در دنیای رقابتی امروز، دیده شدن یکی از چالش های بزرگ برای هتل داران مستقل کوچک و با اندازه متوسط است. اینترنت پر از انواع گوناگونی از هتل هاست و افراد روزانه با تبلیغات زیادی مواجه می شوند. در چنین شرایطی تبلیغات ریمارکتینگ هتل ها یکی از موثرترین استراتژی های موجود است، که می تواند توجه مشتری را به خود جذب کند و کاربر آنلاین را به مشتری تبدیل نماید.

به عنوان یک هتل دار، ممکن است از بخش های مختلف بازاریابی همچون رسانه های اجتماعی و سئو برای دیده شدن هتل خود استفاده کرده باشید. با این حال بازاریابی مجدد برای هتل ها به منظور ایجاد تبلیغات هدفمند بسیار مهم است. آیا این نوع بازاریابی به نظر پیچیده می رسد؟ اجازه دهید این موضوع را به زبان ساده تر با هم مرور کنیم.

اهمیت ریمارکتینگ برای هتل ها در چیست؟

برای اینکه تعریف ساده ای از بازاریابی مجدد داشته باشیم، باید بدانید که بازاریابی مجدد در حوزه هتل داری استراتژی است که به شما کمک می کند با بازدیدکنندگان سایتتان که ممکن است در هر مرحله ای سایت هتل را ترک کرده باشند، تعامل مجدد داشته باشید.

این کار نوعی یادآوری سایت برای کاربران آنلاین است تا بتوانند دوباره از سایت شما بازدید کنند. چرا این روش از بازاریابی مجدد مفید است؟ خب اجازه دهید قبل از هر کاری ذهن کاربر را درک کنیم.  مشتریان بالقوه وارد موتورهای جستجویی همچون گوگل می شوند و به دنبال هتل های برتر در شهرهای مختلف کشور همچون تهران می گردند.

کاربر آنلاین سایت شما را مورد بازدید قرار می دهد و بدون اینکه رزروی در آن انجام شود، سایت را ترک می کند. در چنین شرایطی سایت توجه کاربر را به خود جلب کرده اما کمکی به رزرو نهایی هتل نمی کند. در این شرایط گوگل  نتایج جستجو برای سایت هتل شما را بررسی می کند.

اگر هتل شما اولین صفحه ای باشد که بازدیدکننده از طریق نتایج جستجو وارد آن شده است، احتمال رزرو در آن بسیار پایین خواهد بود. چرا چنین اتفاقی روی می دهد؟ خوب کاربر تمایل دارد قبل از خرید سایت های مختلفی را مورد بررسی قرار دهد و ممکن است سایتی که قبلا از آن بازدید داشته است را فراموش کند.

حالا می توانید متوجه شوید که توسعه استراتژی مناسب برای بازاریابی مجدد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.(  شانس بازدید مجدد از سایت در این شرایط بسیار پایین خواهد بود).

 هتلداران چگونه می توانند از ریمایرکتینگ (بازاریابی مجدد) برای افزایش رزرو هتل خود استفاده کنند؟

به کمک تبلیغات ریمارکتینگ می توانید از روش های متعددی برای یادآوری کاربران آنلاین در نقطه های مختلف استفاده کنید. برند خود را به آن ها نشان دهی. تخفیفی را در اختیارشان قرار دهید و در زمان بسیار اندک با کاربر تعامل داشته باشید و رزرو خوبی دریافت کنید.

این گزینه ابزار ارزشمندی است که کاربران بازدیدکننده از سایت که به مشتری تبدیل نشده اند را هدف قرار می دهد. به کمک استراتژی بازاریابی مجدد، دفعه بعد که کاربر از سایتی بازدید می کند تبلیغتات در اخبار روزانه به او نمایش داده می شود.

به همین خاطر فهرست بازاریابی مجدد به شما اجازه می دهد کاربرانی که در حال حاضر بر روی سایت تعاملی داشته اند اما اتاق یا خدماتی را رزرو نکرده اند را هدف قرار دهید. دلیل این امر هر چیزی می تواند باشد اما با نشان دادن تبلیغات به هر کاربری می توانید مطمئن شوید که نه تنها برند خود را تبلیغ می کنید بلکه در فرآیند تصمیم گیری آن ها ظاهر می شوید.

نکته: تبلیغ خود را به آن هایی که به مراحل انتهایی رزرو هتل رسیده اند نشان ندهید. پیام باید به دست مخاطبان مناسب برسد.  مخاطبانی که قبلا از سایت شما بازدید کرده اند و بدون انجام یک عمل آن را ترک نموده اند.

 نکات و ترفندهای مفید برای بازاریابی مجدد هتل ها:

  • از ایده قوی برای کمپین خود استفاده کنید که بتواند پیشنهادات خوبی برای بازدیدکنندگان قبلی ارائه کند. اینکار باید افراد را به بازدید مجدد از سایت ترغیب نماید و آن ها را به رزرو اتاق تشویق کند.
  • از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و کلماتی را برگزینید که می توانند به طیف وسیعی از مخاطبان دست پیدا کنند.
  • هدف شما یادآوری سایت به مشتریان بالقوه است تا بتوانند هتل تان را دوباره به خاطر آورند. اینکار نباید باعث آزار و اذیت مخاطبان شود.

از این استراتژی های بازاریابی برای افزایش رزرو هتل های خود استفاده کنید و کاربران را به طور منظم به سایت خود هدایت نمایید. برای تبلیغات هتل و مهمانسراها می‌توانید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *