استاد تبلیغات داینامیک DSA شوید!

وقتی برای مدیریت کمپین‌های خود زمان زیادی ندارید، می‌توانند از طریق تبلیغات جستجوی داینامیک (Dynamic Search Ads)، کمپین های خود را به صورت پویا بسازید. و این‌گونه بتوانید بر روی باقی کارهای خود تمرکز کنید.

در این مقاله یاد می‌گیرید که:

 • تبلیغات جستجوی داینامیک بسازید.
 • از تبلیغات داینامیک به عنوان یک راه حل مناسب استفاده کنید.
 • با نحوه کار کمپین‌های جستجوی داینامیک آشنا شوید.
 • مزایای کمپین‌های جستجوی داینامیک را بشناسید.
 • به مسایل مربوط به این نوع تبلیغات رسیدگی کنید.

جستجو همواره در حال رشد است

فرقی نمی‌کند “هتل ها در نزدیکی من” را جستجو کنید یا “هتل های مجاور”. اغلب افراد یک چیز مشابه را به گونه‌های مختلفی جستجو می‌کنند.

جستجوی صوتی و استفاده از گوشی های هوشمند نیز روش‌هایی که کاربران جستجو می‌کنند را تغییر داده اند.

آیا می دانستید از تمام جستجوهایی که هر روز در گوگل می‌شود، ۱۵ درصد از آنها قبلا جستجو نشده‌اند؟!

تقریبا پوشش دادن همه این کوئری‌ها به صورت دستی غیرممکن است. خوشبختانه یادگیری ماشین می‌تواند به شما در این کار کمک کند.

تبلیغات DSAراه حل استفاده از تبلیغات داینامیک

تبلیغات جستجوی داینامیک چست؟

تبلیغات جستجوی داینامیک ( DSA ) راه حلی برای کمک به شماست تا زمانی که مشتریان‌تان به دنبال محصولات یا خدمات شما می‌گردند، بتوانید بدون نیاز به مدیریت کلمات کلیدی و ایجاد آگهی های متنوع با لندینگ پیج‌های مربوطه، آگهی مرتبط را به آنها نمایش دهید.

راه حل DSA چیست؟

جستجوهای سنتی با “زبان رایانه ای” انجام می‌شد، اما جستجوی محاوره‌ای دیدگاه کاربران به اطلاعات را تغییر داده است. این رفتارهای جستجوی جدید که تحت تأثیر تلفن همراه قرار گرفته است، شیوه دستیابی و کشف اطلاعات توسط کاربران را تحت تاثیر می گذارد. و مانع از پیش‌بینی هر گونه عبارت جستجوی مرتبط می‌شود.

این ها باعث می‌شود DSA ابزاری ضروری باشد. با DSA تبلیغ کنندگان می‌توانند تبلیغات خود را برای هر کوئری جستجوی مرتبط نمایش دهند و پیش روی مشتریان خود باشند!

تبلیغات داینامیک چگونه کار می‌کند؟

با استفاده از تکنولوژی خزنده های موتور جستجوی گوگل، تبلیغات داینامیک تعیین می‌کند که تبلیغات گوگل شما برای کدام جستجو ها نشان داده شود.

اگر کوئری جستجو مرتبط با محتوای وب سایت باشد، عنوان آگهی و صفحه فرود به طور خودکار براساس محصولات و خدماتی که ارایه می‌دهید و آنچه که توسط کاربر جستجو شده است، به صورت خودکار سفارشی سازی می‌شود.

این تبلیغات بسیار هدفمند، برای نمایش نیازی به تطابق با کلمات کلیدی موجود ندارد و در کنار ادگروپ‌های تبلیغاتی دیگرتان به شما کمک می‌کند تا هیچ کوئری مرتبطی را برای نمایش تبلیغات از دست ندهید.

افسانه‌های DSA را جدی نگیرید!

در رابطه با تبلیغات DSA برخی بر این باورند که این نوع تبلیغات تنها برای فروشگاه های اینترنتی و سایت‌های گردشگری مفید است. و وب‌سایت‌های کوچکتر نمی‌توانند از مزیت تبلیغات داینامیک به اندازه کافی استفاده کنند.

این درست نیست. تبلیغات داینامیک در طول چند سال گذشته بهبود یافته است. در حال حاضر تبلیغ کنندگان بسیاری از تبلیغات داینامیک استفاده می‌کنند و از DSA به عنوان یکی از بهترین ادگروپ‌های تبلیغاتی خود نام می‌برند.

تبلیغات داینامیک چه چیزی را اتوماتیک می‌کند؟

قدرت یادگیری ماشین DSA به طور خودکار عنوان و صفحات فرود تبلیغات را انتخاب می‌کند:

 • DSA با تشخیص بهترین تبدیل، صفحات فرود شما را با کوئری‌های کاربران تطابق می‌دهد.
 • DSA بهترین عنوان را بر اساس صفحه فرود انتخاب شده بر اساس تطابق با عبارت جستجوی کاربر انتخاب می‌کند.

تبلیغات داینامیک

مزایای کلیدی تبلیغات داینامیک:

 • کارایی و جذب مخاطبان بیشتر: تبلیغات داینامیک باعث افزایش کلیک با ROI بالاتر یا مشابه می‌شود و با استفاده از auto-bidding کارایی فوق‌العاده بهتری خواهد داشت.
 • بهره‌وری و صرفه جویی در زمان: بدون نیاز به متوقف کردن و یا ایجاد تبلیغات جدید بر اساس موجودی در سایت، تبلیغات فصلی یا آگهی های مورد تقاضای کاربران. همه این‌ها را کراولرهای گوگل برایتان مدیریت می‌کنند.
 • پوشش امن: با تبلیغات داینامیک مطمئن هستید که هیچ یک از جستجوهای مرتبط را از دست نمی‌دهید و اطمینان حاصل می‌کنید که مشتریان شما آگهی‌های مرتبطی را مشاهده می‌کنند.
 • شفافیت و کنترل: از طریق گزارش کوئری‌های جستجو (Search Query) می‌توانید عباراتی که با جستجوی آنها تبلیغات داینامیک شما نمایش داده شده را ببینید و ترافیک نامرتبط را محدود کنید.

نکات مربوط به تبلیغات داینامیک بر اساس هدف تبلیغ کننده

جذب حداکثر مشتریان

می‌خواهم مطمئن شوم که تبلیغاتم برای تمامی جستجوهای مرتبط نمایش داده می شود.

از DSA به صورت پوشش کلمه کلیدی استفاده کنید. این امر مستلزم کمی تلاش برای اطمینان از پوشش مناسب بدون اجرای پیچیده یا مدیریت کمپین است.

اتوماسیون طولانی مدت

می‌خواهم تبلیغات سایت من با کلمات کلیدی دم بلند نیز نمایش داده شود.

DSA می‌تواند به تبلیغ‌کنندگانی که محتوای وب سایتشان بزرگ و پویا است و کسانی که نمی‌خواهند ترافیک جستجوهای دم بلند را برای کمپین‌های کلمات کلیدی محور از دست دهند، کمک کند.

گسترش سریع

می‌خواهم سریعا بازار جدیدی را تحت پوشش قرار دهم.

DSA می‌تواند به تبلیغ کنندگانی که می‌خواهند بازار هدف خود را گسترش دهند و کسب و کار خود را در مناطق و کشورهای جدید معرفی کنند، می‌تواند موثر باشد.

سوالات متداول در مورد تبلیغات داینامیک

تبلیغات داینامیک را چگونه می‌توان کنترل کرد؟

در تبلیغات داینامیک کنترل همه چیز در دست شماست.

هنگام راه اندازی کمپین داینامیک:

 • قیمت را در سطح تبلیغات داینامیک تنظیم کنید.
 • فقط قسمتی یا صفحه ای از وب سایت خود را برای تبلیغات داینامیک هدف قرار دهید.
 • از تارگتینک‌های جدید تبلیغات داینامیک (مانند page feeds) استفاده کنید.
 • می توانید در هر زمانی از گزارش Search Term برای مشخص کردن کلمات و جستجوهای نامرتبط کمک بگیرید و این کلمات رو به عنوان کلمات کلیدی منفی برای مدیریت بهتر اضافه کنید.

متن آگهی های تبلیغات داینامیک را چگونه کنترل کنم؟

تبلیغات داینامیک برای تعیین عنوان آگهی به شدت روی صفحه فرود تاکید می‌کند. بنابراین باید سعی کنید عنوان صفحه فرود شما با محتوای صفحه کاملا مرتبط باشد.

تبلیغات داینامیک (DSA) با کمپین کلیدواژه چه تفاوتی دارد؟

پیش از مجاز شدن تبلیغات داینامیک برای نمایش، در همه اکانت‌های گوگل ادوردز اگر کلمه کلیدی دقیق (Exact Match) واجد شرایطی برای نمایش وجود داشته باشد، قبل از DSA نمایش داده می‌شود. Exact match معمولا DSA را مغلوب می‌کند با این‌حال کلمات کلیدی دیگر وارد مزایده برابری با تبلیغات داینامیک می‌شوند.

تفاوت تبلیغات داینامیک با تبلیغات هدف‌گیری شده با کلمات کلیدی در چیست؟

تبلیغات داینامیک شما زمانی که عبارت جستجوی مشتری با کلمه کلیدی شما مطابقت نداشته باشه نمایش داده نمی‌شود. و این موضوع مربوط به کلمات کلیدی که برای کمپین های تبلیغات داینامیک خودتون تعریف کردید هم می‌شود. زمانی که مشتری عبارت جستجوی مشابه با کلمه کلیدی شما (مثلا phrase match) را جستجو می‌کند، احتمال نمایش تبلیغات داینامیک وجود دارد. همچنین زمانی که تبلیغات داینامیک شما دارای امتیاز کیفیت بالایی باشد، کارایی و عملکرد بهتر با هزینه کمتری اتفاق می افتد.

چگونه می‌توان مانع از نمایش DSA با کلمات کلیدی نادرست شد؟

تبلیغات داینامیک وارد همان مزایده‌ای می‌شود که دیگر کلمات کلیدی وارد آن می‌شوند، اما یک جستجوی دقیق (exact match) همیشه در برابر تبلیغات داینامیک پیروز خواهد بود. زمانی که کلمات کلیدی دیگر قابل نمایش دادن نباشند (مثلا حذف شده باشند یا متوقف شده باشند.) و یا اینکه واجدشرایط نمایش نباشند (مثلا کوالیتی اسکور پایین داشته باشند و یا بید پایینی داشته باشند) تبلیغات داینامیک می‌تواند به جای تبلیغات مرتبط با کلیدواژه ها نمایش داده شود.

عملکرد تبلیغات DSA بر روی عملکرد تبلیغات مبتنی بر کلمات کلیدی تاثیری ندارد و بالعکس. تبلیغات مبتنی بر کلمات کلیدی به صورت مجزا با تبلیغات داینامیک مدیریت می‌شود.

چگونه با ابزارهای آمارگیر تبلیغات داینامیک را آنالیز کنیم؟

در واقع، تبلیغات داینامیک با بسیاری از ارائه کنندگان ابزارهای آمارگیری سایت قابل بررسی و آنالیز می‌باشد و امکان ردیابی آن با URL صفحه فرود و همچنین Tracking Template وجود دارد.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. در آینده سعی می‌کنیم مقالات بیشتری در زمینه تبلیغات داینامیک جستجو ارایه دهیم. آیا در اکانت تبلیغاتی شما در پارس ادوردز تبلیغات داینامیک فعال است؟ اگر نه، همین حالا با کارشناس خود در پارس ادوردز تماس بگیرید و از او بخواهید برایتان کمپین داینامیک ایجاد کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *