کمپین اپلیکیشن (App campaign) نوعی از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادز است که به شما در راستای رسیدن به اهداف برنامه های بازاریابی تلفن همراه تان کمک می‌کند.

کمپین اپلیکیشن با استفاده از یادگیری ماشین، پیشنهادات (Bid) و اَدزهای شما را بهینه سازی کرده و اپلیکیشن شما را به کاربران دارای مشخصات مشابه با افرادی که هم اکنون اپلیکیشن‌تان را نصب کرده‌اند، عرضه می‌کند.

به عنوان مثال تیم بازاریابی در سال جاری می‌خواهد برای اپلیکیشن جدید یوگا (با نام Balance) تعداد نصب را از هزار کاربر تا ۱۰ هزار کاربر گسترش دهد.

از کمپین اپلیکیشن می‌توان برای افزایش نصب اپلیکیشن استفاده کرد.

کمپین اپلیکیشن با توجه به مجموعه ای از ویژگی های مشترک در میان هزار کاربری که قبلا این اپلیکیشن را نصب کرده اند، می‌تواند ویژگی‌های مشترک را بدست آورده و از آنها برای پیدا کردن کاربران جدیدی که احتمالا بخواهند برنامه Balance را نصب کنند، استفاده می‌کند.

کمپین اپلیکیشن (App campaign)، برنامه موبایلی شما را در معرض دید افرادی قرار می‌دهد که احتمال بیشتری دارد تا برنامه را دانلود و نصب کنند و این کمک می‌کند تا سریع‌تر به هدف رسیدن به ۱۰ هزار نصب دست یابید.

ما در هنگام راه اندازی کمپین اپلیکیشن ۳ چیز نیار داریم:

  • مخاطبانی که می خواهیم هدف قرار دهیم را مشخص کنیم.
  • اطمینان حاصل کنیم که کمپین اپلیکیشن دارای اطلاعات ردیابی تبدیل مورد نیاز باشد.
  • تصاویر و ویدیوهای خلاقانه که مخاطبان‌مان را هدف قرار می دهند را آپلود کنیم.

زمانی که کمپین اپلیکیشن خود را می‌سازید ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید کاربران جدیدی برای نصب اپلیکیشن پیدا کنید یا به دنبال کاربرانی هستید که عمل داخل برنامه‌ای خاصی (مانند اشتراک‌گذاری یا خرید) را انجام دهند.

کمپین اپلیکیشن از بخش‌های جستجوی گوگل ، یوتیوب، گوگل پلی و گوگل دیسپلی، اپلیکیشن شما را به افراد مناسب نمایش می‌دهد.

بهتر است مطمئن شوید که تا حد امکان داده های مربوط به تبدیل را ارایه کرده‌اید.

کمپین اپلیکیشن سیگنال های رفتاری و اقداماتی که توسط کاربران انجام می‌شود؛ مانند سابقه جست و جو ، سابقه مرور سایت‌های دیگر، ویدئو های تماشا شده و استفاده از برنامه های دیگر را زیر نظر دارد.

این کمپین به دنبال الگوهایی در داده‌های تبدیل شما است تا با استفاده از آنها بتواند کاربرانی را هدف قرار دهد که به شما برای رسیدن به اهداف‌تان از نصب اپلیکیشن کمک کنند.

این کمپین کاربران شما را به دو دسته تقسیم‌بندی می‌کند: آنهایی که به تکمیل شدن اهداف شما کمک می‌کنند و آن هایی که کمک نمی‌کنند. (برای مثال افرادی که خرید می‌کنند و افرادی که خرید نمی‌کنند.)

از طریق همه این داده‌ها کمپین اپلیکیشن می‌تواند کاربران بیشتری که به هدف ما نزدیک هستند را شناسایی کند.

ما در مقاله دیگری در مورد نحوه ی تنظیم ردیابی تبدیل (Conversion Tracking) بحث خواهیم کرد.

در نهایت شما به منابعی خلاق مانند متن، تصویر و فیلم های کاستومایز شده برای ارایه به کاربران هدف‌تان نیاز دارید.

این کار به کمپین اپلیکیشن‌تان جهت ایجاد ادزهایی با بیشترین میزان تاثیر برای مشتریان بالقوه کمک می‌کند.

کمپین اپلیکیشن برای ایجاد ادز شما به طور خودکار (از بین همه منابع موجود) متون، عکس‌ها و ویدیوهایی را انتخاب می‌کند که ادز شما بیشترین شانس را برای دریافت کلیک از کاربر و نصب اپلیکیشن داشته باشد.

کمپین اپلیکیشن ابزار یادگیری ماشین (Machine Learning) جدید و ارزشمندی برای هدف قرار دادن کاربران جدید بر اساس داده های تبدیل گردآوری شده، ارایه می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *