این سوال برایتان مطرح است که تبلیغات شما چطور عمل می‌کنند. گوگل ادوردز راه‌های زیادی را برای دنبال کردن اینکه آگهی‌های شما چطور بر پایه اهداف تبلیغاتی شما کار می‌کنند، دارد. بنابراین قابل درک است که در شروع کار کمی دست پاچه شوید. بیایید نگاهی به اساسی‌ترین آمار عملکرد گزارش‌های ادوردز بیندازیم که هر تبلیغ دهنده جدید بایست بداند. ابتدا بیایید از آنکه کجا این آمارهای عملکرد آسای را میتوانیم بیابیم، شروع کنیم میخواهید این کار را در اکانت ادوردز خود انجام دهید روی این دکمه کلیک کنید.

زمانی که وارد اکانت خود شدید روی برگه کمپین کلیک کنید جدول آماری گزارش‌های ادوردز را می‌بینید. در زیر زبانه کمپین آمارها را در اکانت می‌بینید برای مشاهده آمارها برای یک گروه تبلیغی، آگهی‌ها یا هر کلیدواژه، فقط روی آن زیر زبانه‌ها کلیک کنید تمام جداول آماری قابل سفارشی سازی هستند.

تنها کافیست روی منوی کشویی columns کلیک کنید سپس ستون‌ها را شخصی‌سازی کنید. اضافه کردن حذف کردن یا جابجایی هر ستونی که می‌خواهید زمانی که کار خود را به اتمام رساندید روی apply کلیک کنید بنابراین اگر یک کمپین استاندارد در شبکه جستجوی گوگل دارید که ما برای تبلیغ‌دهندگان تازه کار نیز آن را توصیه می‌کنیم.

اساسی‌ترین  آمارهای گزارش‌های ادوردز که باید دیدبانی کنید چه هستند؟! ما این آمارها را پیشنهاد می‌دهیم impressions یا تاثیرگذاری کلیک ها ،سی تی آر نرخ ورودی کلیک ها ،میانگین هزینه بابت کلیک یا سی پی سی و امتیاز کیفیت بیایید .

به معنی برخی از این واژه ها نگاه بیندازیم impression به معنی تعداد دفعات نمایش آگهی شماست .شما بابت ایمپرشن برای اکثر کمپین‌ها پولی پرداخت نمی‌کند اما این آمارها به شما ایده می‌دهند که هر چند وقت یک بار آگهی به مشتریان بالقوه شما نشان داده می‌شود ،click هر بار که شخصی روی آگهی شما کلیک کند، شمرده می‌شود.

تبلیغات مرتبط و بسیار هدفمند کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنند میخواهید بدانید که کدام کلیدواژه‌ها بیشتر باعث نمایش تبلیغات شما می‌شوند به زبانه کلیدواژه بروید و ستون کلیک را برای هر کلیدواژه چک کنید.

شما برای هر کلیک روی آگهی خود پول پرداخت می‌کنید شما می‌توانید بیشینه مقداری که تمایل به هزینه بابت هر کلیک دارید را تنظیم کنید که به maximum CPC bid مشهور است. اما معمولا کمتر از این مقدار پرداخت می‌کنید که بستگی به میزان رقابتی بودن مزایده آن آگهی دارد.

click through ratio یا سی تی آر یک آمار مهم برای ارزیابی عملکرد آگهی شماست سی تی آر نشان می‌دهد که چه درصدی از افراد که آگهی شما را دیده‌اند روی آن کلیک کرده‌اند .سی تی آر بالا نشانه خوبیست که کاربران آگهی شما را کارآمد و مرتبط میدانند در شبکه جستجو یک سی تی آر خوب یک درصد یا بالاتر در نظر گرفته می‌شود برای دنبال کردن میزان هزینه میانگین از سی پی سی میانگین در ستون avg.cpc استفاده کنید.

برای مشاهده اینکه بطور میانگین چه مقدار بابت هر کلیک آگهی‌های خود می‌پردازید در آخر امتیاز کیفیت است امتیاز کیفیت، یک تخمین از کیفیت تبلیغ شما، کلیدواژه‌ها و صفحه‌ای که آگهی شما به آن لینک شده می‌باشد که صفحه فرود نامیده می‌شود.

هر چه مقدار ارتباط بین آگهی و صفحه فرود بیشتر باشد، بهتر خواهد بود و امتیاز کیفیت بالاتری خواهید دید امتیاز کیفیت را در زبانه کلیدواژه‌ها میتوانید مشاهده کنید روی حباب سفید در ستون وضعیت کلیک کنید تا امتیاز کیفیت خود را در مقیاس یک تا ده ببینید. یک بازه خوب برای امتیاز کیفیت کلیدواژه بین شش و ده است.

حالا که مبانی آمارهای عملکرد را می‌دانید، مهم است که حساب کاربری خود را مداوم برای درک بهتر اینکه کدام آگهی و کلیدواژه به شما در رساندن به اهداف تبلیغی کمک می‌کنند و کدام یک این کار را انجام نمی‌دهند.

سپس می‌توانید تغییراتی در نوشته آگهی، لیست کلیدواژه‌ها و پیشنهادات برای بهینه سازی عملکرد استفاده کنید آماده‌اید که امتحان کنید روی این لینک برای شروع کلیک کنید برای دسترسی به آخرین ویدئوهای آموزش ادوردز، عضو کانال یوتوب ما شوید اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید آن را در بخش نظرات مطرح کنید از اینکه ما را تماشا کردید، متشکریم.

این ویدیوی آموزشی توسط بخش آموزش‌های گوگل تهیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای کانال یوتیوب گوگل را نیز مشاهده کنید. همینطور در وبلاگ پارس ادوردز می‌توانید دیگر مقالات مرتبط با آموزش تبلیغات در گوگل ادوردز را مطالعه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *