گوگل ادوردز تبلیغ کنندگان را  متوجه این موضوع کرده است که تغییری در روش صرف بودجه روزانه ایجاد شده است. واکنش کلی تبلیغ کنندگان زیاد جالب به نظر نمی رسد. در این مقاله سعی می کنیم این تغییرات را با هم مرور کنیم و ببینیم چه کارهایی را برای استفاده از این تغییرات در اکانت خود می‌توانیم انجام دهیم.

بحث و تبادل نظر زیادی در مورد تغییراتی که اخیرا در مورد حداکثر بودجه صرف شده روزانه ایجاد شده است، وجود دارد. بر اساس گفته ها، گوگل ادوردز می تواند حداکثر بودجه روزانه شما را تا ۲۰۰ درصد افزایش دهد. این مقدار دو برابر مقدار حداکثری است که شما در اکانت گوگل ادز خود تنظیم کرده اید. برای اینکه بتوانید به اهداف تبلیغاتی خود دست پیدا کنید، می توانید برای کمپین های خود دو برابر بودجه حداکثری روزانه را صرف نمایید.

با وجود این تغییرات برخی از افراد ممکن است از شرایط به وجود آمده نا امید باشند. مثلا به نمونه های زیر توجه کنید:

جولی اف: ما بودجه خود را به دلایلی که در ذهن داریم تنظیم می کنیم. حالا نمی دانیم این اعداد و ارقامی که بیان می شود دقیقا به چه چیزی اطلاق می شود؟

ملیسا مکی: این یک تغییر وحشتناک به خصوص برای تبلیغ کنندگان B2B است. من که احساس خوبی در مورد آن ندارم.

سام لالوند: محدودیت های ادوردز افزایش یافته است. آیا می توان از چنین محدودیت هایی به خوبی استفاده کرد؟ آیا مواردی وجود دارد که در آن بودجه روزانه اصلا اهمیتی نداشته باشد؟

بررسی کلی تغییر در بودجه روزانه کمپین‌های ادوردز:

بخش پشتیبانی خود گوگل ترافیک اینترنتی را به عنوان اقیانوسی توصیف می کند که در آن امواج کوچک و بزرگ زیادی وجود دارد. در روزهایی که امواج دریا کوچک است (جستجوهای اندکی وجود دارد) تبلیغات در گوگل به طور مکرر نمایش داده نمی شود و  ممکن است به بودجه روزانه حداکثری که تنظیم کرده اید  نرسید.

از سوی دیگر زمانی که امواج بزرگی در این دریا وجود دارد (جستجوهای زیادی انجام می شود) تبلیغات شما باید بتواند بیشتر از قبل نمایش داده شود و ممکن است به خاطر محدودیت حداکثر بودجه روزانه جلوی چنین شرایطی گرفته شود.

تغییری که گوگل اجرا کرده است دقیقا همین مشکلات را هدف قرار می دهد. آن ها تلاش می کنند مشکلات موجود را در جایی که بودجه روزانه و محدودیت آن مانع از نمایش درست تبلیغات می شود حل کنند.  گوگل بیان کرده است که باید توانایی خودمان را برای عملکرد بهتر معیارهای موجود در بازه زمانی ماهانه بهبود ببخشیم.

باید به این نکته توجه داشته باشید که توانایی گوگل برای صرف ۲۰۰ درصد بیشتر از بودجه حداکثر روزانه بر اساس این پیش فرض است که اکثریت قریب به اتفاق تبلیغ کنندگان از بازه زمانی ماهانه برای تنظیم بودجه حداکثر روزانه خود استفاده می کنند.

فرمول اصلی که در این شرایط به کار می رود به صورت زیر است:

اگر بودجه شما ماهیانه ۱۰۰۰ باشد، شما می توانید بودجه حداکثر روزانه را بر روی ۳۲ مقدار در روز تنظیم کنید. اساسا، ۳۰٫۴ میانگین عددی است که در طول روز می توان به کار برد. گوگل بودجه روزانه شما را در این عدد ضرب می کند. خوب با وجود این اطلاعات، گوگل تلاش خواهد کرد از مزیت روزهایی که جستجوی کمتری وجود دارد برای روزهایی که جستجوی بیشتری وجود دارد استفاده کند. در این شرایط نیازهای بودجه ماهانه نیز برطرف خواهد شد.

این تغییر اصلاح سیاست های موجود است:

ارائه بیش از حد تبلیغ در ادوردز سال هاست که در این پلتفرم وجود دارد. برای تبلیغ کنندگان متوسط و افرادی که زیاد حرفه ای نیستند این تغییر زیاد تاثیر منفی بر روی ارائه و عملکرد نخواهد داشت. با این حال، مشکل این است که هر تبلیغ کننده ای بر روی موارد ماهانه کار نمی کند.  تغییر سیاست های موجود نشان می دهد گوگل این واقعیت را که بیشتر تبلیغ کنندگان بر روی بازه زمانی ۱۰ روزه یا سه روزه کار می کنند را نادیده گرفته است.

آن ها مشخص نکرده اند که  چگونه تغییرات در آخر هفته می تواند بر روی بودجه حداکثر روزانه تاثیر بگذارد. آن ها هنوز در مورد کمپین های موقتی و اجرای آن نیز صحبتی نکرده اند. نمونه عالی از این مورد  برای بازاریابی مبتنی بر رویداد است  که می تواند به مدت سه روز یا کمتر از آن رخ دهد و سپس بعد از اتمام رویداد این تبلیغ نیز به پایان برسد.

سوال بزرگی که در این شرایط به گوش می رسد این است که  چنین افزایشی چگونه بر روی کمپین های دو الی سه روزه تاثیر بگذارد در حالیکه تلاش می کند میانگین سی روز را مورد استفاده قرار دهد؟

گوگل این سیاست و تغییر انجام شده را بر روی تبلیغ کنندگان خود اعمال کرده و این موضوع به نظر عجیب می رسد. تبلیغ کنندگانی که بسیار حرفه ای هستند از ابزارهای ثالث زیادی برای بررسی بودجه ها، عملکرد کمپین و اختصاص بودجه  استفاده می کنند. مهم تر از همه این است که همه تبلیغ کنندگان از بودجه روزانه در کمپین های خود استفاده نمی کنند.

اگر گوگل گزینه های انتخابی را در ادوردز بگنجاند این موضوع زیاد دردسرساز نخواهد بود.  گوگل ادوردز قابلیت صرف بودجه روزانه دو برابر را به عنوان گزینه پیش فرض انتخاب کرده است اما به افراد اجازه می دهد آن را غیر فعال کنند یا حداقل بر روی not as high قرار دهند. این موضوع می تواند نگرانی تبلیغ کنندگانی که در مورد کمپین هایشان نگران هستند را برطرف کند.( به خصوص افرادی که بر روی میانگین ۳۰٫۴۱۷ روزه برای تنظیم بودجه حداکثر روزانه خود تکیه نمی کنند)

اسکریپت بودجه روزانه پایدار:

این اسکریپت توسط Frederic Harnois که بر روی کمپین های پولی Ubisoft کار می کند توسعه یافته است. هدف از ایجاد چنین اسکریپتی کاهش تغییرات اخیر ایجاد شده در ادوردز و اثرات آن برای افرادی است که دوست ندارند از چنین قابلیتی استفاده کنند. باید اطمینان حاصل شود که هزینه واقعی صرف شده بر روی کمپین در هر روزی به محدوده بودجه حداکثر روزانه نزدیک است. اگر کمپین از این محدوده تجاوز کند، متوقف خواهد شد و روز بعد دوباره فعال خواهد گشت.

تنها یکی از بخش های این اسکریپت نیاز به اصلاح دارد و آن بخش برچسب گذاری است. این گزینه  اسکریپت را مجبور می کند بر اساس کمپین های خاص یک اکانت تغییراتی را اعمال نماید. در این مثال، ما برای نام برچسب از Active استفاده کرده ایم:

// Define your own label here

.withCondition(“LabelNames CONTAINS_ANY [‘Active’]”)

شما باید مطمئن شوید که کمپین هایی که می خواهید مورد بررسی قرار دهید به درستی برچسب گذاری شده اند. همچنین به خاطر داشته باشید که برچسب و نام آن اگر به صورت انگلیسی باشد به حروف کوچک و بزرگ حساس خواهد بود.  اسکریپت را به صورت ساعتی اجرا کنید و باید بتوانید از آن برای اجرای کمپین های بهینه خود استفاده نمایید.

محدودیت های اسکریپت:

  • اسکریپت های ادوردز تنها به صورت ساعتی اجرا می شوند
  • این موضوع بدین معنی است که هزینه واقعی صرف شده بر روی کمپین ممکن است فراتر از بودجه روزانه باشد.
  • با این حال در بیشتر موارد، ممکن است کمپین قبل از اینکه به دو برابر بودجه روزانه خود برسد متوقف شود.

برای مشاهده کد اسکریپت مربوطه کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *