توانید از زمانبند تبلیغ استفاده کنید را با هم مرور می‌کنیم:

  1. برای اینکه بتوانید به سرعت تبلیغ در گوگل را در یک زمان خاص متوقف کنید تنظیمات را روی -۱۰۰% قرار دهید.
  2. برای تنظیم حداکثر،می توانید از +۹۰۰% استفاده کنید.
  3. ببینید چه زمان هایی بیشترین تبدیل را دارید. این موضوع زمانی که بودجه اندکی دارید بسیار مهم خواهد بود.
  4. تنظیمات مزایده مرتبط با رویداد حول و حوش دوره های فروش، ساعت های هفتگی مهم و روزهای خاص تعطیلات آخر هفته می تواند ابزارهای قدرتمندی برای شما باشد.
  5. مزایده خود را برای ساعت های پیک فروش بیشتر کنید تا ترافیک را در این دوره زمانی به حداکثر برسانید.
  6. اگر می خواهید مشتریان را در زمان نهار به سمت سایت خود جذب کنید مزایده تان را برای این ساعت از روز افزایش دهید.

همانند سایر سناریوهای مرتبط با PPC اینجا هم قانون خاص و واحدی برای موفقیت وجود ندارد. باید تست کنید.

چگونه زمانبندی تبلیغ را راه اندازی کنیم و مزایده را تنظیم نماییم؟

  • گوگل ادوردز خود را باز کنید.
  • کمپینی که می خواهید آن را تنظیم کنید انتخاب نمایید. اگر در مورد کمپین مدنظر مطمئن نیستید فعال ترین کمپین را انتخاب کنید.
  • تب Settings را انتخاب کنید.
  • زیر این تب، مطمئن شوید که Ad Schedule  انتخاب شده است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *