استفاده از تبلیغات گوگل برای فروشگاه های اینترنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید هر هزینه ای که در Google Ads صرف می شود را بررسی کنید و تبدیل ها و فروش های حاصل از آن را بسنجید. اما برخی از اوقات همه چیز به خوبی به پیش نمی رود و ممکن است هزینه صرف شده از بین برود.

دلایل بسیار زیادی برای عملکرد نادرست کمپین های تبلیغات در گوگل وجود دارد و بیشتر آن ها مرتبط با افسانه ها و تصورات نادرست است. همه ما عادت کرده ایم تصوراتی همچون هر تبلیغ باید در برگیرنده یک فراخوان اقدام به عمل باشد را بدون چون و چرا بپذیریم و به کار ببریم. اما به خاطر داشته باشید که همیشه اینگونه نیست. به همین خاطر تصمیم گرفتیم نگاهی به رایج ترین ترندها و عقاید در حوزه تبلیغات گوگل بیندازیم. برای اینکه کسب وکارهای تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۸ به موفقیت دست یابند، مطالعه جامعی از ۸۰۰۰ فروشگاه الکترونیکی را انجام دادیم. این مطالعه توانست تصویر کاملی از نحوه کاربرد سئو، تبلیغات در کلیکی گوگل و محتوا در تلاش های بازاریابی صنعت فروشگاه های اینترنتی را در اختیارمان قرار دهد.

سعی کردیم افسانه ها و تصورات محبوبی که در مورد استراتژی های ادوردز در حوزه تبلیغات گوگل برای فروشگاه های اینترنتی وجود دارد را با هم مرور کنیم و ببینیم آیا می توان به چنین مواردی اعتماد کرد یا خیر.

اجازه دهید نتایج را با هم مرور کنیم:

سایت Semrush در سال ۲۰۱۸ برترین افسانه ها و تصورات حوزه تبلیغات گوگل بیش از ۸ هزار فروشگاه اینترنتی از ۱۳ صنعت موجود در سرتاسر جهان را برای تعریف تصورات نادرست اصلی که بین شما و کمپین موثر PPC وجود دارد تجزیه و تحلیل کرده است.

افسانه ۱: بودجه PPC در مورد سایت های تجارت الکترونیک بسیار زیاد است

واقعیت این است که ۵۰ درصد سایت ها  ۱۰۰۰ دلار یا کمتر از آن را برای این تبلیغ صرف می کنند.

۵۰ درصد از سایت های تجارت الکترونیک کمتر از ۱۰۰۰ دلار در ماه صرف این نوع تبلیغ می کنند. تنها استثنایی که در این حوزه وجود دارد فروشگاه های فشن و مد است که ۳۷ درصد از  آن ها بیش از ۵۰۰۰۰ دلار برای ادوردز هزینه صرف می کنند، این داده ها نشان می دهد  که PPC را می توان حتی با بودجه اندک  و با مدیریت هوشمندانه به طور موثر انجام داد. چیزی که اهمیت دارد استفاده از کلمات کلیدی، پیشنهاد و صفحه فرود مناسب است.

افسانه ۲: به دنبال تخفیف زیاد در  تبلیغات خود باشید

واقعیت این است که چنین موضوعی به صنعت مدنظر بستگی دارد.

تخفیف ها در هر کدام از صنایع تفاوت قابل ملاحظه ای با هم دارند. در صنعت سلامت  تخفیف مدنظر حدود ۵ درصد است این در حالیست که در صنعت کتاب چنین تخفیفی ۹۰ درصد است.  مقدار واقعی تخفیف باید به صنعتی که در آن هستید، محصولی که به فروش می رسانید، رقابتی که دارید بستگی داشته باشد

افسانه ۲: دسکتاپ برای PPC منسوخ شده است

واقعیت این است که بیش از ۲۶ درصد تبلیغات  هنوز بر روی دسکتاپ اجرا می شوند.

برای بازارهایی همچون محصولات مرتبط با کودکان و  الکترونیک  دسکتاپ هنوز هم  محبوب ترین نوع دستگاه است و ۲۶ درصد کل تبلیغات بر روی دسکتاپ تماشا می شود. سایر صنایع همچون ورزش، کتاب و  لباس  به سمت تبلیغات موبایلی تمایل دارند.( هم گوشی های هوشمند و هم تبلت ها)

افسانه ۴: همه تبلیغات باید در برگیرنده فراخوان اقدام به عمل باشند

واقعیت این است که تنها ۳۰ درصد از  عبارات پرکاربرد CTA هستند.

تنها سه مورد از ده عبارات پرکاربرد در تبلیغات CTA هستند. در میان محبوب ترین عبارات استفاده شده در کمپین های ادوردز، اکثریت قریب به اتفاقشان  باید در برگیرنده مزایای قیمت( حمل و نقل رایگان، تخفیف بزرگ، قیمت اندک) یا  مزایای امنیتی( سایت رسمی، برند برتر و بازگشت ) باشد.

 افسانه ۵: بهترین تمرینات PPC برای همه صنایع یکسان است

واقعیت این است که  این مورد به صنعت و نیچ شما بستگی دارد

فرمت تبلیغ، بودجه، متن تبلیغ، نوع دستگاه و باقی معیارها به  صنعتی که در آن فعالیت می کنید بستگی خواهد داشت. خرده فروشان لباس دوست دارند نسبت به  سایر صنایع هزینه بیشتری بر روی PPC صرف کنند و صنعت کتاب و مبلمان زمانی که صحبت از تخفیف به میان می آید بسیار بخشنده هستند.  صنعت فشن و  مبلمان بیشتر به دنبال دستگاه های ایپد هستند. اگر می خواهید در ترندهای موجود به روز باشید و بهترین تمرینات را در نیچ خود انجام دهید تجزیه و تحلیل رقابتی بسیار ضروری خواهد بود.

 

منبع از:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *