در تلاش برای ساده‌سازی تعداد زیادی از محصولات تبلیغاتی، گوگل یک ریبرندینگ اساسی انجام داده است. معاون قسمت تبلیغات و تجارت گوگل (Sridhar Ramaswamy) دلیل اصلی ریبرندینگ ادوردز را “بازخوردهای مداوم” اعلام کرده است. او اذعان کرده است که تغییرات در ابتدا تنها شامل تغییر نام از گوگل ادوردز به گوگل ادز است. اما این تغییرات “نشان‌دهنده مسیری است که محصول به آن سمت هدایت شده است.”

همانطور که می‌دانید ادوردز و دابل کلیک کنار گذاشته شده‌اند! به عبارت صحیح‌تر این پلتفرم‌های تبلیغاتی نابود نشده‌اند و تنها نام آنها تغییر کرده است.

تغییرات اعمال شده در گوگل به صورت خلاصه به شرح زیر می‌باشند:

  • گوگل ادوردز (AdWords) به گوگل ادز (Google Ads) تغییر نام داده است.
  • دابل کلیک (DoubleClick) و گوگل آنالتیکس ۳۶۰ سوئیت (Google Analytics 360 Suite) به پلتفرم بازاریابی گوگل (Google Marketing Platform) تبدیل شده است.
  • DoubleClick for Publishers و DoubleClick Ad Exchange در Google Ad Manager ادغام شده است.

با اعمال این تغییرات معنا یافتن محصولات تبلیغی گوگل باید برای تبلیغ‌کنندگان بسیار ساده‌تر شده است. چرایی تغییر نام تجاری محصولات تبلیغی گوگل به این خاطر است که گوگل از قدرت معانی آگاه است. و تغییر نام محصولاتش را یک راه‌حل ساده برای کاهش گیجی و سردرگمی کاربران می‌داند.

همراه با تغییرات نام، گوگل همچنین کمپین‌های هوشمند (Smart Campaigns) را معرفی کرده است. که به طور مخصوص برای تبلیغ‌کنندگان کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده است. این محصول به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا مشخص کنند که کدام اقدام (Action)، بیشترین ارزش را به کسب‌وکارشان ارائه می‌دهد و بنابراین می‌فهمند که تماس‌های تلفنی، بازدید از فروشگاه و یا خریدها را هدف قرار دهند.

سپس گوگل از یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا تصاویر، متون و هدف‌گذاری را بهینه کرده تا آن اقدامات را افزایش دهد.

بسیار جذاب است، نه؟ شما می‌توانید در این باره بیشتر در وبلاگ گوگل مطالعه کنید. اگر سوالی در رابطه با تبلیغات گوگل دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا پاسخگوی سوالات شما باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *