زمانی که محتوا یا موقعیت تبلیغات در گزارش ادوردز خود را در بالای نتایج گوگل مشاهده می‌کنید چه احساسی دارید؟ فقط به خاطر اینکه تبلیغ شما در بالای نتایج گوگل نمایش داده می‌شود نمی‌توانید مطمئن باشید که کمپین موفقی خواهید داشت. یکی از اشتباهات و سوء تفاهم های رایجی که در مورد ادوردز وجود دارد این است که اگر تبلیغ بالای نتایج گوگل دیده شود همیشه عملکرد بهتری نسبت به سایر موقعیت های موجود خواهد داشت.

البته مهم است بدانید که تبلیغ شما در موقعیت های مختلف چه عملکردی دارد. اگر بتوانید برای هزینه های کمتر تعداد تبدیل یکسانی دریافت کنید چرا از این موقعیت استفاده نکنید؟ اینجا دقیقا همان جایی است که موقعیت برتر در برابر سایر گزارش ها به میدان می آید. این گزینه نشان می‌دهد تبلیغ شما در موقعیت برتر چه عملکردی نسبت به سایر موقعیت ها دارد. استفاده از این گزارش ها برای موفقیت در ادوردز ضروری است.

موقعیت های مختلف تبلیغاتی چه چیزی هستند؟

تقریبا هر راهنمایی که در مورد موقعیت تبلیغ در گوگل منتشر شده است قدیمی هستند. این موقعیت ها در برگیرنده حداکثر سه تبلیغ در بالای نتایج جستجو، بیش از ۱۲ تبلیغ نشان داده شده در سمت راست و پایین نتایج بود. اما در سال ۲۰۱۶، این موضوع کمی تغییر کرد:

  • در فوریه سال ۲۰۱۶، گوگل بیان کرد که دیگر تبلیغات سمت راست را نمایش نمی‌دهد.
  • در همین زمان بود که آن ها شروع به نمایش بیش از چهار تبلیغ در بالای نتایج جستجو کردند و به صورت تصادفی تبلیغات را در پایین نتایج جستجو به نمایش گذاشتند.
  • برخی از صفحات تبلیغی در بالای نتایج جستجو نشان نمی دهند و تبلیغات متعددی را در پایین صفحه به نمایش می گذارند.

تبلیغات، بیشتر در پایین نسبت به بالای صفحه نشان می دهد که نتایج طبیعی می تواند تجربه کاربری بهتری فراهم آورد. این موضوع بر روی گوشی های موبایلی بیشتر دیده می شود، زیرا گوگل سعی می کند در این دستگاه ها بیش از دو تبلیغ در هر صفحه به نمایش نگذارد. همه این موارد باعث می شود یک سوال مهم به ذهن خطور کند؟ اگر تبلیغی رتبه اول را در نتایج جستجو داشته باشد این موضوع به چه معناست؟

پاسخ به این سوال ساده است: موقعیت اول الزاما به معنای این نیست که تبلیغ در بالای صفحه نشان داده می شود. موقعیت اول به این معنی است که تبلیغ شما اولین تبلیغی است که نشان داده می شود.

موقعیت دسکتاپ:  حداکثر ۴ تبلیغ در بالا و سه تبلیغ در پایین

موقعیت موبایل: حداکثر سه تبلیغ در بالا و سه تبلیغ در پایین

چگونه موقعیت تبلیغ را کنترل کنیم؟

موقعیت تبلیغ به وسیله فرمولی که با عنوان رتبه تبلیغ شناخته شده است تعیین می‌گردد. رتبه تبلیغ ترکیبی از موارد زیر است:

  • مزایده به دلار (bid)
  • نمره کیفیت (Quality Score)
  • رقبای شما (هم نتایج طبیعی و هم پولی)

تنظیم هر کدام از این معیارها می تواند رتبه تبلیغ را تنظیم کند و در نهایت موقعیت تبلیغ را مشخص نماید. رتبه تبلیغ هر باری که تبلیغ ظاهر می شود دوباره محاسبه می گردد و همین امر  موقعیت تبلیغ را مشخص می کند.

 چگونه از این گزارش استفاده کنیم؟

  • در میان فهرست Segment، Top vs. Otherرا انتخاب کنید.

اینجا دقیقا همان جایی است که می توانید کمپین های متعدد را بررسی کنید و ببینید معیارهای کلیدی چگونه عمل کرده اند. به دنبال اختلاف بزرگ در CPA خود باشید. اگر با CPA بسیار پایین در موقعیت پایین نتایج بیشتر از موقعیت برتر نتایج، بازدیدکننده را به مشتری تبدیل می کنید باید مزایده خود را پایین بیاورید تا رتبه تبلیغ کمتری کسب کنید.

اگر می‌خواهید بالای صفحه اول تبلیغات گوگل نمایش داده شوید، مقاله استراتژی Target Search Page Location را مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *