استراتژی مزایده موقعیت مکانی هدف

اگر می دانید که به دست آوردن موقعیت های برتر در نتایج موتورهای جستجو یکی از موارد ضروری برای رشد کسب و کارتان است موشکافی و مدیریت جزء به جزء تبلیغات در تمامی زمان ها نمی تواند موثرترین روش برای رسیدن به این هدف باشد. به همین خاطر امروز قصد داریم در این مقاله درباره استراتژیTarget Search Page Location یا مزایده موقعیت مکانی در جستجوی هدف صحبت کنیم. اینکار باعث می‌شود گوگل روش‌های موجود را برایتان بهینه سازی کند و تبلیغتان را در مکان های برتر به نمایش بگذارد.

چرا باید از استراتژی Target Search Page Location استفاده کنیم؟

همین گزینه تنظیم شده به ادوردز اجازه می دهد به صورت خودکار مزایده شما را کاهش یا افزایش دهد تا بتواند تبلیغ را در بالای صفحه اول یا صفحه اول حفظ نماید.

چه زمانی باید از این استراتژی استفاده کنیم؟

علی رغم توضیح ساده ای که برایتان ارائه کردیم، قرار گرفتن در موقعیت برتر تبلیغات بلیط طلایی برای همه کسب و کارها نیست. اگرچه این موضوع می تواند ترافیک زیادی به سمت سایت شما روانه کند اما استراتژی سودمندی برایتان نخواهد بود. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید تبلیغ شما در چه موقعیتی بهترین عملکرد را برایتان دارد. همانند هر چیز دیگری، مزایده بر روی تبلیغ گوگل و نمره کیفیت در نهایت موقعیت تبلیغتان را مشخص نماید اما استفاده از این استراتژی نیز به بهبود شانس موجود کمک می کند.

چگونه می توانیم از استراتژی مزایده موقعیت مکانی در جستجوی هدف استفاده کنیم؟

  •  اکانت ادوردز را باز کنید.
  •  shared library را در سمت چپ و پایین داشبورد انتخاب نمایید.
  •  بر روی bid strategies کلیک کنید.
  •  بر روی+BID STRATEGY کلیک نمایید.
  •  از منوی کشویی ، گزینه Target search page location را انتخاب کنید.

نامگذاری استراتژی

مهم است که استراتژی های موجود را برای خودتان خاص و سازمان یافته نگه دارید. برای اینکار کافیست کمپین و درصد مزایده را در آن بگنجانید. حالا می توانید به راحتی و به هنگام تخصیص آن به سایر کمپین ها، استراتژی خود را انتخاب کنید.

موقعیت (Location)

در این بخش دو انتخاب خواهید داشت. بالای صفحه نتاج اول یا هر جایی در صفحه اول. سعی کنید بهترین گزینه را برای تبلیغ خود انتخاب نمایید.

Bid Automation

این تنظیم مشخص می کند که می خواهید ادوردز کنترل کامل بر روی مزایده شما داشته باشد یا خیر. تنظیم خودکار استاندارد است و تنظیم دستی به ادوردز اجازه می دهد مزایده را در شرایط خاص افزایش دهد.

تنظیم مزایده و محدوده مزایده (Bid Adjustments & Bid Limit)

قابلیت تنظیم مزایده به ادوردز اجازه می‌دهد درصد خاصی را بالاتر یا پایین تر از مقدار برآورد شده مزایده کند. اگرچه این گزینه اختیاری است اما بهتر است در استفاده از آن محتاط باشید. در مقابل، محدوده مزایده سقفی را برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی شما تعیین می کند. حداکثر مقداری که دوست دارید صرف کنید را وارد نمایید. بعد از اینکه داده های قبلی را دریافت کردید و فهمیدید مزایده میانگین برای موقعیت برتر پایین تر از محدوده مزایده است می توانید بازگردید و محدوده مزایده را با افزایش نمره کیفیت کمتر کنید.

چگونه استراتژی مزایده را برای یک کمپین اختصاص دهیم؟

  •  به کمپین مدنظر خود بروید.
  •  بر روی تب Setting کلیک کنید.
  •  به سمت پایین اسکرول نمایید و بر روی Edit کلیک کنید.
  •  flexible bid strategy را انتخاب کنید.
  •  استراتژی خود را انتخاب نمایید و Save را بزنید.

مقالات مرتبط پیشنهادی:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *