استراتژی PPC و شبکه جستجوی ادوردز

تا به حال برایتان پیش آمده است که تبلیغی را در شبکه جستجوی ادوردز آغاز کنید و از نتایجی که به دست آورده اید خوشحال و راضی باشید و احساس قدرت کنید؟برخی از اوقات ممکن است برای کلمات کلیدی که در ادوردز سرمایه گذاری می کنید ترافیکی برای شبکه جستجو وجود نداشته باشد. ممکن است بلافاصله به فکر استفاده از شبکه نمایش بیفتید زیرا فکر می کنید این گزینه ترافیک بیشتری برایتان دارد، کلیک ارزانتری دارد و بازگشت سرمایه گذاری در آن خوب است. در واقع همیشه هم اینگونه نیست. همانطور که می دانید تبلیغات در شبکه Display ادوردز بزرگترین شبکه دیجیتال در جهان است.

این شبکه به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد بر روی مواردی همچون سایت ها، اپلیکیشن های موبایلی، جی‌میل، یوتیوب و غیره به تبلیغ بپردازند. شبکه نمایش در مقایسه با شبکه جستجوی گوگل ادوردز میزبان بزرگترین پلتفرم آنلاین است. خودِ یوتیوب بازدید ماهانه زیادی دارد. به همین خاطر است که تبلیغ در شبکه نمایش می تواند ۳۴ درصد از هزینه های صرف شده در دنیای آنلاین و حدود ۱۰ درصد کل بودجه بازاریابی را به خود اختصاص دهد.

اما به خاطر کانال های جدید ایجاد شده استراتژی های مختلفی نیز به میدان آمده اند.

کاری که شما در تبلیغات سرچ گوگل انجام می دهید ممکن است عملکرد یکسانی با شبکه نمایش نداشته باشد. اگر احساس می کنید شبکه نمایش آن چیزی نیست که شما می خواهید می توانید از استراتژی های زیر برای تطیبق نتایج با چیزی که می خواهید استفاده کنید.

رفتار متفاوت کاربر نیازمند استراتژی متفاوتی است

بزرگترین تفاوت بین شبکه جستجو و شبکه نمایش را می توان در این تصویر بصری مشاهده کرد.

شبکه جستجو و شبکه نمایش ادوردز در قیف بازاریابی

در چرخه اقدام بالا مشاهده می کنید که نیت کلمات کلیدی در شبکه جستجو چقدر قدرتمند است و می تواند افراد را به اقدام یا عمل نزدیک کند اما شبکه نمایش معمولا بازدیدکننده هایی دارد که چند قدم دورتر از این فرآیند هستند.

این موضوع بدین خاطر است که افراد موجود در شبکه نمایش (Display) به طور فعال به دنبال چیزی که شما ارائه کرده اید نیستند. در واقع این افراد به ندرت در حالت خرید قرار دارند.

در عوض، بازدیدکننده های شبکه نمایش بیشتر در فاز تحقیق و پژوهش هستند. آن ها در انجمن ها، پست های وبلاگی یا یوتیوب به دنبال جمع آوری اطلاعات هستند تا بتوانند در مورد خرید تصمیم گیری کنند. این افراد هنوز نمی دانند چه چیزی می خواهند. پس این کار شماست که آگاهی از برند را برایشان ایجاد کنید.
اگر خدمات “اورژانسی” به فروش می رسانید کارتان در استفاده از شبکه نمایش کمی دشوار خواهد بود.

این موضوع بدین خاطر است که تبلیغ بر روی شبکه نمایش از طریق موتورهای جستجو آغاز نمی شود. شبکه جستجو به عنوان دِروکننده تقاضا عمل می‌کند. (تبلیغ شما نیت و تمایل کاربر را جمع آوری می کند.)

این در حالیست که شبکه نمایش به عنوان تولید کننده تقاضا عمل می‌کند. این موضوع بدین معنی است که تبلیغ‌تان در شبکه Display باعث ایجاد آگاهی از برند می‌شود. خوب حالا سوال اینجاست که چگونه می توان استراتژی را از شبکه جستجو به شبکه نمایش تغییر داد و از این شبکه هم به عنوان ماشین درآمدزایی استفاده نمود؟

اعتمادسازی کنید و ارزشی برای کاربران فراهم آورید

همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم، تبلیغات شبکه نمایش می‌توانند برای افرادی که خبری را می‌خوانند، وبلاگی را مطالعه می کنند یا ویدئویی را تماشا می‌کنند مختل کننده باشد.

به همین خاطر سطح تعهد برای یک فرد برای متوقف کردن کاری که انجام می دهد، کلیک بر روی تبلیغ، تماس با شما یا پر کردن فرم مدنظر در مقایسه با شبکه جستجو احتمال کمتری دارد. به عبارت دیگر نمی توانید از این کمپین انتظار نرخ تبدیل یکسان با کمپین شبکه جستجو داشته باشید.

اگر به خاطر اینکه افراد به طور مداوم در حال جستجوی صحبت های بزرگان هستند و می خواهند به کمک این صحبت ها مشکلات خود را حل کنند نقل قول های رایگان در شبکه جستجو ارائه می کنید، بهتر است بر روی شبکه نمایش این کار را نکنید و در عوض آن ها را به سمت عناصر آموزشی ارزشمند همچون محتوا سوق دهید. این شرکت از شبکه جستجو برای افزایش مشتریان استفاده می کند اما از شبکه نمایش برای ارائه اطلاعات ارزشمند، سرگرم کننده و عالی استفاده می‌نماید.

وقتی کاربر تبلیغ نمایشی را می بیند الزاما به کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول شما علاقه مند نخواهد بود. در این شرایط کاری که باید انجام دهید آگاه کردن افراد از برند و مهم تر از همه ایجاد اعتماد است. بنابراین می توان محتوایی ارائه کرد که برای مخاطبان و تلاش های بازاریابی مفید و ارزشمند است. اینکار می تواند ارتباط مناسبی ایجاد کند و قدرت مسیری که برای پرورش سرنخ طی می شود را مشخص نماید.

خوب حالا به خوبی می دانید که بنیان اصلی بازاریابی محتوایی، اضافه کردن ارزش واقعی به محتوای تولید شده است.

تبلیغ شما بر روی شبکه نمایش باید ارزشی ایجاد کند

بر روی شبکه نمایش اولین هدف شما ایجاد اعتماد با ارائه محتوای ارزشمند و سپس پرورش دادن بازدیدکنندگان و تبدیل آن ها به مشتریان است.

گزینه های هدف گیری خود را مجدد بررسی کنید

بعد از اینکه محتوای ارزشمندی برای مخاطب خود ایجاد کردید حالا باید بدانید چگونه این محتوا را به افرادی برسانید که واقعا بدان نیاز دارند.

اجازه دهید ۵ گزینه هدف گیری را که می تواند بر روی شبکه نمایش تاثیری بزرگی ایجاد نماید با هم بررسی کنیم. خوب اجازه دهید فرض کنیم شما سگ ها را برای گردش به بیرون از منزل می برید. نامتان لوری است و در کنار ساحل هانتینگتون زندگی می کنید. حالا بر روی شبکه نمایش تبلیغی ایجاد کرده اید و صفحه فرودتان به صورت زیر است.

صفحه فرود

بهترین گزینه های هدف گیری شما چه گزینه هایی هستند؟

هدف گیری جایگاه (وب سایت یا اپلیکیشن)

هدف گیری جایگاه به شما اجازه می دهد به طور مستقیم بر روی سایت یک ناشر تبلیغ کنید. این موضوع بدین معنی است که اگر دوست داشتید می‌توانید بر روی سایت CNN تبلیغ خود را نشان دهید.

بهترین توصیه: مطمئن شوید که سایت یا صفحه مخاطب به چیزی که شما ارائه می کنید مرتبط است. سایت‌های فارسی زبانی که می‌توانید آنها را هدفگیری کنید شاید انگشت شمار باشند، با این‌حال اپلیکیشن و سایت‌های انگلیسی زبانی که کاربران ایرانی به طور مرتب از آنها بازدید می‌کنند، زیاد هستند.

هدف گیری بافتی/ کلمات کلیدی

این نوع هدف گیری به شما اجازه می دهد کلمات کلیدی را به گوگل بدهید و بخواهید به طور خودکار جایگاه مرتبط با تبلیغ را برایتان بیابد.

بهترین توصیه: این گزینه را با هدف گیری جایگاه ترکیب کنید تا بتوانید هدف گیری متمرکز تری داشته باشید.

هدف گیری موضوعی

هدف گیری موضوعی به شما اجازه می دهد پا را فراتر از هدف گیری معمول جایگاه بگذارید. در مثالی که در قسمت قبلی زدیم، شما می توانید به طور مستقیم موضوع حیوانات خانگی و حیوانات را هدف قرار دهید.

بهترین توصیه: ببینید هدف گیری موضوعی چه چیزی به شما می‌دهد، سپس موارد ناخواسته و نامرتبط را از کمپین خود حذف کنید.

هدفگیری تمایلات

این نوع هدف گیری شبیه هدف گیری موضوعی است با این تفاوت که در این شرایط رفتار کاربران سایت مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد. این روش هدف گیری می تواند بسیار مبهم تر از هدف گیری موضوعی باشد.

بهترین توصیه: هر صنعتی با صنعت دیگر متفاوت است. به همین خاطر همیشه باید همه چیز را تست کنید و عملکرد آن را بسنجید. جایگاه های نامرتبط را به سرعت متوقف و حذف کنید.

ترکیب روش های هدف گیری

اینجا می توانید خود را با شبکه Display سرگرم کنید و نتایج بهتری دریافت نمایید. مجبور نیستید از یک روش هدف گیری استفاده کنید. در حقیقت شما می توانید روش های مختلف را با هم ترکیب کنید و بهترین نتیجه را دریافت نمایید. می توانید جایگاه های خاصی را به همراه هدف گیری بافتی/ کلمات کلیدی هدف قرار دهید تا به گوگل بگویید که تنها تبلیع تان را به هنگامی که کاربر بر روی سایت CNN است و مقاله ای در مورد بیرون بردن سگ مطالعه می کند نشان دهد.

یا اینکه می توانید تمایلات مختلفی را با هدف گیری کلمات کلیدی/بافتی هدف قرار دهید. گروه های تبلیغاتی مختلفی ایجاد کنید که هر کدام گزینه های هدف گیری متفاوتی دارند. حالا ببینید این گروه ها چه عملکردی داشته اند. بعد از بررسی شرایط می توانید گروه های تبلیغاتی که کارساز نبوده اند را متوقف کنید و از گروه های تبلیغاتی دیگر استفاده نمایید.

نتیجه گیری

خوب حالا که می دانید استراتژی شبکه نمایش باید با استراتژی شبکه جستجو متفاوت باشد چه کاری انجام می دهید؟

زمان را از دست ندهید و همین امروز دست به کار شوید. گزینه های هدف گیری مختلف را با هم ترکیب کنید و هرگز فراموش نکنید که باید ارزش واقعی را به مشتریان خود ارائه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *