در اول فوریه سال ۲۰۱۷، گوگل تبلیغ کنندگان را برای کمپین های جستجو، به سمت فرمت تبلیغ متنی گسترش یافته در ادوردز هدایت کرد. این اولین تغییر بزرگ در تبلیغات متنی در طول ۱۶ سال بعد از ایجاد گوگل ادوردز بود. علی رغم مزایایی که این تغییر برای تبلیغ کنندگان داشت، این موضوع یک عیب هم برای افراد در پی داشت:

داده های مرتبط برای ۱۵ سال تبلیغ و تجربه ایجاد بهترین تبلیغ جستجوی ادوردز، حالا در دسترس نیست. به همین خاطر است که ما ابزار رایگانی را ایجاد کردیم که می تواند ایجاد، پیش نمایش و تست تبلیغ متنی گسترش یافته را بهبود ببخشد. این ابزار به نام ابزار «متن گسترش یافته ادوردز» توسعه یافت.

تبلیغات متن گسترش یافته به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد فرمت تبلیغی بهینه سازی شده برای موبایل داشته باشند، آدرس های متنوع و سفارشی سازی شده ای ایجاد نمایند و ۴۷ درصد فضای بیشتری برای متن تبلیغ در اختیار داشته باشند. برای بیشتر تبلیغ کنندگان این موضوع به معنای تصمیم گیری دشوار و خسته کننده برای متن تبلیغات است.

برای تبلیغ کنندگانی که بر روی داده تمرکز کرده اند، این موضوع به معنای گزینه های متنوع تر برای تست است تا بتوانند متن بهینه ای برای تبلیغ خود بیابند.

h2

همانطور که گوگل در سال ۲۰۱۶ دوباره اعلام کرد، تبلیغ کنندگان می توانند از ۹۵ کاراکتر قبلی به نسخه جدید و توسعه یافته با ۴۷ درصد فضای بیشتر سرتیتر و حتی توضیح بیشتر و مسیر URL قابل سفارشی روی بیاورند.

h3

بهترین و راحت ترین روش برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه گذاری از این تبلیغ جدید، تست اولیه آن است. به همین خاطر ما ابزار ساده ای را برای کمک به انجام اینکار ایجاد کرده که بهینه سازی تبلیغات در گوگل ادوردز را ساده تر می کند.

معرفی ابزار متن گسترش یافته گوگل ادوردز

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم ما ابزار متن گسترش یافته را برای کمک به مشتریان خود ایجاد کردیم تا بتوانند سه مورد از کارهای زیر را به خوبی انجام دهند:

  • با ایجاد تبلیغ متنی گسترش یافته در زمان خود صرفه جویی نمایند.
  • Call to action ها و ترویج هایی را بیابند که می تواند فروش بیشتری برایشان داشته باشد.
  • گروه تبلیغاتی آماده برای تست را در عرض چند ثانیه ایجاد کنند.

با ایجاد تبلیغات آماده برای تست، مشتریان می توانند کمپین های جستجوی خود را به راحتی بهینه سازی نمایند.

چگونه می توان بیش از ۲۷ تبلیغ متن گسترش یافته آماده برای تست در عرض چند دقیقه ایجاد کرد؟

مرحله اول: ابتدا ابزار تبلیغ متنی گسترش یافته را باز کنید.

مرحله دوم: تبلیغات خود را مرور کنید و سپس در صورت رضایت ایجاد نمایید.

مرحله سوم: حالا فایل CSV خود را دانلود کنید.

چگونه برای ادوردز، تبلیغ متنی انبوه آپلود کنیم؟

مرحله اول: در اکانت گوگل ادوردز خود، کمپینی که می خواهید تبلیغ جدید را در آن اجرا کنید انتخاب نمایید.

مرحله دوم: از گروه تبلیغاتی یا تب Ads، گزینه Edit و Upload Spreadsheet را انتخاب کنید.

h5

مرحله سوم: حالا فایل دانلود شده CSV را آپلود کنید. تبلیغ را مرور نمایید و تغییرات ایجاد شده در کمپین را تایید کنید.

مرحله چهارم: ایمیل خود را بررسی کنید.

سه به روزرسانی موردنیاز در اکانت برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه گذاری در فرمت جدید تبلیغ

وظیفه اول: دوباره به استراتژی متن خود فکر کنید

من زمانی که در مدرسه ابتدایی تحصیل می کردم درس های خوبی یاد گرفته ام. اگر چیز خوبی برای گفتن ندارید بهتر است هیچ چیزی نگویید. در برخی از موارد تبلیغ کننده می تواند از این ۵۰ کاراکتر اضافی بهترین استفاده را ببرد. در مقابل افرادی هستند که از این تعداد کاراکتر سوء استفاده می کنند. زمانی که صحبت از نوشتن متن تبلیغات به میان می آید همیشه کیفیت را بر کمیت ارجح بدانید.

وظیفه دوم: افزونه های Callout و Sitelink را دوباره بنویسید

با وجود فضای بیشتر در بالای خط تا، شما می توانید قبل از کلیک کاربر، او را تایید صلاحیت کنید. در این شرایط لازم نیست گزاره های ارزشی خود را در افزونه هایی همچون Callout بگنجانید تا پیام خود را به گوش مخاطب برسانید. در عوض سعی کنید اطلاعات منحصر به فردی همچون اندازه مشتریان برای کسب و کار B2B خود فراهم آورید یا ویژگی محصولات خود را متمایز نمایید.

نکته: به عملکرد افزونه Sitelink نگاهی بیندازید و لینک هایی را پیدا کنید که مخاطب بیشتر بر روی آن ها کلیک کرده است. در این شرایط قادر خواهید بود این را به موقعیت هدر ۲ ببرید و Sitelink خود را برای قرار دادن ناوبری دانه ای تر تغییر دهید.

وظیفه سوم: اگر این تست کار نکرد …

به خاطر داشته باشید که ما واقعا دانش قبلی خود را در مورد تبلیغات متنی دور نمی ریزیم. باید ببینید قبلا چه چیزی برایتان به خوبی کار می کرد و از آن برای بهینه سازی تست خود استفاده کنید. به گرایش های موجود در کلمات کلیدی، عملکرد دستگاه و جمعیت مخاطبان نگاهی بیندازید تا بتوانید متن تبلیغ خود را با بهترین حالت هماهنگ کنید.

۸ تست قابل اجرا برای تبلیغ متنی گسترش یافته (ETA)

اگر از ۱۰۰ تبلیغ کننده مختلف بپرسید بهترین روش برای تست کردن تبلیغ متنی گسترش یافته چیست، قطعاً ۱۰۰ پاسخ متفاوت خواهید شنید. زمانی که می خواهید محتوای ادوردز خود را بخوانید باید نوع کسب وکار، صنعت، بودجه و تجربیات شخصی را مدنظر داشته باشید:

تست اول: بهینه سازی افزایشی

برای بیشتر افراد، اجرای تست های متفاوتی با هدر ۱، هدر ۲ و هدر ۳ با توصیف های مختلف، ماه ها زمان خواهد برد. در حقیقت، ممکن است هرگز نتوانید داده های قابل توجهی از اجرای ۲۷ تبلیغ تستی به دست آورید. کاری که می توان در این شرایط انجام داد، جدا کردن یک متغیر در زمان واحد است. هدر ۱ و توضیحات خود را پایدار و ثابت نگه دارید و در عین حال ترویج و CTA متفاوتی را امتحان کنید.

اینکار باعث می شود فرایند جمع آوری اطلاعات ۹ برابر به زمان کوتاه تری نیاز داشته باشد و ۹ برابر راحت تر باشد.

تست دوم: گزاره های ارزشی، Call to action و هدر ترویجی خود را با تست A/B بررسی کنید

اگر قبلا هرگز سرتیترها یا Call to action های متفاوتی را امتحان نکرده اید ممکن است از بررسی آن ها شگفت زده شوید. باید بدانید که داده ها توانایی شگفت انگیزی برای هدایت شما دارند و می توانند فروش بیشتری برای سایت های تجارت الکترونیک فراهم آورند. انواع و گونه های متعددی ایجاد کنید تا ببینید کدام یک از این موارد مشتریان بیشتری را به خود جذب می کند.

به عنوان مثال می توانید نحوه استفاده از ابزار متن گسترش یافته را برای پیدا کردن پیام های بهتر مورد استفاده قرار دهید.

h8

تست سوم: تبلیغات متنی قدیمی را دور نیندازید

نتایج اولیه استفاده از تبلیغ متنی گسترش یافته در برابر تبلیغ متنی معمولی ترکیبی بوده است. از اول فوریه ۲۰۱۷، تبلیغ کنندگان انتخاب دیگری به جز دنبال کردن فرمت متنی گسترش یافته برای تبلیغات جدید نداشتند. آیا این موضوع بدین معناست که شما باید به چنین فرمتی تغییر مکان بدهید؟ نه الزاما چنین نیست. اگر در حال حاضر تبلیغ متنی تایید شده در حال اجرا دارید به سمت فرمت جدید نروید.

از سرتیترهای بهترین STA خود به عنوان هدر ۱ و ترویج ها و Call to action های خوب در هدر دو استفاده کنید.

تست چهارم: موقعیت سه را نیز مدنظر قرار دهید

تبلیغ متنی گسترش یافته زمانی از طرف گوگل معرفی شد که تبلیغات سمت راست این موتور جستجو نیز در همان زمان حذف گردید. بسته به نوع دستگاه، تبلیغ متنی گسترش یافته به همراه افزونه های تبلیغاتی می توانند سه چهارم از صفحه نمایش موجود را به خود اختصاص دهند: به گزارش موقعیت تبلیغ خود نگاهی بیندازید و ببینید افزایش مزایده می تواند موقعیت تان را بهتر کند یا خیر.

تست پنجم: بخش متن تبلیغ جدید را کاوش کنید

استفاده از کلمات طولانی، عبارات یا آمارها در تبلیغ متنی دشوار بود. حالا فرصت خوبی برای استفاده از فضای جدید ایجاد شده است. تبلیغ کنندگان می توانند از این قابلیت برای نمایش نظرات مشتریان، آمارهای مرتبط با پژوهش و تحقیق، زبان توصیفی تر استفاده کنند.

تست ششم: جای دهی کلمات کلیدی به همراه تست A/B مواردی همچون CTA در برابر ترویج ها

من طرفدار جای دهی پویای کلمات کلیدی هستم. تمامی انواع مختلف تبلیغات پویا به شما اجازه می دهند سطح دیگری از شخصی سازی را تجربه کنید. جای دهی پویای کلمات کلیدی، واژه جستجو شده توسط کاربر را در تبلیغ شما نشان می دهد و همین امر باعث جذب کلیک های تایید صلاحیت شده به سایت می‌گردد.

ما داده های قابل توجه اندکی در مورد CTR و DKI پیدا کردیم اما داده های قابل اعتماد در مورد نرخ تبدیل وجود خواهد داشت. به همین خاطر تست چنین قابلیتی ارزشمند خواهد بود.

این موارد را با تست ترویج و CTA برای هدر ۲ ترکیب کنید. در این شرایط علاوه بر یافتن بهترین پیشنهادات، می توانید عملکرد تبلیغ خود را بهبود ببخشید.

h9

تست هفتم: نمره کیفیت و شخصی سازی تبلیغ خود را به حداکثر برسانید.

همه ما اهمیت نمره کیفیت یا Quality Score را می دانیم. با کمی تلاش می توان Quality Score را افزایش داد و شخصی سازی بهتری برای تبلیغ انجام داد. گروه های تبلیغاتی خود را بر اساس موقعیت، زمان روز، کلمات کلیدی هدف تقسیم بندی کنید و از این تقسیم بندی برای سفارشی سازی هدر ۱، مسیر یا توضیحات تبلیغ استفاده نمایید.

به عنوان مثال اگر ما می خواستیم سرمایه جداگانه ای بر روی پیشنهادات محصول خود در گروه های تبلیغاتی داشته باشیم، از متن مختلف برای هر کلمه کلیدی هدف استفاده می کردیم. اجازه دهید تبلیغ در بین پلتفرم ها را در برابر بهینه سازی ادوردز مورد بررسی قرار دهیم:

h11
با جدا کردن استراتژیک گروه های تبلیغاتی شما می توانید پیام خود را به گوش مخاطبان هدف برسانید و نرخ کلیک و نرخ تبدیل تان را افزایش دهید.

تست هشتم: با زبان مشتریان خود صحبت کنید

به کمک افزونه پیام رسانی جدید ادوردز، زمان آن فرا رسیده است که از زبان مشتریان خود استفاده کنید. این گزینه الزاما تستی برای متن تبلیغ نیست اما استفاده از آن ارزشمند خواهد بود. به کمک بهترین متن تبلیغاتی خود، دو گروه تبلیغاتی ایجاد کنید. اگر فرصتی بود، متن تبلیغ خود را برای call to action واضح تری سفارشی سازی کنید.

سپس افزونه تماس را به گروه تبلیغ تماس و افزونه پیام رسانی را به گروه تبلیغی پیام خود اضافه کنید. برای ایجاد مزایده، توصیه می کنیم چرخش تبلیغ را به گزینه Optimize تغییر دهید تا نرخ تبدیل بهتری داشته باشید.

چه چیز دیگری را برای تست کردن در ETA وجود دارد؟

هنوز هم سوالات متعددی در مورد تبلیغ متنی گسترش یافته وجود دارد. در ادامه برخی از این موارد را با هم مرور می کنیم:

  • تعداد جستجوهای موبایلی که صفحه اول آن به طور کامل با تبلیغ پر شده است.
  • متوسط تعداد کاراکترها برای تبلیغ در برابر نتایج طبیعی. در تست اولیه، ما ۱۲ درصد کاراکتر بیشتری در سرتیتر تبلیغ موبایلی در برابر سرتیتر طبیعی مشاهده کردیم.
  • برای موقعیت سوم قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ با وجود دو تبلیغی که کل صفحه نمایش را بر روی موبایل به خود اختصاص می دهند و فضای بیشتری در دسکتاپ می گیرند، چه اتفاقی قرار است برای موقعیت سوم بیفتد؟

پیش بینی های اولیه نشان می دهد هزینه موقعیت اول و دوم افزایش خواهد یافت و نرخ کلیک موقعیت سوم کاهش می یابد. این موضوع ما را وادار می کند به بهبود نمره کیفیت و بهینه سازی تبلیغ خود توجه کنیم.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *