برخی از افراد عاشق خانه تکانی هستند و برخی از آن متنفرند. ایده و عقیده افراد در مورد خانه تکانی متفاوت است اما بعد از یک فصل طولانی کار، تمیز کردن منزل می تواند مفید باشد. اکانت ادوردز شما هم به خانه تکانی نیاز دارد. اگر نتوانید اینکار را به درستی انجام دهید، بعد از چند وقت متوجه کارهای اضافی خواهید شد که مجبور هستید زمان زیادی را برای آن ها صرف نمایید. در این مقاله قصد داریم ۵ گام آسان برای تمیز کردن اکانت ادوردز را با هم مرور کنیم.

 گام اول: کلمات کلیدی با حجم جستجوی اندک

اولین گام برای تمیز کردن و پاکسازی اکانت ادوردز، بررسی کلمات کلیدی با حجم جستجوی اندک هستند. گوگل کلمات کلیدی که حجم جستجوی اندکی دارند یا اصلا حجم جستجویی ندارند را با عنوان Low Search Volume نشانه گذاری می کند. اینکار تا زمانی ادامه پیدا می کند که حجم جستجو برای آن کلیدواژه افزایش یابد. مشکل اینجاست که این واژه ها می توانند فضای زیادی را در اکانت شما بگیرند و باید این واژه ها فیلتر شوند و بهینه سازی سریعی در مورد آن ها انجام شود. در گوگل ادوردز یک اکانت ساده را می توان به طور موثر مدیریت کرد و این بهره وری و کارایی به ما اجازه می دهد به سرعت و دقت فرصت های بهینه سازی را شناسایی کنیم.
کلمات کلیدی با حجم

نکات مرتبط با تمیز کردن اکانت ادوردز:

در این بخش توصیه های زیر را مدنظر داشته باشید:

 • واژه هایی که حجم جستجوی اندکی دارند را فیلتر کنید.

 • به ۱۲ الی ۱۸ ماه قبل باز گردید.

 • واژه هایی که بازدید اندک یا صفری دارند را شناسایی نمایید.

 • همه این واژه ها را متوقف کنید.

کلمات کلیدی با حجم کم

گام دوم: کلمات کلیدی با بازدید اندک

خب اجازه دهید کار خود را با پاکسازی کلمات کلیدی که بهره وری کمتری دارند ادامه دهیم. در این گام ما بر روی کلمات کلیدی LSV تمرکز نمی کنیم بلکه بر روی کلمات کلیدی که حجم بازدید اندکی دارند یا اصلا بازدیدی ندارند تمرکر می کنیم. این کلمات کلیدی با این امید حفظ می شوند که بتوانند در آینده حجمی از بازدید را برای فرد به ارمغان آورند اما برخی از آن ها می توانند مانع از تبدیل شوند. مشکل اینجاست  که این کلمات کلیدی ارزش زیادی برای فرد نخواهند داشت. پس چرا از این موارد در اکانت خود استفاده می کنید؟ خوب حالا زمان آن فرا رسیده است که چنین کلماتی را از داشبورد خود پاک کنید. این کلمات کلیدی ارزشی ندارند. با پاکسازی چنین کلماتی می توانید بر روی مواردی تمرکز کنید که واقعا برایتان کارساز و مفید هستند.

بعد از اینکه کلمات کلیدی با بازدید اندک را شناسایی کردید باید مطمئن شوید که بیش از حد این کلمات را از داشبورد خود مستثنی نمی کنید. قبل از اعمال فیلتر، باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • این تبلیغات در گروه تبلیغاتی خاصی اجرا می شوند؟ هنوز فعال هستند؟ تایید نشده اند یا دسترسی به مخاطبشان اندک و محدود است؟
 • این کلمات کلیدی مزایده اندکی دارند؟ باید این مزایده را برای افزایش بازدید افزایش دهیم؟

 نکاتی برای پاکسازی این موارد:

 • همه کلمات کلیدی که بازدید کمتر از ۵۰ را در طول ۱۲ الی ۱۸ ماه گذشته داشته اند فیلتر کنید. در این شرایط مطمئن می شوید که این ها ارزش و اهمیتی برایتان نداشته اند.

 • فیلتر جدیدی را اعمال کنید که به دنبال کلمات کلیدی در مزایده صفحه هستند می گردد.

 • سعی کنید همه مزایده ها را ۱۵ درصد بالاتر از مزایده صفحه اول تنظیم کنید و به این کلمات کلیدی اجازه دهید چند هفته اجرا شود.

 • همه کلمات کلیدی که بازدید اندکی دارند یا اصلا بازدیدی ندارند را متوقف کنید.

کلمات کلیدی که بازدید کمتر از 50

گام سوم: گروه های تبلیغاتی بدون بازدید:

خوب اجازه دهید کار خود را با گروه های تبلیغاتی ادامه دهیم. در این گام سعی می کنیم اکانت را از کلمات کلیدی موجود در گروه های تبلیغاتی که بازدیدی ندارند پاکسازی نماییم. در این بخش بر روی گروه های تبلیغاتی تمرکز می کنیم  که بی هدف هستند. چنین مواردی بازدیدی ندارند و تنها فضای شما را می گیرند.  قبل از اینکه بخواهید کورکورانه هر چیز را متوقف کنید و خودتان را به دردسر بیندازید باید مواردی را بررسی کنید. از خودتان بپرسید:

 • این گروه تبلیغاتی بدین خاطر که هیچ تبلیغی در آن اجرا نمی شود متوقف شده است؟ ایا باید چنین باشد؟ سپس تبلیغ جدیدی را ایجاد کنید یا تبلیغی که قبلا عملکرد خوبی داشته است را دوباره فعال نمایید
 • این گروه تبلیغاتی بدین خاطر که هدفگیری وجود نداشته است متوقف شده است؟ باید چنین باشد؟  چه زمانی این کلمات متوقف شده اند؟
 • آیا این گروه تبلیغاتی اخیرا به اکانت اضافه شده است و باید برای جذب ترافیک از طرف آن زمانی اختصاص بدهید؟

 نکاتی برای پاکسازی اکانت:

خب حالا که این موارد را تایید کردید، بازه زمانی ۱۲ الی ۱۸ ماهه را در نظر بگیرید و موارد زیر را فیلتر کنید:

 • همه کمپین های فعال شده

 • همه گروه های تبلیغاتی فعال شده

 • بازدید صفر برای بازه زمانی مدنظر

 • گروه های تبلیغاتی متوقف شده

 • گروه های تبلیغاتی که اخیرا اجرا کرده اید را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز مهمی به طور تصادفی متوقف نشده است.

گروه های تبلیغاتی بدون بازدید

گام چهارم: کمپین هایی با حجم اندک و کار بالا

خوب حالا بیش از نصف مسیر را طی کرده اید. در این شرایط باید زمان بیشتری به گروه های تبلیغاتی و کمپین ها اختصاص دهید. کمپین هایی که به درستی کار نمی کنند زمان زیادی از شما می گیرند و اجرای کندی دارند به همین خاطر در این مرحله باید از شر چنین کمپین هایی خلاص شویم. کاری که شما باید انجام دهید تعیین این موضوع است که کمپین هایی با ترافیک اندک وجود دارد که می توان آن را در سایر کمپین ها مشاهده کرد. اگر چنین است باید از شر آن کمپین خلاص شوید.

کمپین هایی با حجم اندک و کار بالا

 

نمونه:

در این بخش سعی می کنیم نمونه ای را در مورد پاکسازی یک اکانت مرتبط با خرید را با هم بررسی کنیم. چند سال قبل  ما تعدادی تولید کننده محصول را به  کمپین های فردی خرید در این اکانت تقسیم بندی کردیم  و توانستیم هر کدام از آن ها را بهینه سازی نماییم.

مشکل اینجاست که بعد از دو سال ما شاهد ترافیک اندک و کار اضافی در این کمپین ها بودیم و باید برخی از آن ها را پاکسازی می کردیم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم  این تولید کننده محصولات را در کمپین همه محصولات قرار دهیم.  هنوز هم قادر بودیم آن ها را از طریق اصلاح کننده مزایده و کلمات کلیدی منفی کنترل کنیم اما دیگر نیازی به مدیریت ۵۰ کمپین جداگانه نداشتیم. اگر شما نیز گروهی از کمپین ها را در اکانت خود دارید که کمتر از ۱۰ درصد ترافیک مدنظرتان را ایجاد می کند می توانید این ترافیک را از طریق سایر کمپین ها نیز بدست آورید.

 نکاتی برای پاکسازی اکانت:

 • کمپین فعلی خود را ارزیابی کنید. آیا کمپین هایی وجود دارد که کمتر از ۱۰ درصد ترافیک را به خود اختصاص داده باشد؟

 • ببینید چگونه می توانید این ترافیک را با کمپین های فعلی به دست آورید و اکانت خود را ساده تر کنید. اگر اکانت هایی دارید که کمپین های زیادی در آن اجرا می شود باید به این موضوع اهمیت بیشتری بدهید. برخی از اوقات چنین پاکسازی نیاز است.

گام پنجم: برچسب های استفاده نشده

گام آخر پاکسازی اکانت ادوردز مربوط به برچسب هاست. این گام همانند گام های نخست از اهمیت زیادی برخوردار نیست اما باز هم می تواند برایتان مفید باشد و اعمال آن ساده است..

زمانی که در حال پاکسازی اکانت خود هستید به سیستم برچسب گذاری نیز دقت کنید.

به جای اینکه کل زمان خود را صرف بررسی برچسب ها  در اجرای تبلیغات کنید چرا زمانی را برای پاکسازی و غیر فعال کردن برچسب های غیر ضروری اختصاص نمی دهید؟ برای انجام اینکار باید سری به رابط قدیمی ادوردز بزنید زیرا رابط جدید آن روش آسانی برای مدیریت برچسب ها ندارد. شما می توانید در رابط جدید برچسب جدید را ایجاد و اختصاص دهید اما صفحه مدیریتی برای برچسب ها فعلا وجود ندارد. در رابط قدیمی می توانید به صفحه برچسب ها بروید و برچسب هایی که زیاد فعال نیستند را مشاهده کنید.

برچسب های استفاده نشده

نکاتی برای پاکسازی اکانت:

 • بلافاصله برچسب هایی که به چیزی اختصاص داده نشده اند را پاک کنید. با اینحال سعی کنید در ابتدا تایید کنید که این برچسب ها به طور فصلی اضافه نشده اند و دلیلی برای این اضافه شدن وجود ندارد.

 • به سراغ برچسب ها بروید و ببینید هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند یا خیر. برای اینکار بر روی عددی که کنار هر برچسب وجود دارد کلیک کنید و ببینید این برچسب به چه چیزی اختصاص یافته است.

 • همه برچسب هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرند را پاک کنید.

برچسب های استفاده نشده

خلاصه:

خب کار شما تمام شده است. حالا با موفقیت اکانت ادوردز خود را پاکسازی کردید و حالا می توانید تصمیمات بهتر و سریع تری را اتخاذ کنید زیرا بر روی عناصری از اکانت تمرکز کرده اید که اهمیت زیادی دارند.

 

 

 

منبع از:

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *