مایک سایتی را اداره می‌کند که محصولات کوه‌نوردی می‌فروشد. وی در رقابت شدیدی با سایر کمپانی‌های فروشنده‌ی تجهیزات دارد .آن کمپانی‌ها تخفیفاتی را نیز ارائه می‌دهند. کسب‌وکار آنلاین مایک درحال گسترش است. او موفق شده کاری کند که بهترین منفعت را از پولش دریافت کند. از طریق کمپین‌های ادوردز موفقیت مایک در ادوردز با سعی و خطا حاصل شد، اما در نهایت او سه مورد پیدا کرد که به صورت مداوم در راستای ارتقای مداوم عملکرد کمپین‌های تبلیغات گوگل ادوردز به او کمک کردند.

نکته‌ی ۱:

کلمات کلیدی و متن تبلیغی که شفاف و توصیفی است. مایک در کمپین‌های اولیه‌ی خودش از کلمات کلیدی و متن‌های تبلیغاتی عمومی در مورد تجهیزات کمپینگ و اردو صحبت می‌کرد و به همین دلیل افراد زیادی وارد وب‌سایتش می‌شدند .اما این ورود زیاد منجر به فروش زیاد نمی‌شد.

به همین دلیل او کمپین‌هایش را بر روی کلمات کلیدی وِیژه نظیر عصای کوه‌نوردی و کلاه مخصوص این کار متمرکر کزد با این کار او به مخاطب کمتری دسترسی پیدا کرد اما سود بیشتری نصیبش شد زیرا افراد ورودی واقعاً به دنبال خرید تجهیزات مخصوص بوده و آن را در سایت پیدا می‌کردند.

نکته‌ی ۲:

ایجاد صفحات هدف مرتبط است مایک تبلیغاتش را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که هر یک از آن‌ها به صفحه‌ی هدف مخصوصشان در سایت پیوند داده می‌شوند او از یک صفحه‌ی عمومی نظیر صفحه‌ی اصلی سایتش بهره نمی‌گیرد.

اگر فردی دنبال عصای کوه‌نوردی باشد پس از کلیک بر روی تبلیغ مایک به صفحه‌ی خرید همان محصول هدایت می‌شود در این صفحه اطلاعات مفیدی درباره‌ی محصول هستند و برچسب شفافی برای محصول وجود دارد بدین ترتیب بازدیدکنندگان می‌توانند محصول موردنیازشان را به راحتی پیدا کنند.

نکته‌ی ۳:

رصدکردن و تنظیم قیمت است تعدادی از کلمات کلیدی سودرسانی بیشتری نسبت به سایرین دارند مهم این است که میزان سودرسانی هر کلمه برای کسب‌وکار خودتان را متوجه شوید در این راستا باید میزان هزینه‌ی آن کلمه‌ی برای سایت را نیز ارزیابی نمایید.

یک کلمه‌ی کلیدی نظیر عصای کوه‌نوردی مشتریان را جذب می‌کند و به همین دلیل مایک سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن انجام می‌دهد و قیمت را افزایش می‌دهد تا جایگاه بهتری برای تبلیغش پیدا کند و مشتریان بیشتری جذب نماید زیرا هدف مایک افزایش ترافیک نیست و می‌خواهد مشتریان بیشتری داشته باشد از آن طرف مایک قیمت کلماتی که صرفاً کلیک جذب می‌کنند و منجر به خرید نمی‌شوند را کاهش می‌دهد.

مثلاً می‌توان به کلمه‌ی کلیدی campaining اشاره نمود همچنین کلمات کلیدی که مشتری ندارند را حذف می‌کند نکات ساده و کلیدی نظیر این سه مورد می‌توانند عملکرد کمپین ادوردزتان را بهبود دهند.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *