از ۲۹ ام آوریل سال ۲۰۱۸، ممکن است قابلیتی به نام پیشنهاد تبلیغ یا Ad Suggestions را در تب پیشنهادات در رابط جدید ادوردز مشاهده کنید. شما می توانید این قابلیت را بپذیرید یا آن را کنار بگذارید. پیشنهاد تبلیغ در ادوردز،  انواع مختلفی از متن تبلیغ فعلی شماست که گوگل  پیشنهاد می کند از آن ها برای افزایش عملکرد در کمپین های جستجو استفاده کنید.

مشکل اینجاست که بسته به تنظیمات اکانت، گوگل ادوردز ممکن است به صورت خودکار چنین مواردی را بعد از ۱۴ روز  اطلاع رسانی، فعال نماید. این موضوع بدین معنی است که متنی که ایجاد نکرده اید یا تایید ننموده اید ممکن است برای مشتریان احتمالی فعال گردد.

خوب این موضوع ممکن است باعث ناراحتی  یا ترس برخی از تبلیغ کنندگان شود و احساس کنند کنترل خود بر روی تبلیغات را از دست داده اند. در این مقاله هر چیزی که باید در مورد این تغییر بدانید را با هم مرور می کنیم.

WTF به همراه پیشنهاد تبلیغ در ادوردز رخ می دهد؟

در ادامه سعی می کنیم اتفاقاتی که از ۲۹ ام آوریل سال ۲۰۱۸ رخ داده است را با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

گوگل از تبلیغات فعلی و ظاهر آن برای پیشنهاد چرخش متن تبلیغ استفاده می کند  و آن را در اکانت شما اعمال می نماید. اگر شما چنین شرایطی را انتخاب نکرده اید این موضوع بدین معنی است که بعد از ۱۴ روز از تاریخ  اصلاح این پیشنهاد جدید، می توانید  تبلیغاتی را مشاهده کنید که اصلا ایجاد نکرده اید.

 پیشنهاد تبلیغ چگونه کار می کند؟

گوگل ادوردز بیان کرده است  که  این تبلیغات بر اساس اطلاعاتی که از متن تبلیغات فعلی به دست می آید ایجاد خواهد شد. این موارد ممکن است در برگیرنده سرتیترها، توضیحات و افزونه های تبلیغ و محتوای مرتبطی از صفحات فرودتان( لندینگ پیجتان) باشد.

گوگل تلاش می کند از ترکیب یادگیری ماشینی و نظرات انسان ها برای ایجاد این متن تبلیغ استفاده کند. این موتور جستجو از سیگنال های به دست آمده از کلمات کلیدی برای کمک به بهینه سازی متن تبلیغ استفاده می کند.

نکات کلیدی که باید به خاطر داشته باشید در برگیرنده موارد زیر است:

 • شما تنها می توانید  پیشنهاد تبلیغ در  رابط جدید ادوردز را کنترل کنید.
 • تنظیمات چرخش تبلیغ باید بر روی Optimize برای پیشنهاد تبلیغ تنظیم شود.
 • پیشنهاد تبلیغ انواع مختلفی از متن فعلی تان است. گوگل محتوای اصیلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.
 • این گزینه تنها گروه های تبلیغاتی که پتانسیل بهبود عملکرد در آن ها وجود دارد هدف قرار می دهد.
 • گوگل ادوردز تنها برای بخش کوچکی از گروه های تبلیغاتی، پیشنهاد تبلیغ را فراهم می کند. به همین خاطر ممکن است در اکثریت قریب به اتفاق اکانت ها چنین تغییری مشاهده نشود.به ازای هر اکانت تنها چند مورد پیشنهاد تبلیغ وجود خواهد داشت.
 • اگر هر کدام از تبلیغ های شما در گروه های تبلیغاتی تایید محدودی داشته باشند یا قبلا تایید نشده باشند، پیشنهاد تبلیغ برای آن گروه تبلیغ ایجاد نخواهد شد.
 • ممکن است بیش از ۵۰  پیشنهاد تبلیغ به ازای هر هفته در هر اکانت دریافت نکنید.

 گوگل چرا اینکار را انجام می دهد؟

این رابط جدید تلاش می کند برای تبلیغ کنندگان بیشتر از قبل مفید واقع گردد. این نوع تغییر می تواند برای برخی از تبلیغ کنندگان  مفید باشد اما ممکن است برخی از افراد را به خطر بیندازد. بیشتر آژانس ها  نیازمند تایید مشتری برای ارائه یک تبلیغ هستند و پیامی که در متن تبلیغ قرار می گیرد باید توسط مشتریان تایید شود.

اگر تبلیغی که اجرا می شود  از قبل توسط مشتری تایید نگردد ممکن است مشکلاتی را برای آژانس ها ایجاد نماید.  به نظر می رسد ادوردز  این به روزرسانی را به عنوان بهینه سازی رایگان انجام می دهد. و می تواند در زمان تبلیغ کنندگان صرفه جویی نماید هر چند چنین تغییری ممکن است برای همه افراد مفید نباشد.

ادوردز تلاش می کند موارد خلاقانه را در سرتاسر اکانت ها  اعمال نماید:

پیشنهاد تبلیغ در ادوردز به گوگل اجازه می دهد در صورت وجود تبلیغ کنندگان تنبلی که کمتر از ۳ الی ۴ چرخش متن تبلیغ دارند.  پیشنهادات بیشتری را ارائه دهد و آن ها را مطمئن سازد که گروه های تبلیغاتی شان به اندازه کافی و به سختی کار می کند.

محققان نشانه داده اند که گروه های تبلیغاتی با سه یا چند مورد تبلیغ با کیفیت می تواند بیش از ۵ الی ۱۵ درصد کلیک یا نرخ تبدیل بیشتری نسبت به گروه های تبلیغاتی تنها با یک تبلیغ دریافت نماید. در این شرایط چرخش تبلیغ بهینه سازی می شود. هرچقدر تبلیغ بیشتری فراهم کنید گزینه های بیشتری برای نشان دادن پیام خود به مشتریان و کاربران ایده آل خواهید داشت.

آیا می توان چنین گفت که گوگل به اسم عملکرد بیشتر در حال گرفتن کنترل تبلیغات از دست افراد است؟

ما قبلا در این مورد بحث کردیم که به روزرسانی های ایجاد شده در گوگل آنالیتیکس در سال قبل باعث از بین رفتن شغل آنالیست ها یا تحلیلگرها شد.  فکر می کنم همین بحث در مورد به روزرسانی سایر محصولات گوگل همچون ادوردز نیز می تواند صحت داشته باشد هر چند این موضوع به نحوه بررسی و دید افراد بستگی دارد. به طور کلی بیشتر تبلیغ کنندگان با این تغییر مشکلی نداشته اند.

 چه کنترلی در مورد پیشنهاد تبلیغات دارید؟

خوب زیاد نگران نباشید. شما هنوز هم می توانید بر روی  اتفاقاتی که در این پیشنهادات می افتد نظارت داشته باشید:

 • می توانید تبلیغ پیشنهاد شده را ویرایش نمایید، متوقف کنید، حذف نمایید.
 • می توانید اعمال خودکار این پیشنهادات را غیر فعال کنید.
 • می توانید تبلیغ پیشنهاد شده را اعمال نمایید یا دور بیندازید.
 • اگر تبلیغی به صورت خودکار بر روی اکانت شما اعمال شد از طریق رابط ادوردز و ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

تبلیغ کنندگان می توانند هر زمانی که خواستند از تنظیمات اعمال خودکار خارج شوند:

در سطح اکانت  در رابط جدید ادوردز( زیر تنظیمات اکانت) یا اکانت های متعدد در اکانت منیجر می توانید از این تنظیمات خارج شوید.  برای اینکار کافیست به بخش Management در صفحه اکانت بروید.  هر اکانت جدیدی که ایجاد می شود به طور پیش فرض قابلیت اعمال خودکار را خواهد داشت حتی برای اکانت هایی که در اکانت منیجر این موضوع غیر فعال شده است.  گوگل بیان می کند تبلیغ کنندگان باید خودشان در این اکانت های جدید قابلیت موجود را غیر فعال کنند.

شما چه کاری باید انجام دهید؟

در این شرایط باید ببینید می خواهید  از این گزینه استفاده کنید یا خیر. این تصمیم به موقعیتی که در آن قرار دارید بستگی خواهد داشت. آیا آژانس دارید یا مشتری هستید؟ ممکن است بخواهید  این موضوع را برای مدیریت فعالیت های خود تست کنید. اگر چنین است می توانید ببینید کدام یک از تبلیغات پیشنهادی توانسته است عملکرد بهتری برایتان به ارمغان آورد. اگر آژانس داریدبهتر است اطمینان حاصل کنید که همه اکانت های شما از این قابلیت خارج شده اند.

درک استثناهای موجود در این سیاست جدید گوگل:

بسته به کسب وکاری که در آن فعالیت دارید استثناهایی هم وجود خواهد داشت. به عنوان مثال قادر نخواهید بود از این قابلیت برای تبلیغ قمار یا دارو استفاده کنید. هر چند وجود این قوانین ممکن است با تغییراتی که در گوگل ایجاد می شود تغییر کند. در این شرایط موارد مرتبط با زبان نیز دخیل خواهد بود. پس مطمئن شوید از این موارد نیز اطلاع دارید.

 

اگر اعمال خودکار این تبلیغات پیشنهاد شده را انتخاب کردید مطمئن شوید که  عملکرد آن ها را به دقت مورد بررسی قرار می دهید.

شما می توانید تبلیغات پیشنهادی از طرف گوگل را از سایر متن های تبلیغاتی تشخیص دهید زیرا این موارد  در ستون Auto-applied ad suggestion در تب Ads & Extensions نمایش داده می شوند. باید توجه داشته باشید که اگر به صورت دستی تبلیغ پیشنهادی را تایید کنید این تبلیغ به عنوان  تبلیغ متنی بدون برچسب نشان داده خواهد شد.

 

منبع ازppchubbub

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *