سلام به همگی من اریکا از تیم گوگل ادوردز  هستم و این ادوردز در کمتر از پنج دقیقه است. ما به شما نشان می‌دهیم که چطور از اپلیکیشن گوگل ادوردز استفاده کنید که حالا برای هر دو پلتفرم اندروید و ios در دسترس است بنابراین زمانی که در حرکت هستید نیز میتوانید بر کمپین‌های خود مسلط باشید.

بیایید شروع کنیم نرم‌افزار ادوردز یک نرم‌افزار از نسخه دسکتاپ ادوردز است. در نتیجه شما به سادگی می‌توانید داده‌های عملکرد کمپین خود را مشاهده کنید. تغییراتی در حساب کاربری خود ایجاد کنید و فعالیت‌های مربوط به صورت  حساب کاربری را نیز دیدبانی کنید، همه این کارها را از طریق گوشی هوشمند خود انجام می‌دهید و در نظر داشته باشید که نرم‌افزار برای حساب‌های کاربری مدیریتی نیز در دسترس است.

برای دانلود نرم‌افزار اپلیکیشن گوگل ادوردز میتوانید به گوگل پلی استور برای اندروید و app store برای آی او اس مراجعه نمایید. برای مشاهده نوار ناوبری مشاهده کمپین ها یافتن موقعیت‌هایی برای بهبود عملکرد دیدبانی صورت حساب مشاهده تنظیمات حساب کاربری و دسترسی به منابع مرکز کمک انگشت خود را به سمت راست بکشید.

ابتدا بیاید ببینیم که چطور مهم‌ترین داده عملکرد کمپین خود را می‌توانید مشاهده کنید. از بخش خانه برای مشاهده داده عملکرد کلی دیدن کنید و معیارهای عملکردی مختلف را برای مشاهده داده‌ها در طول زمان انتخاب نمایید.

برای مشاهده داده‌های دیگری بجز تاثیرگذاری کلیک و سی تی آر انگشت خود را به سمت چپ بکشید . روی آیکون مداد در گوشه سمت راست بزنید تا بازه زمانی را تغییر دهید همانند نسخه دستکتاپ شما داده‌های عملکردی را در سطح کمپین، گروه تبلیغی، آگهی و کلیدواژه می‌توانید مشاهده کنید کلیدواژه می‌توانید مشاهده کنید. از بخش خانه به سمت پایین اسکرول کنید و روی کمپین‌ها، گروهای تبلیغی، آگهی و یا کلیدواژه بزنید تا داده‌های عملکردی با جزئیات بیشتری را ببینید.

زمانیکه نام کمپین را لمس کردید، اطلاعات پایه را خواهید دید مانند بودجه روزانه و وضعیت و البته داده‌های عملکردی نظیر تاثیرگذاری و تعداد کلیک. در هر سطحی روی آیکون با سه ستون عمودی برای سفارشی کردن ستون ها کلیک کنید تا مطمئن شوید که داده‌هایی که بیشتر به آنها اهمیت می‌دهید را می‌بینید.

با تغییر وضعیت دایره در سمت راست همچنین می‌توانید آنها را جابجا نمایید تا معیارهای اصلی را همواره ببینید این کار با فشردن نوارهای افقی و جابجایی معیارها به مکانی خاص انجام میپذیرید.

بعلاوه مشاهده راحت داده‌های عملکردی، همچنین می‌توانید کارهایی را درون اپلیکیشن گوگل ادوردز مانند توقف یا فعال سازی یک کمپین زمانی که یک ترفیع و ترقی در حال انجام است.

تغییر بودجه روزانه برای جمع‌آوری منابع بیشتر برای کمپین‌هایی که به خوبی کار میکنند یا تغییر پیشنهادات خود برای گروه‌های تبلیغی یا کلیدواژه‌ها که در حال بدست آوردن مشتریان بالقوه با پتانسیل بالا به سایت شما هستند، انجام دهید بیایید چگونگی ایجاد این تغییرات در نرم‌افزار را ببینیم.

برای تغییر وضعیت کمپین، انگشت خود را به سمت راست بکشید تا نوار ناوبری را ببینید. گزینه campaigns را انتخاب و سپس کمپینی که میخواهید متوقف یا فعال کنید را انتخاب نمایید.

در جعبه بالایی ویرایش را در کنار وضعیت کمپین انتخاب کنید و دایره را به سمتی که میخواهید وضعیت کمپین قرار گیرد، تغییر دهید. همچنین از این بخش، میتوانید بودجه فعلی را انتخاب و آن به مقدار دلخواه تغییر دهید. سپس مطمئن شوید که گزینه ذخیره را در گوشه بالا سمت راست لمس می‌کنید برای تغییر پیشنهاد خود احتمالا بر اساس توصیه بخش فرصت روی پیکان بازگشت لمس نمایید تا وارد صفحه اصلی کمپین شوید.

برای اینکه پیشنهاد را در سطح گروه تبلیغی تغییر دهید، روی نام گروه تبلیغی کلیک کنید. به طور مشابه گزینه ویرایش را از جعبه بالا انتخاب کنید و پیشینه هزینه به ازای هر کلیک فعلی را لمس نمایید مقدار دلخواه را وارد کنید و گزینه ذخیره را در گوشه بالا در سمت راست بفشارید.

اگر دوست دارید پیشنهادات خود را در سطح کلیدواژه تغییر دهید، انگشت خود را به سمت پایین بکشید و کلیدواژه را انتخاب و همین مراحل را تکرار کنید و در آخر شما سریعا قادر به دیدبانی وضعیت صورت حساب حساب ادوردز خود در نرم‌افزار هستید یک بار دیگر، دست خود را به سمت راست بکشید تا نوار ناوبری را مشاهده کنید و گزینه billing را از منو انتخاب نمایید.

از اینجا میتوانید تاریخچه تراکنش‌ها و روش‌های پرداخت خود را ببینید انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا تنظیمات صورت حساب خود را ببینید و و تغییرات اعمال نمایید، مانند اضافه کردن روش جدید پرداخت. همچنین در این بخش میتوانید انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا پروفایل صورت حساب یا کدهای ترویج مدیریتی را ببینید.

تنها با چند لمس و حرکت دست براحتی میتوانید داده‌های عملکردی کمپین‌های خود را ببینید، تغییراتی در حساب کاربری خود اعمال کنید و وضعیت صورت حساب خود را دیدبانی نمایید. همه این کارها در نرم‌افزار ادوردز قابل انجام است.

برای مشاهده اطلاعات با جزئیات بیشتر در اپلیکیشن گوگل ادوردز، این منبع عالی را چک کنید و برای دانلود نرم‌افزار روی این لینک ها در پلی استور برای اندروید و اپ استور برای آی او اس را کلیک کنید .

مطمئن شوید که در کانال یوتوب ما عضو شده‌اید و اگر هر گونه سوالی دارید میتوانید در بخش نظرات آن را مطرح نمایید اگر سوالات بیشتری درباره آموزش ادوردز دارید میتوانید آن را در شبکه‌های اجتماعی مباحث adwords community چت آنلاین با یک متخصص و یا برداشتن تلفن و تماس با مطرح نمایید. متشکریم و روز خوبی داشته باشید.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *