دیدن رقیبی که برای واژه های مرتبط با برند رتبه و جایگاه اول جستجو را از آن خود کرده است بسیار نا امیدکننده خواهد بود. اگر چنین اتفاقی برایتان رخ داد، می توانید از این مقاله برای کسب راهکار عملی و مفید استفاده کنید. بیشتر تبلیغ کنندگان فکر می کنند سرمایه گذاری و مزایده بر روی واژه رقبا کار آسانی است. به خصوص اگر در این مورد آشنایی زیادی نداشته باشند.

در برخی از موارد چنین شرایطی ممکن است رخ دهد. با این وجود بیشتر ترافیک ارزشمند شما از موتورهای جستجو در برگیرنده مشتریان قدیمی و مشتریان جدید است. گوگل ادوردز به رقبای شما اجازه می دهد بر روی  واژه های مرتبط با برند همدیگر سرمایه گذاری و مزایده کنند.

این موضوع از لحاظ فنی بدین معنی است که رقبای شما  می توانند بر روی واژه های شما تسلط داشته باشند. و اگر پاسخی از طرف شما دریافت نکنند، ممکن است ترافیک قابل ملاحظه ای که دارید را از آن خود نمایند.  خوب اگر در چنین شرایطی گیر کردید چه کاری می توانید انجام دهید؟

خبر خوب این است که کارهای متعددی را می توان انجام داد و بعد از اینکه یکی از راهکارها اجرا شد می توانید رقبا را از این موقعیت به پایین بکشید یا اینکه شرایط را برای ادامه کار کمتر جذاب نمایید. خوب در ادامه راهکارهایی که می توانید اتخاذ نمایید را با هم مرور می کنیم:

با آن ها به کمک واژه های برندشان مبارزه نمایید:

اگر در حال حاضر بر روی واژه های برند خود سرمایه گذاری نکرده اید، این  موضوع دلیل خوبی برای آغاز کار است. نه تنها گوگل بلکه بینگ را هم مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید. چیزی که مشتریان بالقوه به هنگام جستجوی برند شما می بینند را از آن خود کنید و کنترل آن را به دست بگیرید.

مبارزه با رقبا در زمین خودشان مشکل ساز نخواهد بود. شما باید بتوانید فورا جایگاه اول در مورد واژه های برند خودتان را کسب کنید و به نمره کیفیت ۹ یا ۱۰ برسید. در نتیجه هزینه به ازای هر کلیک برای شما پایین تر از هزینه رقبا خواهد بود و با قرار گرفتن در مزایده CPC های آن ها افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت .

اگر نمره  کیفیت شما در مورد واژه های برند نه یا ده نیست. بهبود این نمره از جمله اولویت های اصلی شماست. اینکار می تواند هزینه های شما را کاهش دهد و باعث بهبود جایگاهتان گردد. هر چیزی که به واژه های مرتبط با برندتان ارتباط دارد را در نظر بگیرید.

اگر در این مورد مطمئن نیستید بهتر است کمی تحقیق کنید و ببینید چگونه می توانید نمره کیفیت خود را بهبود ببخشید. یک نمره کیفیت بالا شما را مطمئن می سازد که در همه بازه ها در جایگاه اول خواهید بود و با سهم بازدید ۱۰۰ درصدی از جستجو می توانید در واژه های مرتبط با برند جایگاه خوبی کسب کنید و موفق باشید.

 

شکایت علامت تجاری را آغاز کنید:

اگر شما نشان و علامت تجاری دارید و رقیبتان از آن در تبلیغ خودش استفاده کرده است. می توانید شکایتی برای این موضوع ثبت کنید. گوگل تلاش می کند تبلیغ آن ها را تایید نکند.  شرکت ها می توانند از نشان و علامت تجاری خود دفاع کنند.  این احتمال وجود دارد که رقبا متوجه تایید نشدن تبلیغ نشوند یا نفهمند که هنوز می توانند بر روی کلمات کلیدی شما سرمایه گذاری کنند.

این موضوع بدین معنی است که کار خود را متوقف می کنند و جایگاهشان را به شما تحویل می دهند. خوب در این شرایط این شما هستید که برنده خواهید بود. اگر رقبای شما در حال حاضر تبلیغی دارند که در آن از نشان و علامت تجاری شما استفاده نشده است یا این تبلیغ را بعد از شکایت شما ایجاد کرده اند. باز هم می توانید در برابر آن ها برنده شوید.

آن ها نمی توانند از علامت تجاری شما در تبلیغشان استفاده کنند بنابراین نمره کیفیتشان کاهش می یابد و CPC آن ها بیشتر از هزینه های شما می شود.

سعی کنید با رقبای خود ارتباط و تعامل داشته باشید:

تعامل و برقراری ارتباط با رقبا و درخواست از آن ها برای  حذف تبلیغشان همیشه کارساز نیست و شما باید فرض کنید که رقبایتان هرگز تبلیغی که درج کرده اند را  حذف نخواهند کرد. اما در هر صورت بهتر است با این افراد تعامل داشته باشید.  کسی چه می داند شاید یک ایمیل یا درخواست ساده باعث شود رقبا از موضع خود کناره گیری کنند.  در برخی از شرایط چنین درخواست هایی ممکن است مفید و کارساز باشد و رقیب را از موضعی که دارد کنار بزند.

 بر روی واژه های آن ها سرمایه گذاری کنید:

این گزینه آخرین راه حلی است که در اختیار دارید. اگرچه این روش زیاد جذاب نیست اما اگر گزینه های بیان شده در قسمت های قبلی مقاله برایتان مفید نبود مجبور هستید از این روش استفاده کنید. سعی کنید واژه های مرتبط با برند رقبا را پیدا کنید و بر روی آن ها تبلیغی را آغاز نمایید.

در بهترین شرایط، اینکار رقبا را تشویق می کند کنترل تبلیغات بر روی واژه های خود را در دست بگیرند و دیگر به سراغ واژه های شما نروند.با اینحال  نتیجه محتمل این است که شما جنگی را برای مزایده آغاز کنید و با افزایش CPC رقیب خود را شکست دهید اما به خاطر داشته باشید که این جنگ تنها به نفع گوگل است.

اگر ایمیل اولی که برای رقیب ارسال کردید توسط آن ها نادیده گرفته شد بهتر است پای خود را در کفش رقبا کنید و از واژه های آن ها استفاده نمایید. در این شرایط می توانید برای هر دو طرف دلیل خوبی برای توقف این مبارزه داشته باشید.  آن ها متوجه خواهند شد که CPC شان افزایش یافته است و ممکن است از موضع خود کناره گیری کنند.

نتیجه گیری:

خوب همانطور که مشاهده کردید گوگل به رقبای شما اجازه می دهد از واژه های مرتبط با برندتان استفاده کنند و این موضوع بسیار نا امیدکننده است.

با اینحال اگر چنین شرایطی برایتان رخ داد می توانید از مراحل بالا برای بهبود شرایط استفاده کنید. اول از همه مطمئن شوید که در واژه های مرتبط با برند خود جایگاه اول را دارید و به رقبا اجازه نمی دهید این جایگاه را از آن خود کنند.  هر کدام از طرفین این مبارزه دوست دارند که کنترل واژه های خود را به دست گیرند و به رقیب اجازه ندهند این این کنترل را در دست داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *