حالا گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد به راحتی نسخه های ویرایش شده قبلی تبلیغ خود را با سایر موارد مقایسه کنید و عملکرد آن ها در ادوردز جدید را بسنجید. زمانی که تبلیغی را در گوگل ادز خود ویرایش می کنید، نسخه جدیدی از آن ایجاد می شود. به جای اینکه به طور دستی نسخه های قبلی تبلیغ را با هم مقایسه کنید می توانید به سرعت عملکرد تبلیغ های قبلی را بسنجید.

تاریخچه نسخه ها (version history) چگونه کار می کند؟

اگر تبلیغی را ویرایش کردید (همچون تغییر سرتیتر یا URL نهایی) می توانید نسخه های قدیمی تبلیغ خود را با نگاه کردن به قابلیت جدیدی که در گوگل ادوردز تعبیه شده است مورد بررسی قرار دهید.  این قابلیت(تاریخچه نسخه ها) به شما اجازه می دهد موارد زیر را مشاهده کنید:

  • تاریخی که هر تبلیغ ویرایش شده است.
  • مدت زمانی که تبلیغ در آن فعال بوده است. به عنوان مثال این گزینه به شما نشان می دهد تبلیغ برای چه مدت زمانی فعال بوده و چه زمانی از فعالیت باز ایستاده است.
  • چیزی که در این تبلیغ تغییر پیدا کرده است.

چرا این قابلیت در گوگل ادوردز تعبیه شده است؟

این قابلیت به شما اجازه می دهد نسخه های قبلی تبلیغ در گوگل خود را بعد از ویرایش مشاهده کنید و ببینید چه عملکردی داشته اند. با کلیک بر روی آیکون مدارد در کنار تبلیغ  می توانید به این قابلیت دست پیدا کنید. این کار باعث شده است اکانت ادوردز جدید برای کاربران مفیدتر از قبل باشد. تعبیه چنین قابلیتی  اگرچه به نظر کوچک می رسد اما می تواند در زمان افرادی که تلاش دارند از نسخه های مختلف تبلیغ استفاده کنند و قبل از ورود کامل به این حوزه عملکرد هر کدام از آن ها را بسنجد صرفه حویی نماید.

شخصا فکر نمی کنم که شما مجبور به ویرایش تبلیغ باشید:

بله ویرایش تبلیغ ساده تر و سریع تر شده است اما برای خود من نکات منفی آن بیشتر از نکات مثبتش بوده است.  یکی از دلایل این امر این است که اگر تبلیغی را ویرایش کنید نمی توانید آن را دوباره فعال سازید. بنابراین اگر تصمیم دارید عنصر کوچکی از تبلیغ فعلی را ویراش کنید و   احساس کردید این نسخه جدید به اندازه نسخه قبلی خوب کار نمی کند، مجبور  خواهید بود چرخش جدیدی برای تبلیغ ایجاد کنید تا بتوانید از  چرخش تبلیغ قبلی استفاده کنید.

چه کاری باید انجام داد؟

اگر از ویرایش تبلیغ خود استفاده کردید می توانید از تاریخچه نسخه ها نیز بهره مند شوید:

اینکار باعث صرفه جویی در زمان شما می شود و بینش و درک بیشتری در مورد بهینه سازی های موثر در اختیارتان می گذارد. با اینحال باز هم تاکید می کنیم که در مورد این تمرین خوب فکر کنید و سپس به سمت آن حرکت نمایید.

از این قابلیت برای تصمیم گیری های هوشمندانه در مورد بهینه سازی تبلیغ استفاده کنید:

از اشتباهات خود درس بگیرید و به طور مرتب به سمت بهبود متن تبلیغ خود حرکت نمایید. داده های تاریخچه نسخه ها را با دانلود آن به شکل CSVدرک کنید و ببینید در تست بعدی چه کاری باید انجام دهید.

 ببینید تبلیغ شما اصلا به ویرایش نیاز دارد یا خیر:

به من اعتماد کنید. بهتر است چرخش تبلیغ جدید برای خود ایجاد کنید. این کار به شما کمک می کند به طور همزمان تبلیغ جدید را با تبلیغی که در حال کار است  مقایسه کنید. چنین موضوعی  پاسخ قطعی تری در مورد سوالات شما ارائه می کند و می تواند در بهبود شرایط موثر تر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *